Tellerin yükselmesi

Arkadaşlar yaklaşık 2 ay önce gitarın bakımını yaptırdım ve çalımım rahat olsun diye de telleri alçalttırdım. Tellerim luthierden aldığım gibi değil şu anda ve sanırım gitgide yükseliyor. Haliyle çalımım çok zor oluyor tellere normal baskı uyguladığımda bile ses gelmiyor abartı güç uygulamam gerekiyor. Bu tel yükselmesi neden oluyor beni aydınlatabilir misiniz?
Teşekkür ederim

Gitarın kaliteli bir gitar değilse zamanla sapı tellerin çektiği yöne doğru eğilir ve özellikle 12. perde civarlarında tel ile perde arası mesafe artar. 2 ay bunun yaşanması için biraz erken bir süre ama eski Cort X2'mde 2 ayda sapın attığını görmüştüm. Sapın atmadığından eminsen ve köprü de kendi kendine yükselmediyse-ki öyle birşey olmaz- aklıma başka bir ihtimal gelmiyor.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Gitarın kaliteli bir gitar değilse zamanla sapı tellerin çektiği yöne doğru eğilir ve özellikle 12. perde civarlarında tel ile perde arası mesafe artar. 2 ay bunun yaşanması için biraz erken bir süre ama eski Cort X2'mde 2 ayda sapın attığını görmüştüm. Sapın atmadığından eminsen ve köprü de kendi kendine yükselmediyse-ki öyle birşey olmaz- aklıma başka bir ihtimal gelmiyor.
ben de cort x3e sahibim cevabınız için teşekkür ederim

Geri