Vokal beate nasıl oturtulur?

Foruma yeni katıldım, öncelikle merhaba arkadaşlar. Şimdi olay şu ki miksimde vokali beate oturtamıyorum. Vokal bir şekilde havada kalıyor. Beat'de vokal için frekans aralığı falan bırakıyorum. "Vocal rider" da kullanıyorum(tabi yanlış kullanıyor olabilirim, emin değilim). Ama vokal bir türlü oturmuyor beat'e. Takıldım kaldım bu işte, şimdiden yardım eden herkese teşekkür ederim.

Not: DAW olarak Studio One kullanıyorum.

Merhaba. Öncelikle selam hepinize, foruma yeni katıldım. Şimdi şöyle başlayayım: Birkaç hafta önce kendime home studio kurdum. Kayıt falan alıyorum. Kayıttaki zamanlama hatalarını düzeltmekte ciddi sorun yaşıyorum. Miks konusunda kitaplar okuyup epey video izlemiştim. O yüzden iyi-kötü elimden bişeyler geliyor. Lakin edit konusunda takıldım kaldım. Zamanlama hatalarını düzeltmenin mantığı nedir acaba? Yani o çizgileri nasıl, neye göre hareket ettirmeliyiz? Ben galiba çok fazla kaydırıyorum ki seste bozulmalar oluyor. Ama az kaydırınca da bi türlü düzgün oturtamıyorum sesleri. Yardım eden herkese şimdiden teşekkürler.

Not: DAW olarak Studio One kullanıyorum
Aynı şeyi yeni hesap açıp sorunca daha iyi cevap geliyormuş..

Geri