vokal kaydı için tavsiye

Vokal kaydetmek istiyorum.
M-audio ses kartı ve audition kullanıyorum.
Elimde bir arkadaştan elime geçen, org mikrofonu var. Onla deniyorum, sesim berbat zaten bi de bunla daha berbat geliyor gibi bir his var içimde. (belki alakası yoktur da neyse)
orta ayarda ses kaydı için bir mikrofon alayım diyorum. Tek bir parça kaydedeceğim için ileri de satarım. Bütçe düşünmedim, ama 250'yi aşmam heralde.
Tavsiye rica ediyorum. Ne kullansam olur?

Son düzenleme:
Behringer'in mikrofonlarina bakabilirsin. Akustik izolasyon icin yorgan ve eger ihtiyacin olursa auto tune icin Melda Production'in ucretsiz plugin bundle'indaki Mtuner'i deneyebilirsin.

Condenser mikrofon kullanmanız daha iyi olur .Behringer C1 olabilir bütçe dostu .Işıklı Yol bu kayıt da c1 kullanmıştım vokalde .Akustiği iyi hesap edemediğimden vokal biraz garip geliyor olabilir amatör kayıtlar zaten.Ki mikrofon ile alakalı bir sürü video var youtubede.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Condenser mikrofon kullanmanız daha iyi olur .Behringer C1 olabilir bütçe dostu .Işıklı Yol bu kayıt da c1 kullanmıştım vokalde .Akustiği iyi hesap edemediğimden vokal biraz garip geliyor olabilir amatör kayıtlar zaten.Ki mikrofon ile alakalı bir sürü video var youtubede.
teşekkürler araştırayım. en ucuz 240'a sescibaba diye bir sitede yenisi var, kullanılmışlar da 120-200 arası. güzel fiyat.
Benim ses sırf detone, yani mikrofonun ne kadar faydası olur hâlâ şüphem var. parça da aslında hiphop olacak, çok şan isteyeceğini sanmıyorum.

parça iyiymiş. böyle "hayalet sevgilim" tarzı bir hikaye uydurursan acayip patlar :)

Geri