Yeni gitarımın teli Fretlere çarpıyor!

Rica ederim Uzaylı Müzisyen. Uzun süredir gitar çalmıyor olsam da çok gitar görme fırsatım oldu ve ele ilk defa geçen her gitarın imkanlar çerçevesinde bir luthiere gösterilmesi taraftarıyım. Custom Shop ünlü markalarda dahi nice problemler çıkabiliyorken mütevazi gitarlarda bu durum daha olası. Zaten Dore'den alındığı için garanti kapsamında diye biliyorum koşulsuz, tam emin değilim de. İyi çalışmalar 🤘

Rica ederim Uzaylı Müzisyen. Uzun süredir gitar çalmıyor olsam da çok gitar görme fırsatım oldu ve ele ilk defa geçen her gitarın imkanlar çerçevesinde bir luthiere gösterilmesi taraftarıyım. Custom Shop ünlü markalarda dahi nice problemler çıkabiliyorken mütevazi gitarlarda bu durum daha olası. Zaten Dore'den alındığı için garanti kapsamında diye biliyorum koşulsuz, tam emin değilim de. İyi çalışmalar 🤘
Haklısınız.Schecter koleksiyonum da ki tek sıkıntılı ürün oldu eminim sıkıntı bile degildir.Hocam ben size bir sey sormak istiyorum bu kadar yardim sever olmayi nasil ogrendiniz :)

Haklısınız.Schecter koleksiyonum da ki tek sıkıntılı ürün oldu eminim sıkıntı bile degildir.Hocam ben size bir sey sormak istiyorum bu kadar yardim sever olmayi nasil ogrendiniz :)
Size öyle izlenim verdim galiba bu güzel bir şey, teşekkürler :) Bu işlerde gerçekten yeniyim ama genel olarak bu gitar ve rock kültürünü çok sevdim. Bu sebepten düzenli araştırıyorum yerli yabancı içerik takip ediyorum vesaire... Forumda da yeniyim zaten ve beni üye olmaya iten şey de gitarımdaki entonasyon sorunuydu. Baktım insanlar burada birbirine yardımcı oluyor, benim düzeyimde sorular da paylaşılıyor dedim ben de yazabilirim :D

Size öyle izlenim verdim galiba bu güzel bir şey, teşekkürler :) Bu işlerde gerçekten yeniyim ama genel olarak bu gitar ve rock kültürünü çok sevdim. Bu sebepten düzenli araştırıyorum yerli yabancı içerik takip ediyorum vesaire... Forumda da yeniyim zaten ve beni üye olmaya iten şey de gitarımdaki entonasyon sorunuydu. Baktım insanlar burada birbirine yardımcı oluyor, benim düzeyimde sorular da paylaşılıyor dedim ben de yazabilirim :D
Iyi yapmissin hocam :)

Herkese selamlar elimde şuan çalmakta olduğum schecter solo s1 var ama değiştirmek istiyorum geniş ton yelpazesi var diye almıştım gerçekten de öyle fakat daha farklı gitarları denemek istiyorum yine geniş ton yelpazesi önceliğimdir o yüzden ibanez rg serisini merak ediyorum tavsiye edebiliceğiniz var mıdır bütçem 2.500-3000

Herkese selamlar elimde şuan çalmakta olduğum schecter solo s1 var ama değiştirmek istiyorum geniş ton yelpazesi var diye almıştım gerçekten de öyle fakat daha farklı gitarları denemek istiyorum yine geniş ton yelpazesi önceliğimdir o yüzden ibanez rg serisini merak ediyorum tavsiye edebiliceğiniz var mıdır bütçem 2.500-3000
u2500 e alacagin schecterle ibanez bence bir olmaz.Schecter daha dusuk fiyata daha kaliteli gitarlar uretiyor.

yanıtınız için teşekkür ederim araştırmalarım sonucu bu gitarı buldum sizce nasıl ve imkanımı 4 bin liraya çıkarmak için zorluyorum bu gitarı araştırdım hoşuma da gitti ama bu fiyat aralığında geniş ton yelpazesi olan bir gitar tavsiye edebilir misiniz model ve marka olarak?

şuanda bu gitarı buldum IBANEZ RG370AHMZ-BMT
ve rg370dx- rg350dxz
jem jr ibanez
dediğim gibi ton yelpazesi ve kalite durumu önemli benim için

kusura bakmayın çok çıkmazda kaldım yeni konu açtım dönen olmadı. kafam da karışık açıkçası ama 2. elde insanlara güvenmiyorum açıkçası o kadar para vermişken bir arızası çıkar bir şey olur bir de malum virüs var şuan. jem jr,rg370ahmz ya da başka bir gitar önerebilir misiniz geniş ton yelpazesi olan 🙏

Ben o parayı onlara vermem, kendim yapmayacağım şeyi başkasına da önermem açıkçası. Şu an satışta var mı bilmiyorum ama 4000 liraya RG2550 veya JEM555 bulunur çok rahat.

Gitardan çok anlamam diyorsanız en kötü alırken satıcı ile beraber bir lütiyeye götürüp kontrol ettirip öyle alırsınız.

schecter banshee fr aktif 6 bin den 4 bine düşmüş ama geniş ton yelpazesine sahip midir

Üzerinde 81-85 manyetik olan gitarın tek amacı metaldir. :)

@Brayn 2.el bir bilgisayar, televizyon alıyorsan evet riskli olabilir. 2.el bir gitar alıyorsan olsa olsa ayarı kötüdür bi ustaya verirsin hallolur.
Aradığın soruların hepsini bu başlıkta bulabilirsin:

Merhabalar konu değişmiş fakat aynı dertten ben de muzdaribim, yeni tel taktırdım yüksek olduğu için tekrar gittim indirmek için ama şimdi de 6. tel boş vurduğumda ve ilk 3 perdeye basarken frete çarpıyor, bi sıkıntı yaratır mı acaba

Geri