2000 Tl bütçe ile ses kartı önerisi

2000 tllik bir bütçem var ve des kartı bakıyorum. sadece gitar kaydı alacağım şimdilik ve bu işlere yeni başlayacağım. bir yandan da program öğrenmek istiyorum. Önerilere açığım şimdiden teşekkür ederim. (tüm bütçe ses kartı için)

Merhaba kardeşim 3 adet öneri sunabilirim

Presonus AudioBox 96

Steinberg UR22 MKII

Focusrite Scarlett Solo MK2

bu kartlar işini görecektir bence ilk başlangıç olarak.

Hocam ben de başlangıç için Zuhalden behringer uphoria um2 li set aldım. Fiyat çok uygundu. Devam edecek gibi olursam daha prof bir şey bakarım.
Program için ise ücretsiz reaper veya cakewalk by bandlab indirebilirsin. Amp Rooted plugin de şuan ücretsiz bildiğim kadarıyla. Peavey 5150 amfi modelllemesi yapıyor. Metal müzik çalıyorsan işini görecektir.

Ses çıkışını neyle sağlayacaksın? Yalnızca gitar kaydı için karta gayet yüksek bütçe ayırmışsın ancak tüm sistemi kaliteli kurman önemli. Bütçenin bir kısmını kulaklık/monitöre ya da yazılımlara sakla bence.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Ses çıkışını neyle sağlayacaksın? Yalnızca gitar kaydı için karta gayet yüksek bütçe ayırmışsın ancak tüm sistemi kaliteli kurman önemli. Bütçenin bir kısmını kulaklık/monitöre ya da yazılımlara sakla bence.
Haklı olabilirsin bütçeyi 1200-1500 e düşürüp üstüne kulaklık almayı düşünüyordum tam da kulaklık olarak herhangi bir önerin var mı

Haklı olabilirsin bütçeyi 1200-1500 e düşürüp üstüne kulaklık almayı düşünüyordum tam da kulaklık olarak herhangi bir önerin var mı
O konuda çok yardımcı olamayacağım, ben de uzun yıllardır equation alpha series 3070 var. Güzel kulaklık ama hem çok eskidi hem de bence fiyat performans ürünü değil, yeniden alacak olsam farklı markalara yönelirim. Bütçe varsa Sennheiser, beyerdynamic vs. olabilir.

Ama tamamen şahsi görüşüm çok abartmaya da gerek yok, behringer in 200-300 liralık kulaklıklari bile gayet yeterli bence. Ben o kadar da detaylı dinleme yapmıyorum ve tam kapalı tip kulaklığı takmak ve dış sesin kesildiğini görmek bile mutlu olmama yetiyor )

O konuda çok yardımcı olamayacağım, ben de uzun yıllardır equation alpha series 3070 var. Güzel kulaklık ama hem çok eskidi hem de bence fiyat performans ürünü değil, yeniden alacak olsam farklı markalara yönelirim. Bütçe varsa Sennheiser, beyerdynamic vs. olabilir.

Ama tamamen şahsi görüşüm çok abartmaya da gerek yok, behringer in 200-300 liralık kulaklıklari bile gayet yeterli bence. Ben o kadar da detaylı dinleme yapmıyorum ve tam kapalı tip kulaklığı takmak ve dış sesin kesildiğini görmek bile mutlu olmama yetiyor )

Bir süre araştırma yaptıktan sonra kendime yanıt veriyorum, eğer kulaklığın bozulursa Audio Technica ATH-M20X al :)

dostum ikinci el mi belirtmediğin için söylüyorum: içinde dsp işlemci yoksa ses kartlarının çoğu aynı . giriş çıkış sayısı dışında tabi. Focusrite solo 3gen al . gitar kaydı olarak kullanırsın bende kullandım ama giriş çıkış lazım olduğu ve içinde dsp olduğu için steinberg ur44 aldım. 2000tl ses kartı için çok fazla bir bütçe bana kalırsa

bende presonus 26c aldım sesçibaba dan gayette uyguna aldım bütün mağazalara göre çok uygun fiyatları var referans kulaklık olarakta "AKGK240 MKII Profesyonel Stüdyo" modelini öneririm.

Geri