Referans Monitör Arızası

Merhabalar. Birkaç ay önce infomusicshop.com'dan presonus eris e4.5 monitör satın aldım. Aylardır herhangi bir sorun olmadan kullanıyordum. Bugün masa başına geçtim, power tuşuna bastım, tık yok. Belki sorun kablodadır diyerek aynı özellikteki yazıcımın kablosuyla denedim, yine çalışmıyor. Evdeki tüm prizlerde denedim, hiçbirinde çalışmıyor. Satıcı ile iletişime geçtim. Teknik servise göndermemi söylediler fakat yoğunluktan dolayı ortalama 20 iş günü süre veriyorlar. Daha önce benzer sorunla karşılaşan ve pratik çözüm önerebilecek var mıdır? Şimdiden çok teşekkürlerimi sunarım.

Garantisi devam eden bir şey için riske girip tamir etmeye çalışmaya değmez. Direnç bile gitmiş olsa kendileri değiştirsinler, değiştiremiyorlarsa yenisini versinler.
Bir kere tamire kalkıştıktan sonra geri dönüş yok, üretim hatası olsa bile dokunmazlar, haklarıdır.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
İlginç bir şekilde yarım saat bir saat sonra tekrar açma düğmesine bastığımda çalıştı. Acaba eve gelen elektrik akımında bir sorun oldu da monitör güvenlik önlemi olarak mı çalışmadı?

Merhabalar. Birkaç ay önce infomusicshop.com'dan presonus eris e4.5 monitör satın aldım. Aylardır herhangi bir sorun olmadan kullanıyordum. Bugün masa başına geçtim, power tuşuna bastım, tık yok. Belki sorun kablodadır diyerek aynı özellikteki yazıcımın kablosuyla denedim, yine çalışmıyor. Evdeki tüm prizlerde denedim, hiçbirinde çalışmıyor. Satıcı ile iletişime geçtim. Teknik servise göndermemi söylediler fakat yoğunluktan dolayı ortalama 20 iş günü süre veriyorlar. Daha önce benzer sorunla karşılaşan ve pratik çözüm önerebilecek var mıdır? Şimdiden çok teşekkürlerimi sunarım.
Erkin abi selamlar. Bende presonus eris e5 almayı düşünüyorum. Nasıl memnun musun? Pluginlerle vs gitar kabini olarak kullanımda iyi sonuç veriyor mu?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Selam. Yukarıdaki sorun dışında yaklaşık bir senedir severek kullanıyorum. O sorun da ürün kaynaklı mı oldu yoksa elektrik akımı kaynaklı mı anlayamadım. Birkaç kere gitarı doğrudan ses kartına bağlayarak garageband üzerindeki amfileri kullandım. Birkaç kere de amfi simulasyon pedallarıyla doğrudan ses kartına girerek kullandım. Amfisiz kalsam sadece monitör ile gitar çalmak zorunda kalsam muhtemelen bir süre sonra sıkılırdım. Yani gitar çalma ağırlıklı kullanmak istiyorsanız uzun vadede daha üst model bir monitöre geçiş isteği yaratabilir. Onun dışında müzik dinleme keyfi ve basit prodüksiyon işleri için fiyat performans ürünü diye düşünüyorum.

Geri