Bu Gitarı Bilen var mı?? [Fotolu]

Arkadaşlar elimizde bir gitar var ve 1970 yılında bu gitarla çekilmiş fotoğraflar mevcut ama maalesef markası modeli hakkında en ufak bir bilgiye sahip değiliz. Gitardaki tek yazı "Made in Japan" yazısı. İnternette de bir sonuca ulaşamadık. Gitar hala çalışmakta ve güzel de bir soundu var. Fotoğraflar aşağıda gitarın markası ve yaklaşık değeri hakkındaki yorumlarınızı bekliyoruz....

Detaylı fotoğraflar için resimlere tıklayınız...

Bir Mosrite kopyası da bende var benimkinde de aynı problem var sadece Made in Japan yazıyor. Bu Mosrite' lar hakkında türkçe adam gibi bir bilgiye de ulaşamadım bilgi sahibi olanların yardımlarını bekleriz...

Aynı gitardan bende de var. Marka falan yazmıyor. Japon malı oldugu kesin. Geçmişte bunun aynısından ancak sapında "SAKAI" diye marka yazılı gitarlar görmüştüm.
Babamın bana aldıgı ilk gitar oldugundan elden cıkarmaya kıyamadım. 1972 yılında Ankara'da Tansel magazasından alınmıstır.
Tabi ki kaliteli bir gitar degil. İçini açtım, agacı da yekpare değil. Ama manyetikleri hiç fena ses vermiyor. Dip gürültüsü yok denecek kadar az.
Potans değişimi ve manyetik modifiyesi yapmak istiyorum, (belki enteresan bir sound yakalarım diye) ancak pickguard'daki manyetik yuvaları kocaman, yeni manyetiklere uymuyor. Bu konuda bana fikir verebilecek varsa sevinirim.

ernurgok demiş ki:
Aynı gitardan bende de var. Marka falan yazmıyor. Japon malı oldugu kesin. Geçmişte bunun aynısından ancak sapında "SAKAI" diye marka yazılı gitarlar görmüştüm.
Babamın bana aldıgı ilk gitar oldugundan elden cıkarmaya kıyamadım. 1972 yılında Ankara'da Tansel magazasından alınmıstır.
Tabi ki kaliteli bir gitar degil. İçini açtım, agacı da yekpare değil. Ama manyetikleri hiç fena ses vermiyor. Dip gürültüsü yok denecek kadar az.
Potans değişimi ve manyetik modifiyesi yapmak istiyorum, (belki enteresan bir sound yakalarım diye) ancak pickguard'daki manyetik yuvaları kocaman, yeni manyetiklere uymuyor. Bu konuda bana fikir verebilecek varsa sevinirim.

Bunlar rusya yapımı..

Steeped in the tradition of fine instrument making, Washburn Guitar’s dynamic 120-history began in Chicago in 1883. The original guitar factory was located just blocks away from Maxwell Street.

Yukarıdaki alıntı Washburn web sitesindendir. Yazılana gore tarihlerinin başlangıcı 1883'müş.

ernurgok demiş ki:
Steeped in the tradition of fine instrument making, Washburn Guitar’s dynamic 120-history began in Chicago in 1883. The original guitar factory was located just blocks away from Maxwell Street.

Yukarıdaki alıntı Washburn web sitesindendir. Yazılana gore tarihlerinin başlangıcı 1883'müş.
Bravo çok iyi araştırmışsın bizde web sayfasına bakacak akıl yok ama şöyle bir maruzatım olacak. Elektro gitardan bahsetmiş mi o yazıda.

Eheh yapmayın arkadaşlar ya :) . Adamın gitarına baktım da çiziksiz vallahi :) . 30 yıllık gitar çiziksiz olur mu hiç :) . Biz alıştık washburn1972hand' e, kendisi biraz gaz da yazabiliyor böyle şeyler :) .

janmoreye demiş ki:
ernurgok demiş ki:

Bravo çok iyi araştırmışsın bizde web sayfasına bakacak akıl yok ama şöyle bir maruzatım olacak. Elektro gitardan bahsetmiş mi o yazıda.

:LOL::LOL: Hocam yardın sabah sabah ya...

janmoreye demiş ki:
ernurgok demiş ki:

Bu baya iyi olmuş :D Aralıksız bir 8dakika falan güldüm herhalde :D

Ben ne Washburn'un ne de başka kimsenin avukatı değilim. Sadece web sitesinde ne gördüğümü yazdım, bu konuda bilgim de şu an için yok. Siz de eğer biliyorsanız, bu markanın hangi yıl elektro üretmeye başladığı konusunda bildiklerinizi insaniyet namına belgesiyle veya linkiyle yazın da herkes öğrensin. Ben kendi hesabıma bu konuyu araştırıp sonucu bu foruma yazacağım.

Allah herkesi güldürsün, ağlatmasın.

Geri