Amfi Ayarları (Güçlü Tonlar)

Merhaba, elektro gitarda yeniyim ve amfi ayarları konusunda yardıma ihtiyacım var. Gitarım; Ibanez Gio Gax30, amfim; Fender Frontman 10G (amfi üzerindeki modlar; Gain, Treble ve Bass)
Güçlü sesler almak istiyorum, birçok farklı kombinasyon denedim fakat istediğim sesi elde edemedim (ekipmanlarım başlangıç seviyesi olduğundan olağanüstü bir ses beklemiyorum tabii). Yakalamak istediğim tonlar Rammstein, Gojira, Pantera vb. grupların tonları. Yukarıda da belirttiğim gibi çok büyük bir şey beklemiyorum ama az da olsa bu tonlara yaklaşmak istiyorum. Bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, şimdiden teşekkürler :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Şimdi acımasız bir yorum olacak ama... o amfi ile Gojira değil herhangi düzgün bir ses almak zor zaten. Maalesef bu işlerde bütçe ile orantılı gidiyor bu ton mevzusu. Belki günü kurtarmak adına pedal desteği ile bir şeyler yaratabilirsin.
Yorumunuz için teşekkür ederim. Evet, uygun yollu olması için başlangıçta bu amfiyi seçmiştim, işi ilerlettiğim zaman amfiyi de yenilerim, distortion pedalı düşünülebilir. Peki sizin bu amfi için bir ayar tavsiyeniz var mı? Şöyle ortalama heavy metal tarzı şeyler çalmak için, bu amfiyle alabileceğim iyi bir ses? Cümle biraz karışık oldu ama :D Tekrardan teşekkürler.

pod gibi bir processor bağlayarak amfi modellemesi yapabilirsin. Gerçi amfide line yada return varmı bilmiyorum.

Fender in bu çaptaki amfileri ne yazıkki cızır cızır bir tona sahip. ne yaparsan yap duş radyosu. Ancak bir processor ust uste ton ile bu işi kapatır.

amfim; Fender Frontman 10G (amfi üzerindeki modlar; Gain, Treble ve Bass)
Güçlü sesler almak istiyorum, birçok farklı kombinasyon denedim fakat istediğim sesi elde edemedim (ekipmanlarım başlangıç seviyesi olduğundan olağanüstü bir ses beklemiyorum tabii). Yakalamak istediğim tonlar Rammstein, Gojira, Pantera vb. grupların tonları.

Yukarıda arkadaşlar belirtmişler ve bu tarz tonları o amfiden alman cidden çok zor.
Tavsiyem eğer satabiliyorsan elindeki amfiyi satman ve yine 2. el olarak boss katana mini tarzı bir amfi alman...
İşte o zaman herhangi bir pedal desteği olmadan, büyük paralar harcamaladan bu gruplara biraz yaklaşmış olursun. En azından hi-gain çalarken mutlu olursun =)

Yukarıda arkadaşlar belirtmişler ve bu tarz tonları o amfiden alman cidden çok zor.
Tavsiyem eğer satabiliyorsan elindeki amfiyi satman ve yine 2. el olarak boss katana mini tarzı bir amfi alman...
İşte o zaman herhangi bir pedal desteği olmadan, büyük paralar harcamaladan bu gruplara biraz yaklaşmış olursun. En azından hi-gain çalarken mutlu olursun =)
Bu gidişle öyle yapacağım gibi gözüküyor, çok teşekkür ederim.

Amfinizin Boss DS-1, Ibanez TS mini, Crybaby mini wah, Donner Reverb, T.C. Electronic Corona Mini Chorus pedallarıyla nasıl ses verdiğini bu videodan inceleyebilirsiniz.

Bir diğer video:

Son düzenleme:
Geri