Humbucker Manyetik

Öncelikle merhaba. El yapımı olan bir gitarım var fakat manyetiğinde karar kılamıyorum.Temel olarak jazz çalmak istiyorum. Tabi ki bunların dışında genel olarak kulağıma hoş gelen blues country rock va parçaları da çalmak isterim. Taktığım manyetiklerde daha parlak bir ses almayı istiyorum temel olarak fakat çok yüksek bir bütçe yok şu an elimde bu sebep ile tekinin maksimum fiyatı 600-700 tl olan bir çift manyetik önerebilir misiniz diye soracaktım. Bu fiyat ile istediğim parlaklığı alabilir miyim bilmiyorum ama sormayı tercih ettim. Yardım edebilirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Gitarınız gövde şekli, özellikleri nedir? Amfi olarak ne kullanıyorsunuz? Jazz ve parlak ses pek tercih edilen bir kombinasyon değil bu arada.
Gövde şekli les paul. Amfim belli değil elektro gitara yeni geçiş yaptığı için ikisini bir alacaktım manyetiğe karar verdikten sonra amfiye karar verecektim sanırım yanlış bir tecih. Parlak ses olarak da kastetmeye açlıştığım tonu temiz olan diyebilirim tam açıklayamadım

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Olabilir mi acaba 🧐 Tam linçlik başlıktı ama samimi bir şekilde sorunca dayanamadım 😄
ya dediğim gibi çok fazla bi bilgim yok herhangi amfi mantetik neye öncelik vermeliyim amatör olarak kendim çalmıştım sadece ama tanıdık birisinden sadece gövde almıştım içinde manyetik yok bu sebeple sorayım dedim bana oluşturacağı maliyet ne kadar diye öğrenmek istedim üstünde şu an herhangi bir manyetik yok sanırım manyetik öncelik vermemem bir konu dikkat etmem gerekenler neler diye sorsam olur mu

ya dediğim gibi çok fazla bi bilgim yok herhangi amfi mantetik neye öncelik vermeliyim amatör olarak kendim çalmıştım sadece ama tanıdık birisinden sadece gövde almıştım içinde manyetik yok bu sebeple sorayım dedim bana oluşturacağı maliyet ne kadar diye öğrenmek istedim üstünde şu an herhangi bir manyetik yok sanırım manyetik öncelik vermemem bir konu dikkat etmem gerekenler neler diye sorsam olur mu

Tam anlayamadım. Gövde şekliniz Les Paul ama sadece gövdeyi nasıl aldınız? Sap işini nasıl halledeceksiniz? Manyetik işi kolay da geri kalanı biraz karışık geldi bana :)

Tam anlayamadım. Gövde şekliniz Les Paul ama sadece gövdeyi nasıl aldınız? Sap işini nasıl halledeceksiniz? Manyetik işi kolay da geri kalanı biraz karışık geldi bana :)
sap gövde vs manyetik dışındakiler bulunuyor birisinden almıştım dediğim gibi uygun bir fiyat gibi gelmişti hoşuma da gitmişti satan birisi değildi dediğim gibi bi tanıdığım önceleri el ile yapıyordu onda bulunuyordu aldım. Çok devrik cümleler kurdum kendimi tam anlatamadım ama kusuruma bakmayın

Geri