Woolly mammoothclone tamirinden anlayan biri var mı?

Arkadaşlar bu pedal ms ye ya da başka bir firmaya mı ait öncelikle onu sorayım.
Pedal kapalıyken bir sorun yok fakat açınca sesi neredeyse kesik gibi, çok az bir ses geliyor. Ve efektler aktif değil. Sadece sesi kısıp açınca değiştiğini çok az duyuyorum ve dip gürültüsünee benzer bir ses yapıyor.
Elimden geldiğinde detaylı fotoğraf attım. Sizce ne yapılması gerek?
15858559616808966765064621994237.jpg
IMG_20200402_222821.jpg
IMG_20200402_222841.jpg
IMG_20200402_222928.jpg
IMG_20200402_222941.jpg
IMG_20200402_222906.jpg
IMG_20200402_222911.jpg

Wooly mammoothclone diye bir pedal yok. Arkadaşın biri pedalın şemasını bulmuş ve kendi çapında pedalın clone(kopya)unu yapmış.
3-5 komponent var zaten, internette multimetre ile komponent'lerin çalışıp çalışmadığı nasıl ölçüleceği ile ilgili bilgiler var. Tamamen hasarlı olan komponent varsa bulup değiştirebilirsin.

Son düzenleme:
Zvex'in bas gitar için Woolly Mammoth diye bir fuzz pedalı varmış. Sizin pedal da bu işlere merak salan bir arkadaşın ilk denemelerinden olabilir.😅

Bence ne yapılması gerek? Bence pedalın komple yeniden yapılması lazım. Basit bir devre şeması var ve parçaları bulmanız da pek sorun olmamalı.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Basit olan devre şemasını nasl bulabilriz gugıla mamut pcb ya da shematic falan yazdım ama aynı parçalara benzer bir kit bulamadım. bulsam yeniden kendim yapacağım. Buna yardımcı olun bari :D

Merhaba,
Sizin pedalınız bildiğiniz ve yukarıda da yazıldığı üzere Zvex markasının Wooly Mammoth isimli fuzz pedalının klonu (taklidi).
Halilozz rumuzlu forum üyesinin de yazdığı gibi google’da aratırsanız devre şemasını bulabilirsiniz.
(Elinizdeki pedalın yahut edindiğniz devre şemasının birbirleri ile uyumlu olup olmadıklarını ve pedalın orijinalinin devre şemasıyla aynı olup olmadığını da böylelikle kontrol edebilirsiniz)
Öte yanda. MS Pozitron markası söz konusu pedalın klonunu üretiyor, o firmaya bir telefon açıp elinizdeki pedal onlaraın üretimi mi sorabilirsiniz.
Esenlikler dilerim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba,
Sizin pedalınız bildiğiniz ve yukarıda da yazıldığı üzere Zvex markasının Wooly Mammoth isimli fuzz pedalının klonu (taklidi).
Halilozz rumuzlu forum üyesinin de yazdığı gibi google’da aratırsanız devre şemasını bulabilirsiniz.
(Elinizdeki pedalın yahut edindiğniz devre şemasının birbirleri ile uyumlu olup olmadıklarını ve pedalın orijinalinin devre şemasıyla aynı olup olmadığını da böylelikle kontrol edebilirsiniz)
Öte yanda. MS Pozitron markası söz konusu pedalın klonunu üretiyor, o firmaya bir telefon açıp elinizdeki pedal onlaraın üretimi mi sorabilirsiniz.
Esenlikler dilerim.
dedikelrinizi zaten yaptım. bu parçalara benzer bir devre göremedim malesef.

Sadece minnak 2 tavsiye

1- bazı komponentlerde soğuk lehim olmuş olabilir direkt sadece lehimleri yenilemeniz bir düzeltme imkanı sunabilir.

2- pcb temizleyici materyaller var aynı şekilde minnoş bir faydası olabilir

Devre kartınızı çok incelemedim. Ama görebildiğim kadarıyla yapan arkadaş bazı devre elemanlarını (kondansatör ve dirençler) paralel (veya seri) bağlayarak hedeflediği değerleri elde etmiş. Herhalde elinde parça yoktu.

Klon yapmak istiyorsanız elinizdeki kötü işçiliğe sahip pedalı değil, internetteki devre şemalarını (ve diğer bilgileri) esas almanız bence daha uygun olur. Delikli plaket olarak da aşağıdaki tipten(ölçüyü kontrol edin) kullanmanızı tavsiye ederim. Sipariş verirken kartı kutuya monte etmek için uygun distansları da unutmayın.

Kolay gelsin..

Son düzenleme:
Devre kartınızı çok incelemedim. Ama görebildiğim kadarıyla yapan arkadaş bazı devre elemanlarını (kondansatör ve dirençler) paralel (veya seri) bağlayarak hedeflediği değerleri elde etmiş. Herhalde elinde parça yoktu.

Klon yapmak istiyorsanız elinizdeki kötü işçiliğe sahip pedalı değil, internetteki devre şemalarını (ve diğer bilgileri) esas almanız bence daha uygun olur. Delikli plaket olarak da aşağıdaki tipten(ölçüyü kontrol edin) kullanmanızı tavsiye ederim. Sipariş verirken kartı kutuya monte etmek için uygun distansları da unutmayın.

Kolay gelsin..

o kısmı tahmin etmemiştim. dediğiniz gibi ekleme yolunu kullandıysa en iyisi parçaları söküp güzel bi plakete kendim ufak ufak lehimyeyeim. bilgi için teşekkürler

Geri