SX STRAT ASH VS YAMAHA PACIFICA 112J

Selamlar,
Elektro gitar almayı düşünüyorum. Duman'ın "Haberin Yok Ölüyorum" ve "Halimiz Duman" şarkılarındaki gitar tonları çok hoşuma gidiyor. Ancak Yamaha Pacifica 112J ile SX ASH Stratocaster arasında kaldım. Yamaha Pacifica, humbucker manyetikler içeriyor ancak bazı kişiler tonundan ötürü SX bazıları da Yamaha tercih ettiğinden Yamaha modelini tercih etmem gerektiğini söylüyor. Çok büyük bir ikilemdeyim. Sizce hangisini almak daha mantıklı olur ? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden herkese teşekkürler.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
SX seçtim arkadaşlar, yardımlarınız için teşekkürler...
Şu anda memnunum. Her hangi bir sıkıntısını görmedim. Sadece ikinci ton tuşu birazcık sağa - sola çıkmış gibi hareket ediyor ama düğme çalışıyor yani sıkıntı yok. Sesini seviyorum, cırtlak çıkmıyor. Kullanımı rahat. Neredeyse 2 ay olmuş hiç öyle parçalama isteği uyandıracak kadar rahatsızlık durumu yaşatmada bana.

Sx alacam pacifica 2260 tl olmuş. Sx de 1600 civarı onu alıp üst eşik ve burguları değişmeyi düşünüyorum. Bir de yamaha ağır demiş arkadaş bir süre sonra beni rahatsız eder herhalde tabi 2sini de denemek lazım

Sx alacam pacifica 2260 tl olmuş. Sx de 1600 civarı onu alıp üst eşik ve burguları değişmeyi düşünüyorum. Bir de yamaha ağır demiş arkadaş bir süre sonra beni rahatsız eder herhalde tabi 2sini de denemek lazım
Fiyatlardan sıfır alacağınızı düşünüyorum, seçme şansınız olursa perdeleri iyi kontrol edin hocam, gitarı beğenseniz de koma, buzzing, çapak, oturmamış perde çıkabilir, direk satıcıya söylersiniz gerekli düzeltmeyi/ayarı yaptırırsınız.

Geri