ibanez rg370dxz mi-ibanez rg370AHMZ-BMT mi ?

herkese selamlar araştırmalarım sonucu bu iki gitar arasında kaldım genelde pop-rock(genelde)-metal çaldığım için geniş ton aralığına sahip bir gitar arıyorum sizin de tavsiye edebileceğiniz gitarlar varsa onları da görmek-araştırmak isterim

Sizin göz zevkinize kalmış bence. Tabi ağacın tonu, kalitesi de önemli. Ben olsan dişbudağı seçerdim. Hafiftir de bildiğim kadarıyla. Ben Ankara Zuhalde RG652AHMFX (sabit köprü)-Ngb almıştım elime. Öyle hafif ki. Önce naturel, olmadı transparan renkler daha çok tercihim. Metalik, daha doğrusu transparan olmayan renklerde ise Jewel Blue, Laser Blue, Cobalt Blue Metalic, Galaxy Black, Galaxy White gibi renkleri severim. Ibanez'le haşır neşir olanlar aşinadır bu renk kodlara

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Cevabınız için çok teşekkür ederim bu iki gitar arasında renkten başka ses tonu veya kalite farkı var mıdır yani şuan ibanez rg370ahmz-bmt yi beğendim ama açıkçası 4 bin lira vermişken bu paraya yaklaşık olarak daha kalitelisi sesinin daha iyi olduğu gitar var mıdır dediğim gibi ses yelpazesi çok önemli

bir de şu gitar ilgimi çekti IBANEZ JEM JR-WH Steve Vai Jem Junior

• Konu Sahibi Konu Sahibi
yanıtına çok teşekkür ederim onu da araştırıyorum ama kafam çok karıştı schecterlar da güzel ,önceki gitarım schecter solo s1 di ama daha farklı bir gitar çalmak istiyorum ya da geniş ton yelpazesi olan schecter da olabilir rahat olmalı hemen hemen her tona yaklaşabilmeli böyle bir gitar arıyorum jem jr ın tremolusunu beğendim sesi de hoş ama
rg370ahmz-bmt ile kıyaslandığında hangisi daha iyidir kalite ve ses açısından ya da bunlardan daha iyi bi ses kalitesi falan bir gitar var mıdır schecter da olabilir tavsiyeniz nedir

Geri