Bu akustik gitar hangi marka?

Merhaba arkadaşlar iki üç yıl önce bursada bir müzik marketten alınan akustik gitar var(letgo da birebir aynı gitarın ikinci elleri de mevcut) fakat bu gitar hangi marka ve model bir türlü anlayamadık headstockunda önünde crafter arkasında esp yasıyor burguları crafter marka ve gitarın içinde de crafterın sembolü var sizin bir bilginiz var mı?

Dosyalar

• IMG_20200416_195513.jpg
    IMG_20200416_195513.jpg
    419.5 KB · Gösterim: 228
  • IMG_20200416_195447.jpg
    IMG_20200416_195447.jpg
    364.4 KB · Gösterim: 168
  • IMG_20200416_231048.jpg
    IMG_20200416_231048.jpg
    404.5 KB · Gösterim: 190
O kafanın şekli LTD zaten, LTD'nin "factory second" gitarları kafasını siyaha boyayarak piyasaya sürdüğü gibi bilgi vardı bi ara. Çok merak etmiştim ki karşıma da çıktı, denedim sesi iyiydi, sağına soluna baktım öyle second'lık bir durum da göremedim. Benim denediğim gitarın kafa kısmı da simsiyahtı, gövdedeki etiket de böyleydi.

Bu gitarda ise crafter durumu ilginç, sadece tahmin yürütülebilir. LTD Xtone diye aratırsanız birkaç bilgiye ulaşmak mümkün.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
O kafanın şekli LTD zaten, LTD'nin "factory second" gitarları kafasını siyaha boyayarak piyasaya sürdüğü gibi bilgi vardı bi ara. Çok merak etmiştim ki karşıma da çıktı, denedim sesi iyiydi, sağına soluna baktım öyle second'lık bir durum da göremedim. Benim denediğim gitarın kafa kısmı da simsiyahtı, gövdedeki etiket de böyleydi.

Bu gitarda ise crafter durumu ilginç, sadece tahmin yürütülebilir. LTD Xtone diye aratırsanız birkaç bilgiye ulaşmak mümkün.
Headstockundaki crafter yazısını eski sahibi bizzat kendi yapıştırmış orijinalinde yokmuş

O zaman factory second muhabbeti olan gitarlardan biridir dediğim gibi ama bu mevzuyu detaylı araştırmadım. Koskoca ESP, factory second bile olsa üstüne bir şeyler niye yazmaz mesela. Seri numarasının başına bir kod eklemek varken, gitarın kafasını kapkara boyayıp, kara bir etiketle niye gitar çıkarsın diye soruyor insan. Daha bilgili biri varsa benim de merak ettiğim konulardan biridir.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
O zaman factory second muhabbeti olan gitarlardan biridir dediğim gibi ama bu mevzuyu detaylı araştırmadım. Koskoca ESP, factory second bile olsa üstüne bir şeyler niye yazmaz mesela. Seri numarasının başına bir kod eklemek varken, gitarın kafasını kapkara boyayıp, kara bir etiketle niye gitar çıkarsın diye soruyor insan. Daha bilgili biri varsa benim de merak ettiğim konulardan biridir.
Gitarla hiç ilgilenmeyen elinden bir an önce çıkarmak isteyen birinden sesini beğenerek aldım ama markasını hiç anlayamadım 😂

Geri