İbanez'in THBB10 Modeli

Ben bir gitar alacağım,10000 tl civarı ve benim aklımda ibanez thbb10 var.Ancak şuana kadar hiç deneyemedim. Daha önce washburn ve fender bulletcoaster kullandım.Yaklaşık 5 yıldır gitar çalıyorum. Son zamanlarda Polyphia'ya sardım. Sizce Thbb10 mu almalıyım yoksa başka bir gitar ı almalıyım 10000 tl civarında?

Zuhal'in kış indiriminde 13000 TL'ye aşık olduğum J Custom Ibanez RG'yi almamak için zor tuttum kendimi, neyseki satıldı da kurtuldum.

Şimdiyse Endonezya üretimi gigbag içinde Ibanez'e 10k vermek? Bu foruma çok fazla bu hocam. Burada barındırmazlar adamı söyleyeyim. Tavsiye vermek için yazanlar da en fazla MIM Fender'e kadar çalıştı konuyu...yüreğinin götürdüğü yere git sen, biz bakmıyoruz 😊

Tim Henson seviyor olmanız bu gitara bu parayı ödemenizi karşılayamıyor olabilir. Ben de Tom Morello'nun hem müzik tarzını hem dünya görüşlerini severim ve Soul Power stratı severek alacağımı hayal ediyordum. 12.000 fiyatı görünce meksika üretimi bir gitara sırf imza serisi diye ödeme yapamayacağıma karar verdim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Tim Henson seviyor olmanız bu gitara bu parayı ödemenizi karşılayamıyor olabilir. Ben de Tom Morello'nun hem müzik tarzını hem dünya görüşlerini severim ve Soul Power stratı severek alacağımı hayal ediyordum. 12.000 fiyatı görünce meksika üretimi bir gitara sırf imza serisi diye ödeme yapamayacağıma karar verdim.
O zaman önerebileceğiniz bir gitar var mı?Yani ilk kez bu kadar pahalı bir gitar alacağım,doğru bir seçim yapmak istiyorum.

Keşke size tavsiye verebilecek kadar tecrübe sahibi olsaydım. Şunu bilmenizde fayda var; çıktığınız fiyat aralığı gitar görüntüsü verilmiş suntaların sona erdiği artık gitar gibi gitar alabileceğiniz bir aralık. Hızlı bir seçim yerine belirli modellere yoğunlaşıp bol bol inceleme videoları izleyerek bakış açınızı genişletmelisiniz. Tim Henson hoşunuza gidiyorsa Ichika Nito yu bir o kadar seveceğinizi varsayayıyorum. Kendisini çok farklı gitarlardan aldığı çok hoş tonlar var. Size yardımcı olabilir.

zaten seviyorum ichikayı,deathnote yüzünden zaten polyphia ya sardım,iyi söylediniz ichika hiç aklıma gelmemişti,teşekkürler:)

Ibanez Talman Prestige Series TM1730 adlı gitarı tim henson da ichika da kullanıyormuş,hatta ichikanın en sevdiği gitarmış.Çok sevdim de 13000 tl,türkiyede de yok,onun dışında ichikanın neredeyse bütün gitarları 7 telli ve 20000 tl.Napcam bilemedim.

Ibanez Talman Prestige Series TM1730 adlı gitarı tim henson da ichika da kullanıyormuş,hatta ichikanın en sevdiği gitarmış.Çok sevdim de 13000 tl,türkiyede de yok,onun dışında ichikanın neredeyse bütün gitarları 7 telli ve 20000 tl.Napcam bilemedim.
yok buldum bir tane gitar 7000 tl Ibanez Premium S1027PBF 6 telli,alınır bence,siz ne diyorsunuz?

saol ama iki söylediğim de 6 telli,evet birz kararsızım çünkü çok büyük paralar ve ne yapacağımı bilemiyorum, yaklaşık 3 yıldır biriktiriyorum param adam gibi gitara gitsin bari diyorum,ondan heyecan yaptım:)

Üstte yazdığım mesajı PC'den daha okunaklı yazarım diye gönderdikten 5 saniye sonra silmiştim, çok hızlısın. :)

Son söylediğin gitar 7 telli, 102"7" den de anlaşılabilir zaten. Sildiğim mesajda da dediğim gibi, sıfır gitar alınırken tüm özellikleri olabildiğince daraltıp öyle gitar aramak lazım. Mesela HSS mi HH mi veya başka bir şey mi? Yine iki gitar arasında klavye farkı var, köprü farkı var vs.

Tavsiyem seçenekleri (klavye maple mı olacak, köprü sabit mi gibi) olabildiğince daraltıp, sonra bulabiliyorsan deneyip, bulamıyorsan ona benzer bir şeyler bulup deneyip, iyice içine sindikten sonra alman olacaktır.

Bu fiyat aralığındaki gitarların köprüsü baş ağrıtmaz, sadece tek bir akortta olacaksa gitar aksine tavsiye edebilirim ama farklı akortlarda kullanılacaksa sabit köprü alınabilir. Polyphia grubu ve müzik tarzı dinlediğim şeyler değiller, birkaç kliplerine baktım Ibanez güzel reklam yapmış, her klipte farklı gitar var ellerinde. :)

Burada şu gitar nasıl olayından ziyade dediğim gibi öncelikle belli başlı köşe taşlarını oturtman lazım. Mesela bu gitarda da tone knobu yok. Üstte de belirtildiği gibi Zuhal'in çok güzel indirimleri olabiliyor, onlara denk getirebilirsen ucuza alabilirsin.

HSS manyetik floydrose veya tremolo köprü strat,süper strat veya double cut düşünüyorum,marka olarak ibanez tercihi,tone knob'a da gerek yok bence(şahsen çok kullanmadığımdan),ancak sap konusunda kararsızım, ne yapacağımı da hiç bilemiyorum vallahi:'(

Dostum yapacağın şey kriterleri belirledikten sonra zuhal'den gitarları bulup denemek ama şu günlerde bu imkansız tabi, zaten denemeden de alma sakın internetten falan.

Charvel pro mod yeni serisine de bakabilirsin roasted maple istersen. Eğer abanoz olsun dersen, şu an 10.000 liram olsa ve sıfır gitar alacak olsam alacağım gitar şu :)

Geri