B telinde ses kısıklığı

Herkese merhaba, öncelikle siteye yeni katıldığım için foruma çok hakim değilim konuyu yanlış yere açtıysam şimdiden affola

Esas konuya gelecek olursam, Cort M600 model gitarımın B telinden anlayamadığım bir şekilde ses çok düşük geliyor diğer tellere göre

Bu durum switch pozisyonundan bağımsız olarak sürekli devam ediyor. Tel yüksekliği kaynaklı olabilir mi diye onu da denedim ancak yine değişen bir şey olmadı

Ton ve volume pot larında herhangi bir sorun da yok. Gitar herhangi bir çarpma düşme vs ye de maruz kalmadı

Aklıma başka bir şey gelmiyor bu durumun nedeni ne olabilir

Herkese şimdiden teşekkürler

Sanmıyorum ama telden kaynaklı olabilir, Gibson brite wires serisinde yaşamıştım bu sıkıntıyı. Daha çok manyetikten kaynaklı bir sıkıntı gibi duruyor. Manyetiklere metal bir şeyle vurarak her bir mıknatısı kontrol edebilir misin?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Sanmıyorum ama telden kaynaklı olabilir, Gibson brite wires serisinde yaşamıştım bu sıkıntıyı. Daha çok manyetikten kaynaklı bir sıkıntı gibi duruyor. Manyetiklere metal bir şeyle vurarak her bir mıknatısı kontrol edebilir misin?

Tornavida ile baktım hocam mıknatıslara hepsi aynı tepkiyi veriyor orada bir sorun yok gibi

Telde ne olabilir yada başka ne olabilir bir fikriniz var mı

Gitarınızda tremolo sistemi varmı? Varsa eğer arkasındaki yaylara sünger sıkıştırmanızı öneririm. Sabit köprü ise ben olsam, varsa imkan b telini direkt değişirim yada b telini çıkarıp eğer pay varsa (akort kulakçıkların oradan) ucundan kesip yeniden akortlardım. Sizin bu sorununuzu kısmen bende yaşamıştım.

Geri