Washburn Sonamaster S2HMRD

Herkese merhaba arkadaşlar,

Forumda benzeri bir başlık bulamadığım ve Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığından beklediğim yanıtı alamadığım için kendi başlığımı açmak durumunda kaldım.
Amatör seviyede klasik/akustik gitar çalıyorum (çalmaya çalışıyorum). Elektro gitar en başından beri hevesimdi, şartlar şimdilerde olgunlaştı. Solo çalmayı seviyorum. Metal, caz falan net bir ayrımım hiçbir zaman olmadı. Her alandan müziği sevme özgürlüğüne sahibiz neticede.
Mor ve Ötesi, Manga, Duman, Pera gibi grupları seviyorum. Nothing Else Matters'ın solosu, birçoğu gibi, beni de benden alıyor. While My Guitar Gently Weeps solosu da denerim, Thrill Is Gone da...
Ocağınıza düşmüş durumdayım. :)
Başlıkta belirttiğim Washburn Sonamaster S2HMRD model gitarı almayı düşünüyorum. Fiyatı 1230₺.
Amfi olarak Cort CM15R düşünüyorum. Reverblü imiş, ne artısı olacaksa artık bana... :) Fiyatı 700₺.
Washburn S1HB ve Cort CM15R ile çekilmiş bir video izledim. Şöyle siz de göz atabilirsiniz:

Başında 3:00'a kadar sonunda ise 08:20'den başlayarak video sonuna kadar örnek parçalar çalınmış.
Gerek videodan duyduğum ses, gerekse videodaki beyefendinin yorumları (taraflı/tarafsız onu bilemem) hoşuma gitti. Videodaki gitarın bir üst modeli olarak bahsettiğim S2HM modeli gösteriliyor.
Sizlerin görüşünü de almak istedim.
Ne dersiniz, bir çılgınlık yapıp alayım mı bu ikiliyi? Yoksa farklı bir öneriniz olur mu?

Dipnot: İkinci el almayı pek düşünmüyorum.
Dipnot 2: Müziği profesyonel olarak değil, vazgeçemediğim hobi olarak hayatımda tutmaya devam edeceğim.

Vakit ayıran herkese sonsuz teşekkür ederim. Reklam olmaması için satın alma bağlantılarını konuya eklemedim. Sağlıklı günler! :)

Geri