Sizce bu lambalı amfinin yanına hangi over drive pedalı almalıyım ?

Merhaba alacağım amfi
Boston AT-15 Kombo Amfi: ( Boston AT-15 Kombo Amfi | doremusic )
( Full lambalı bir amfi, bildiğim kadarıyla drive yok bu amfide o yüzden sizce hangi pedalı almalıyım? ) veya sizce bu amfi almaya değer mi do-re müzikte şu an 1380 TL (indirimde) onun yerine hibrit bir amfi mi almalıyım mesela Vox Valvetronix VT20X (Vox Valvetronix VT20X Elektro Gitar Amfisi )

Boston AT-15 Kombo Amfi için hangi drive pedalı ve distoriton pedalı alınabilir öneride bulunursanız sevinirim.

Son düzenleme:
...yarı fiyatına düşmesi alanı yok kurtulalım gitsin yaklaşımı sebebiyle olabilir. Her aksakallıya dedem dememek lazım... lambalı olması illa daha iyi bir amfi demek değil.

Bu amfi bildiğim kadarıyla blues junior clonu ve gayet başaralı bir klon. Ancak sert müzik ile uğraşıyorsanız daha high gain bir amfi alıp bir clean booster ile daha iyi sonuç alırsınız.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
...yarı fiyatına düşmesi alanı yok kurtulalım gitsin yaklaşımı sebebiyle olabilir. Her aksakallıya dedem dememek lazım... lambalı olması illa daha iyi bir amfi demek değil.
ben de o yüzden soruyorum ya almalı mıyım diye zaten 3250 tl lik bir amfiyi 1380 TL ye koyduklarından satamadıkları belli ben bu fiyata göre alınır mı gibisinden sormak istemiştim :)

üstteki yorumların hepsine katılırım... al ya da alma sen bilirsin, sadece lambalı diye ve/veya ucuz diye gaza gelme, araştır derim .... pedal ile de çok sert ton alamazsın aradığın oysa.... ben hiç Vox'cu olmadım ama 40x güzel amfi.

Ben Boston classic 5 kullaniyorum Oceans11 ile bir arada ve iyi is cikariyor.Tabi bu kadar ucuza mal olmamisti bana.1000 TL civarinda bir takas karsiligi elime gecmisti.

Genel olarak lambalı amfilerin analog pedallarla diğer amfilere göre daha uyumlu olduğu söylenir. Ama lambalı amfiler de kendi içinde değişiklik gösterebiliyor. Mesela benim lambalı amfim fuzz ve distortion pedallarıyla mükemmel sonuç veriyorken senin lambalı amfin aynı pedallarla hiç tatmin etmeyebilir. Burada imkan varsa amfi ile düşünülen pedalın bir arada denenmesi benim aklıma ilk gelen husus. Böyle bir imkan yoksa almak istediğiniz amfiyi pedallarla birlikte internet ortamına video kayıt yükleyen olmuş mu onları kontrol etmenizi öneriyorum.

Genel olarak lambalı amfilerin analog pedallarla diğer amfilere göre daha uyumlu olduğu söylenir. Ama lambalı amfiler de kendi içinde değişiklik gösterebiliyor. Mesela benim lambalı amfim fuzz ve distortion pedallarıyla mükemmel sonuç veriyorken senin lambalı amfin aynı pedallarla hiç tatmin etmeyebilir. Burada imkan varsa amfi ile düşünülen pedalın bir arada denenmesi benim aklıma ilk gelen husus. Böyle bir imkan yoksa almak istediğiniz amfiyi pedallarla birlikte internet ortamına video kayıt yükleyen olmuş mu onları kontrol etmenizi öneriyorum.
teşekkürler araştırmaktayım

Geri