Musicman Majesty Yerine Alternatif Gitar Almak

Merhabalar
Birçoğumuzun hayali olduğu gibi benimde hayalim olan bir gitar Musicman Majesty. Ama ne yazık ki şu an dünyanın genel sorunu olan Covid-19 ve ülkemizindeki döviz kurları yüzünden bu gitara ulaşmak ciddi anlamda zor.
Bu gitarı sevmemim sebepleri; çok hafif ve rahat bir kasası olması, güçlü bir sesinin olması ve piezo sisteminin bulunması. Peki bu gitar yerine bu özelliklere sahip (hafif olmak zorunda değil) bir piezolu gitar almak mantıklı mıdır? Ibanez markasının çeşitli gitarları ve Ltd EC-1000 Piezo modelleri var. Tabiki aynı kaliteyi beklemiyorum ama piezo sistemli bir gitar çok istiyorum. Aradaki fiyat farkıda baya var. Sizce mantıklı bir hareket olur mu?

Majesty yerine JP15 bakabilirsiniz, şu an Zuhal stoğunda gözükmüyor ancak sipariş için ön fiyat talep edebilirsiniz. Özel ilgi alanıma girdiği ve 2020 den beklentim Majesty olduğu için bir süredir ben de sıkı takipteyim. Music Man in fb grubunda geçtiğimiz hafta Majesty mi JP15 mi karşılaştırmasında JP15 açık ara önde gidiyordu kullanıcıların beğenileri açısından. Size bu yorumu yazdığım an itibariyle dolar 6.97 ve Majesty lerin fiyatının 23.000TL civarından 30.000TL ye tırmandığını da üzülerek hatırlatmak istiyorum. Muhtemelen bu fiyatlar ile daha ucuz olan JP15 i almak dahi çok zor olacaktır. Hoş şu an olabilecek herhangi bir birikimi de eğer para kazanmayıp hobi olarak icra ediyorsak müzik enstrümanına yatırmak ise apayrı bir tartışma konusu. Beklesek mi :) Diğer alternatiflere bakmak dahi istemiyorum...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Majesty yerine JP15 bakabilirsiniz, şu an Zuhal stoğunda gözükmüyor ancak sipariş için ön fiyat talep edebilirsiniz. Özel ilgi alanıma girdiği ve 2020 den beklentim Majesty olduğu için bir süredir ben de sıkı takipteyim. Music Man in fb grubunda geçtiğimiz hafta Majesty mi JP15 mi karşılaştırmasında JP15 açık ara önde gidiyordu kullanıcıların beğenileri açısından. Size bu yorumu yazdığım an itibariyle dolar 6.97 ve Majesty lerin fiyatının 23.000TL civarından 30.000TL ye tırmandığını da üzülerek hatırlatmak istiyorum. Muhtemelen bu fiyatlar ile daha ucuz olan JP15 i almak dahi çok zor olacaktır. Hoş şu an olabilecek herhangi bir birikimi de eğer para kazanmayıp hobi olarak icra ediyorsak müzik enstrümanına yatırmak ise apayrı bir tartışma konusu. Beklesek mi :) Diğer alternatiflere bakmak dahi istemiyorum...
Öcelikle yorumunuz için teşekkür ederim.
JP serisinin kasası nasıl bilmiyorum. Sadece Majesty çalmıştım. Ama rahatsa benim için kasa şekli o kadar önemli değil.
Beklemek en mantıklısı...

Ibanez 1820x, 1620x, 2020x.

Drop akortlara çok düşülecekse D-Sonic + Air Norton.

Drop akortlarla pek işim olmayacak derseniz Steve's Special + Air Norton.

Amaç Petrucci icra etmekse, bir de bir yerlerde kaliteli Mark IIC+ modellemesi varsa ton ve konfor olarak çok iş görecektir.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Ibanez 1820x, 1620x, 2020x.

Drop akortlara çok düşülecekse D-Sonic + Air Norton.

Drop akortlarla pek işim olmayacak derseniz Steve's Special + Air Norton.

Amaç Petrucci icra etmekse, bir de bir yerlerde kaliteli Mark IIC+ modellemesi varsa ton ve konfor olarak çok iş görecektir.

Drop akorlara düşülmeyecek. Standart E dizim kalacak.
Bias Fx 2 ile çok güzel tonlar alıyorum ve gerçek bir "Petrucci tonu" arayışım yok. Gitara belli bir hayranlığım var çünkü karakteri tam bana uygun ve özellikleri çok güzel olduğu gibi elime çok güzel uyan bir gitar. Dediğiniz gitarları araştıracağım teşekkürler.

Geri