Bilgisayar ile ilgili bir sorun... lütfen yardım edin.

Selamlar herkese !

İnternette hiçbir çözüm bulamadım milyon tane çeşitli varyasyonlarda arattım sorunumu ama bir türlü bulamadım.

Masaüstünde iken ve hiçbir program yahut klasör açık değilken; bir tuşa bastığımda, masaüstünden bir iknou seçili gösteriyor ve bip sesi geliyor (windows'da adı varsayılan bip diye geçmekte)
sebebi ne olabilir abilerim,kardeşlerim ?

Oyunların bazılarında da problem yaratıyor ve delirmek üzereyim... Klavyede takılı kalan herhangi bir tuş da yok oysaki.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Windows sticky keys özelliği yanlışlıkla açılmış olabilir. Bir kontrol etmekte fayda var.
Hocam öncelikle yanıt için teşekkürler, yapışkan tuşlar kapalı.Olay tamamen masaüstüyle ilgili ama çözemedim..

Şöyle yani... Bir klasör içinde "a" tuşuna basınca; bilgisayar, ismi a ile başlayan klasörü seçiyor ya hani.Masaüstünde de bu durum mevcut.

windows tuşuna bas, ayarlar yaz. Erişim kolaylığını seç, solda sesi seç, diğer ses ayarlarını değiştiri seç pencere açılacak. Dosya gezgini sekmesine gel en altlarda olacak, orada olan bütün sekmelere tek tek tıkla şöyle yap.

windowsgeyiği.jpg

ses yok olaraka ayarla uygula de tamam de kapat, belki işe yarar. yaramaz ise buradakilerden biri olsa gerek diye tahmin ediyorum (ses efekti altındaki seçenekler) bende tam bilmiyorum ilk defa duydum böyle birşey, bol şans.

windows tuşuna bas, ayarlar yaz. Erişim kolaylığını seç, solda sesi seç, diğer ses ayarlarını değiştiri seç pencere açılacak. Dosya gezgini sekmesine gel en altlarda olacak, orada olan bütün sekmelere tek tek tıkla şöyle yap.

136832 eklentisini görüntüle

ses yok olaraka ayarla uygula de tamam de kapat, belki işe yarar. yaramaz ise buradakilerden biri olsa gerek diye tahmin ediyorum (ses efekti altındaki seçenekler) bende tam bilmiyorum ilk defa duydum böyle birşey, bol şans.
Hocam selamlar yanıtınız için teşekkür ederim...Daha demin klavye ayarlarını kurcalarken filtre tuşlarını aktif hale getirdim ve sorun ortadan kalktı.Masaüstünde dosya seçme ve aynı şekilde ses çıkma problemi kesildi.Lakin filtre tuşlarının sesi geldi...

Mekanşk klavye gibi her tuşa bastığımda daktilomsu ses geliyordu...Onu da filtre tuşlarının ayarlarından kapadım.Yani şimdilik hiçbir sorun kalmadı.Daha sonra oyunlarda tekrar deneyeceğim muhtemelen sorun halloldu.

Hocam merhaba. Bip sesi bilgisayar açılırken mi geliyor? Yoksa windows'dayken mı geliyor? Ayrıca bilgisayar açılırken bir anormallik var mı diye bakar mısınız? Size önerim, Technopat Sosyal'de konu açmanız olacaktır. Oradaki arkadaşların alanı, daha iyi yardım sunacaklarını düşünüyorum. 😊

Hocam merhaba. Bip sesi bilgisayar açılırken mi geliyor? Yoksa windows'dayken mı geliyor? Ayrıca bilgisayar açılırken bir anormallik var mı diye bakar mısınız? Size önerim, Technopat Sosyal'de konu açmanız olacaktır. Oradaki arkadaşların alanı, daha iyi yardım sunacaklarını düşünüyorum. 😊
Hocam selamlar yanıtınız için teşekkürler öncelikle.Bilgisayar açıkken geliyor hocam.Bip dediğime bakmayın daha çok dink/dınk gibi bir ses .Windowsda (windows bip diye geçiyor).Klasör hatası verirmiş gibi bir ses yani.

Şimdilik hata çözüldü gibi...Akşam oyunlarda kontrol edeceğim eğer devam ederse technopata yazacağım galiba...Tekrardan teşekkür ederim iyi niyetiniz için 😊

Hocam selamlar yanıtınız için teşekkürler öncelikle.Bilgisayar açıkken geliyor hocam.Bip dediğime bakmayın daha çok dink/dınk gibi bir ses .Windowsda (windows bip diye geçiyor).Klasör hatası verirmiş gibi bir ses yani.

Şimdilik hata çözüldü gibi...Akşam oyunlarda kontrol edeceğim eğer devam ederse technopata yazacağım galiba...Tekrardan teşekkür ederim iyi niyetiniz için 😊
Ben teşekkür ederim hocam. İnşallah sorunsuz kullanırsınız.

Geri