squier 50s classic vibe telecaster

Bende yaklaşık 1 yıldır squier strat hss var. Amfi olarak da blackstar id core 10 v2 kullanıyorum. Telecaster almaya karar verdim. 3.5-4k bütçeyle squier 50s classic vibe telecaster düşünüyorum almalı mıyım sizce veya o fiyata ses kalitesi daha iyi telecaster öneriniz var mıdır? Gitarı aldıktan sonra da amfiyi yükseltmeyi düşünüyorum zaman içinde, blues rock çalıyorum genelde 2k civarı da amfi önerebilir misiniz? Teşekkürler.

Hocam 2. el baja pek ilan yok piyasada olanlar da bana çok uzak başka önerebileceğiniz telecaster var mıdır?
50s telecaster çok özel bir gitar kanımca. Tabii ki o fiyat aralığında insan ikinci el alternatifleri düşünüyor, hafif de marka takıntısı girince araya. Eğer 90'lar üretimi bir MiM tele tercih etmeyecekseniz bence 50s harika bi seçenek. Butterscotch Blonde renginden bahsediyorum, Vintage Blonde olanın manyetikleri farklı ve beni o kadar da açmadı. Deneyerek almanızı tavsiye ederim çünkü piyasada sayısı az ve reyonlarda da uzun süre bekliyor olması muhtemel bir gitar. Çin üretimi Squier diye yabana atılabilecek bir gitar değil. Arada bir ikinci ele de düştüğü oluyor

selam ben kullanıyorum gitarı kesinlikle o fiyata daha iyi bir alternatif yok. ama önemli bir bilgi vereyim squier classic vibe serisi artık endonezyada üretiliyor ve kaliteleri düştü haberin olsun. hatta şuan zuhalde hem eski hem yeni üretim aynı anda satılıyor (solak model). biri daha ucuz. ucuz olan yeni üretim ve eskiler gibi ton olarak çok iyi olmadığı söyleniyor. videolardan bile belli zaten. yenisini ayırt edebilmen için saddle'lara bak. eskilerde pirinç yenilerde krom saddle var. tavsiyem 2. el eski üretim al.

Son düzenleme:
Bi tane mavi renkli mim tele denemiştim, texas special manyetikli, harika ses veriyordu. Squierları çok bilmiyorum ama benim tavsiyem böyle bi gitar alın, bir süre sonra da manyetik değiştirirsiniz.

selam ben kullanıyorum gitarı kesinlikle o fiyata daha iyi bir alternatif yok. ama önemli bir bilgi vereyim squier classic vibe serisi artık endonezyada üretiliyor ve kaliteleri düştü haberin olsun. hatta şuan zuhalde hem eski hem yeni üretim aynı anda satılıyor (solak model). biri daha ucuz. ucuz olan yeni üretim ve eskiler gibi ton olarak çok iyi olmadığı söyleniyor. videolardan bile belli zaten. yenisini ayırt edebilmen için saddle'lara bak. eskilerde pirinç yenilerde krom saddle var. tavsiyem 2. el eski üretim al.

Çok doğru noktaya temas hocam kusura bakmayın bildiğim doğruyu atlamışım. Mağazalarda hala Çin üretimi olanları bulabilmek mümkün eğer 0 almak isteniyorsa. Ya da ünlü internet mağazalarında kaldırılmış olsa da n11 vs. sitelerde hala satan mağazalar da var ve size yakın olanını bizzat ziyaret edip denemeyi de düşünebilirsiniz Çin üretimi olanları

merhaba ben de suaralar squier strat bakmaktayım fakat bu endonezya-cin üretimi mevzusuna kafam takıldı.arasındaki fark tam olarak nedir? 2.el cin üretimi cv 50s serisi bi gitar, sıfır endonezya cv den daha mı iyidir?

Geri