Kulaklığım ev stüdyosu için yeterli mi? (kişisel bir sorudur)

Merhabalar öncelikle alacağım ses kartı steinberg ur22 mk2 bunu almaya karar verdim lakin hala kafamda bazı sorular var yani bu ses kartının fiyatına alabileceğim daha iyi bir ses kartı var mı gibisinden.
Biraz araştırdım bu fiyata alınabilecek en iyi ses kartı gibi yorumlar gördüm sizin önerilerinizi de beklerim yalnız benim için bundan daha önemli bir şey var o da kulaklık. Şu an elimde 1.5 sene önce aldığım Beats EP var sizce yeterli midir? (Şimdilik sadece gitar üzerinden kayıt alacağım vokal işlerine daha sonra girmeyi düşünüyorum). Bu stüdyo işine daha yeni gireceğim için pek anlamıyorum o yüzden yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleme:
UR22 fiyat segmentindeki bütün kartlar üç aşağı beş yukarı aynı performansta oluyorlar. Dolayısıyla alacağınız kart bu segmentte iyidir.

Kulaklık konusunda ; Beats bu işler için uygun değildir. Kayıtta kullanmak için bu amaçla üretilmiş kapalı ( closed back ) bir kulaklık tercih edin. Eğer yaptığınız kayıtların miksi ile uğraşacaksanız tercihen bir çift referans monitör edinin. Monitör almayacaksanız arkası açık ( open back ) bir kulaklık satın alın.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
UR22 fiyat segmentindeki bütün kartlar üç aşağı beş yukarı aynı performansta oluyorlar. Dolayısıyla alacağınız kart bu segmentte iyidir.

Kulaklık konusunda ; Beats bu işler için uygun değildir. Kayıtta kullanmak için bu amaçla üretilmiş kapalı ( closed back ) bir kulaklık tercih edin. Eğer yaptığınız kayıtların miksi ile uğraşacaksanız tercihen bir çift referans monitör edinin. Monitör almayacaksanız arkası açık ( open back ) bir kulaklık satın alın.
referans monitörü biraz pahalıya gelecek o yüzden şimdilik düşünmüyorum 500-750 tl gibi bir bütçem var bu bütçeyle alabileceğim dediğiniz closed back kulaklık ve open back kulaklık önerisinde bulunabilir misiniz?

referans monitörü biraz pahalıya gelecek o yüzden şimdilik düşünmüyorum 500-750 tl gibi bir bütçem var bu bütçeyle alabileceğim dediğiniz closed back kulaklık ve open back kulaklık önerisinde bulunabilir misiniz?
Verdiğiniz bütçe hem açık hem kapalı kulaklık alımı için çok düşük. Bu bütçe ile sadece kapalı kulaklık alabilirsiniz. Kapalı kulaklık için örneğin Audio Technica'nın M20x, M30x ve M40x modellerini inceleyebilirsiniz.
İyi open back kulaklıkların fiyatları 2500-3000.-TL'lerden başlıyor. Ama ben olsam bir kulaklığa o kadar para vereceğime gider bir çift orta segment monitör alırdım.

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Verdiğiniz bütçe hem açık hem kapalı kulaklık alımı için çok düşük. Bu bütçe ile sadece kapalı kulaklık alabilirsiniz. Kapalı kulaklık için örneğin Audio Technica'nın M20x, M30x ve M40x modellerini inceleyebilirsiniz.
İyi open back kulaklıkların fiyatları 2500-3000.-TL'lerden başlıyor. Ama ben olsam bir kulaklığa o kadar para vereceğime gider bir çift orta segment monitör alırdım.
evet ama benim benim bütçem kısıtlı peki sizce bu ikisinden hangisini almalıyım?
Audio-Technica ATH-M30x i mi alayım yoksa Mackie MC-150 yi mi alayım Mackie MC-150 nin görüntüsü daha çok hoşuma gitti
Mackie MC-150:

Teknik Özellikler:
Hassasiyet:
86 dB
Frekans Cevabı: 15Hz – 20kHz
Ses Sürücü Boyutu: 50 mm
Empedans: 32 Ohm

Audio-Technica ATH-M30x:
Teknik Özellikler:
Hassasiyet:
96 dB
Frekans Cevabı: 15Hz – 22kHz
Ses Sürücü Boyutu: 40 mm
Empedans: 47 Ohm

evet ama benim benim bütçem kısıtlı peki sizce bu ikisinden hangisini almalıyım?
Audio-Technica ATH-M30x i mi alayım yoksa Mackie MC-150 yi mi alayım Mackie MC-150 nin görüntüsü daha çok hoşuma gitti
Mackie MC-150:

Teknik Özellikler:
Hassasiyet:
86 dB
Frekans Cevabı: 15Hz – 20kHz
Ses Sürücü Boyutu: 50 mm
Empedans: 32 Ohm

Audio-Technica ATH-M30x:
Teknik Özellikler:
Hassasiyet:
96 dB
Frekans Cevabı: 15Hz – 22kHz
Ses Sürücü Boyutu: 40 mm
Empedans: 47 Ohm
Mackie hakkında hiç bir bilgim yok. Kusura bakmayın , onunla ilgili hiç bir yorum yapamayacağım.

Geri