Do re müzik kalitesizliği

Forumda bir sürü konu açılmış doreyle alakalı hortlatmak istedim, siparişim 1 haftadır hazırlanma sürecinde geçiştirip duruyorlar bir daha dükkanın önünden geçmem

Forum çok güzel insanlıktan nasibini almamış engellenesi kullanıcılar databasei yapıyor bu aralar.

BoRcHlBCUAAhpKv.jpg

Beyler sorun o değil. Adamlar websitelerinin ana sayfasına tüm siparişleriniz Pazartesi kargoda yazdı geçen hafta. Ben müşteri temsilcisiyle görüştüm, bugün kargoya veriyoruz dediler 5 gün sonra verdiler. Hatta verdik dediler kargo numarası istedim yarın vereceğiz dediler.
İçinde bulunduğumuz durumun herkes farkında, biz de çalışıyoruz para kazanıyoruz ama insanları kandırarak değil.
Kimse kusura bakmasın, duyarlılık buraya iki satır yazmakla olmuyor.
Zuhal nasıl gönderiyor bütün siparişleri. Onlar başka gezegenden mi yolluyorlar?
Kim ne derse desin dorenin bu politikası insanları kandırmaktan başka bir şey değil.
Adam gibi yazacaksın siparişlerinizi geç göndereceğiz diye. Diğer siteler nasıl yazıyor sen de yazacaksın.
Sorun 3 gün 5 gün beklemek değil. Ben geçen hafta başka bir mağazadan verdiğim siparişi 10 günden fazla bekleyeceğim. Adam geç gönderebilirim dedi canın sağolsun dedim. Buradaki problem insanları enayi yerine koymaya çalışmaları.
Umarım anlatabilmişimdir.

Normal sartlarda gec gelmesi sorundur evet ama su durumda gec kaldi diye bu tavir dogru degil.Karma yapin biraz.Ismi lazim degil muzik ile alakasiz buyuk bir firma benim siparisi 10. gun kargoladi.Surekli calistigim diger iki firmadan biri 11 Mayis'ta tekrar online shop acilcaktir diyor digeri ise odeme sayfasini tamamen iptal etmis yani satis yok.Do-re hala satis yapip bir sekilde gec te olsa gonderiyorsa bu iyi birsey.Neden iyi birsey? Ekonomiyi canli tutmaya calisiyor.Cark donmeli yoksa 80 ve 90larda yaptigimiz gibi ozel siparisle Amerika'dan fais fiyata ekipman almak zorunda kalmayalim.

Şu aralar BİR gün, sadece BİR gün Dore veya iş yapmaya çalışan herhangi bir firmanın herhangi bir deposunda çalışın, eliniz değisin bir toza, koliye, normalde kapalı olan depoya girin kısıtlı saatlerde normalin 10 katı siparişi elleçlemeyi deneyin.... o arada zar zor çalışan kargocularla da bir aksaklık yaşamamayı garanti edin ..... haaa hiçbir iş aksamadı, mükemmel yaptınız, o zaman gelin buraya Dore’nin ecdadına sövün. Yoksa boş laf.
Dore de örnek bu arada, müşteriyim sadece tanımam etmem.

Hep şikayet etmek istemiştim, yeri gelmişken yazayım 🙂

Yıllar önce bir adet Gibson Explorer almaya niyetlenmiştim. Kızılay şubede stokta var görünüyordu, parasını ayarlayıp gittim, burda yok İstanbulda var ama getirtebiliriz denildi. Asla gelmedi birkaç kere arayıp peşini bıraktım ben de.

Bu olaydan sonra, şimdiden 3-4 yıl önce de SX Les Paul indirime girmişti. Kendime ve bir arkadaşıma internet sitesi üzerinden 2 tane aldım. Bunu da asla yollamayıp parayı iade ettiler bir neden belirtmeden. Yani indirim yapılmış gösteriliyor ama ürün gönderilmiyor 🙂

Bu iki olaydan sonra ben de benzer şekilde düşünüyordum açıkçası.

Dore'den sık sık alışveriş yaparım, hatta şu an beklemede bir siparişim var :) ama iplemedikleri için değil, harbiden deli gibi sipariş geldiği için yoğunluk var. Mağazaları bütün gün açık tutmuyorlar. Kargo için öğlen 2-4 arası çalışıyorlar sadece. Geçen mağazaya gittim hatta, millet internetten kuyruklu piyano bile sipariş ediyor, sürekli bir koşturmaca vardı mağazada. Yani dore ile alakası yok durumun, şu dönemde internetten bir şey alıp 1 haftada gelmedi diye hayıflanmak da tuhaf geldi doğrusu.

Hocam asıl senin bizim ne iş yaptığımızı bilmeden bu şekilde bir mesaj yazman boş olmuş.
Sorun beklemek değil insanların kandırılması diye üzerine basa basa belirttim ancak anlatamamışım demek ki.
Bu konuya son mesajım. Daha da uğraşamayacağım. Ancak insanları kandırmaya çalışan kim olursa olsun hiçbir platformda lafımı esirgemem.
Bir arkadaşın olayı 80’lere 90’lara bağlaması da ayrı bir komik olmuş.

Adamlar aktif olarak kargolama işi yaptığı için "Bugün kargoya veriyoruz" demişlerdir. Muhtemel bir kaos ortamında sizin siparişinizi diğer onlarcasının arasından bulup o an kargo şubesine götürmesini umacak kadar kendini merkezde hissetmemeli insan bence. Benzer şekilde kargo şubelerini arayıp "Paketim nerede" diye sorsanız, onlar da "Dağıtıma çıktı" cevabını verirler ancak bir günde dağıtılabilecek paketin 3 katı paket olduğu için şubelerde, yine bekleyebilirsiniz. Sırası gelince kargolanır, teslim edilir. Güncel duruma dair daha detaylı hangi bilgi paylaşılabilirdi ben bilemiyorum ama gerisi sizin düşünce yapınızda bitiyor, adamlar yapılması gerekeni yapmış.

İnternet sitesindeki uyarılarla alakalı da, Dore, Hepsiburada gibi tek depo üzerinden internet tabanlı satış yapan bir kurum değil. İnternet altyapısı konusunda doğrudan çalıştırdığı bir IT departmanı bile olmayabilir. Bunlar benim iyimser yaklaşımlarım ancak mağazanın sitesini muhtemelen biz gibi olayın biraz daha içinde olan insanlar kullanıyoruzdur. Bakın Hepsiburada mağazaları da bulunmakta, kargo süresini bugün olan 2 Mayıs için 18 Mayıs'a ötelemişler işte. Muhtemelen satışın çok büyük bir yüzdesini de bu kanallar üzerinden yapıyorlar. Gerekeni de yapmışlar ama yok her yerde jilet olacak, böyle şeylerde asla aksama olmamalı, aksadığı an sizi dolandırmak istiyorlar, kandırmak istiyorlar. Hadi bunları da geçtim, ülkenin birçok yerinde şubeleri olup, farklı şehirlerde depoları olan bir firmadan alışveriş yapıyorunuz. Ülkenin büyük kısmına dağıtım yapan ana depoları (İstanbul'da diye biliyorum) yazdıkları düzende çalışıyordur ancak alınan bir ürün Ankara veya İzmir'deki bir depodadır ve oradaki yoğunluklar yüzünden yapılamıyordur.

Zuhal konusunda da, daha tek merkezden bir depo sistemleri vardır, daha iyi internet altyapıları vardır. Belki aksamaya sebep olacak ürünleri doğrudan stok dışı gösterip çalışıyorlardır. Özetle durumu daha iyi yönetiyorlardır bir şekilde. Takdir etmek lazım eğer Dore'ye kıyasla daha hızlılarsa. Ama ne kadar çabuk unuttu amcalar vaktinde gitar denemek için cebindeki parayı söylemesi gerektiği, penayla deneme çizilirci mağazaları, yılları. Elinin altında böyle sallayabildiğin Dore var, alternatifi de Zuhal var. İkisi de iyi günde de kötü günde de fazlasıyla işini iyi yapan kişiler ve kurumlar. Böyle bir dönemde bekleyemeyecek kadar acil bir şekilde temin etmen gereken tel vb sarf malzemeleri varsa gir en yakın vakitte gönderen yerden al bilinçli tüketici olarak. Belli istisnalar dışında, sarf malzemesi dışında büyük çaplı birşey sipariş etmek zaten günümüz şartları için fazlasıyla tuvalet kağıdı stokçuluğu aymazlığında bir hareket ancak onu da yaptıysan en başa dönüp, "Pandemi var, olur böyle şeyler" demeyi bilmelisin.

Konuya dair son mesajınız olması ziyadesiyle güzel olmuş çünkü bunları uzun uzun birine anlatmaya çalışmak gerçekten üzücü. İnsan biraz kendini merkezden çıkarıp, problemi çözmek, en azından nedenlerini anlamak için dışarıdan baktığında bunları tahayyül edebilir aslında, çok efor gerektirmiyor. Ancak, söylediğim gibi, İnsan. :/

Şöyle bir dönemde bile hala bu kadar insafsız nasıl kalabiliyor insan hayret ediyorum. Farklı bir galaksiden mi bağlanıyorsunuz foruma?
Anlamadan dinlemeden konuşmanız acayip ironik coronadan dolayı olsa boynum kıldan ince ağzımı açmam bile, onlara yazdığımda ürünün ellerinde kalmadığını söylediler,ellerinde kalmayan bir ürünü satıyorlar sonra ben insafsız oluyorum.

Herkese ayrı ayrı cevap vermek istemiyorum onlarla iletişime geçtim ellerinde o ürünün kalmadığını söylediler yani stokta olmayan bir ürünü aldım yani bana olmayan bir ürünü sattılar insafsız olarak yoluma devam edeyim anlamadan sormadan fikirlerinizi belirttiğiniz için teşekkür ederim

Müzik magazasında çalıştım işlerim nasıl gittiğini iyi biliyorum. 2 saniyelik iş bir siparişin ne durumda olduğunu görmek. Eğer mal yoksa satılmaz kargoda degilse yada verilemeyecek gibiyse söylenir konu kapanır. Bu bilgilendirmeyi yapmak en yoğun zamanda bile işinizi en fazla 1 hadi abartayım 2 gün geciktirir. 2 gün içinde sorununuz çözülür yani en kötü durumlarda bile.​
Eğer bunlardan birini yerine getirmemişlerse şikayette bulunmakta haklısınız.

Karantina günlerinin sıkılmışlığı ve işsizliği olmasa yazılacak konu değil de; Anladığım kadarıyla sizin derdiniz de belirli bir zaman aralığı boyunca stoklarında bulunan bir ürünü, güncel olmayan stok bilgisi yüzünden satışta göstermişler. Stok bilgisi var olduğu için alımına müsade eden sistem aracılığıyla satın almışsınız, iletişime geçmişsiniz, depolarını kontrol edip kalmadığının farkına varıp size ürünü gönderemeyeceklerini söylemişler. Sonucunda da muhtemelen iadenizi yapmışlardır.

Aşama aşama incelediğimiz prosesin hangi aşamalarda insan gücüne ihtiyaç duyduğunu inceleyelim hazırsanız. Stok sayımını yapacak, sisteme stok bilgisini girecek, sistemde stokta göründüğü için stoğa sahip mağaza/depoyla iletişime geçecek, aksamadan dolayı bilgi almaya çalışan sizle önce konuşup sonra yine size geri dönüş sağlamak için stoğu soruşturacak ve stokta olmadığını söyleyecek insanlar gerekiyor. Bu insanlar muhtemelen birbirlerinden başka şehirlerde bulunuyor. Normal düzende 14 gün, günde 9 saat çalışabilirken, son 14 gün içinde 7-8 gün sokağa çıkma yasağı dolayısıyla muhtemelen iş yapamayıp açık olduklarında da yukarıda söylenene göre 2-4 arası 2 saat çalışarak yapıyor. Bu nedenle normal dönemde abartılı 2 günlük gecikme yaratacak durumun biraz daha yayılması doğal değil mi?

Yapmayın Jet Fadıl'dan Caprice Gold devremülkü, Papa'dan cennette toprak almış gibi hareket etmeyi, basit bir stok karışıklığı, paranızı iade etmezler, sizi hiçe sayıp sormadan başka ürün yollarlar. O vakit hakkınızı sonuna kadar arayın, problem yok. Normal düzende yine "2020 yılında düzeltin şu altyapınızı." dersiniz de, böyle bir vakitte yaşanan bu tip bir aksaklıklar zinciri tam da hastalık kaynaklı riskli ve yoğun çalışmaya mecbur kalan insanlar yüzünden olur. 4 - 5 kişi arasında yaşanması gereken telefon trafikleri, sistem güncellemeleri, sayımlar, tam da bu yüzden aksar. Ancak sizin için bir mevzunun virüs kaynaklı olabilmesi için "Abi depocu öldü, webmaster entübe halde, sipariş ondan gecikti" mi olması gerekiyor?

Karantina günlerinin sıkılmışlığı ve işsizliği olmasa yazılacak konu değil de; Anladığım kadarıyla sizin derdiniz de belirli bir zaman aralığı boyunca stoklarında bulunan bir ürünü, güncel olmayan stok bilgisi yüzünden satışta göstermişler. Stok bilgisi var olduğu için alımına müsade eden sistem aracılığıyla satın almışsınız, iletişime geçmişsiniz, depolarını kontrol edip kalmadığının farkına varıp size ürünü gönderemeyeceklerini söylemişler. Sonucunda da muhtemelen iadenizi yapmışlardır.

Aşama aşama incelediğimiz prosesin hangi aşamalarda insan gücüne ihtiyaç duyduğunu inceleyelim hazırsanız. Stok sayımını yapacak, sisteme stok bilgisini girecek, sistemde stokta göründüğü için stoğa sahip mağaza/depoyla iletişime geçecek, aksamadan dolayı bilgi almaya çalışan sizle önce konuşup sonra yine size geri dönüş sağlamak için stoğu soruşturacak ve stokta olmadığını söyleyecek insanlar gerekiyor. Bu insanlar muhtemelen birbirlerinden başka şehirlerde bulunuyor. Normal düzende 14 gün, günde 9 saat çalışabilirken, son 14 gün içinde 7-8 gün sokağa çıkma yasağı dolayısıyla muhtemelen iş yapamayıp açık olduklarında da yukarıda söylenene göre 2-4 arası 2 saat çalışarak yapıyor. Bu nedenle normal dönemde abartılı 2 günlük gecikme yaratacak durumun biraz daha yayılması doğal değil mi?

Yapmayın Jet Fadıl'dan Caprice Gold devremülkü, Papa'dan cennette toprak almış gibi hareket etmeyi, basit bir stok karışıklığı, paranızı iade etmezler, sizi hiçe sayıp sormadan başka ürün yollarlar. O vakit hakkınızı sonuna kadar arayın, problem yok. Normal düzende yine "2020 yılında düzeltin şu altyapınızı." dersiniz de, böyle bir vakitte yaşanan bu tip bir aksaklıklar zinciri tam da hastalık kaynaklı riskli ve yoğun çalışmaya mecbur kalan insanlar yüzünden olur. 4 - 5 kişi arasında yaşanması gereken telefon trafikleri, sistem güncellemeleri, sayımlar, tam da bu yüzden aksar. Ancak sizin için bir mevzunun virüs kaynaklı olabilmesi için "Abi depocu öldü, webmaster entübe halde, sipariş ondan gecikti" mi olması gerekiyor?
Bunu yaşayan sadece ben değilim dore müzik şikayet yazarsanız Googlea bir ton insan görürsünüz özellikle beliriyorum bu durum coronadan önce de böyleymiş.

Ben ifade edemiyorum sanırım ancak bu tarz olaylar çoklu mağaza ve farklı depoların kullanımından dolayı yaşanabilir. Otomatik bir sistem yok siz elinizde ürünle kapıdan çıktığınız an internet mağazasındaki stoktan düşen. Kapanış vakti süpermarkette gofret saydıkları gibi burada da stok sayımı yapılıyor güncelleniyor. Hepsiburada gibi çalışmıyor anlayacağınız. Daha manuel, analog bir sistem var. Yaşanır bu tarz şeyler. İşi acele olan ya gider elden teslim alır ya da telefonla arar stok doğrular normal zamanda. Böyle dönemlerde ise ne siz bunları yapabilirsiniz ne de o insanlar normalde ivedilikle yapması gereken işleri rahat yürüyebilirler. Sanmıyorum kimsenin şu halde gitar teli veya kuyruklu piyano beklediğini evde.

Kapanış olarak ben de şunu sonsöz olarak bırakayım, az beklemeli alışverişler dilerim.

Müzik magazasında çalıştım işlerim nasıl gittiğini iyi biliyorum. 2 saniyelik iş bir siparişin ne durumda olduğunu görmek. Eğer mal yoksa satılmaz kargoda degilse yada verilemeyecek gibiyse söylenir konu kapanır. Bu bilgilendirmeyi yapmak en yoğun zamanda bile işinizi en fazla 1 hadi abartayım 2 gün geciktirir. 2 gün içinde sorununuz çözülür yani en kötü durumlarda bile.​
Eğer bunlardan birini yerine getirmemişlerse şikayette bulunmakta haklısınız.
zaten normal zamanda bu kadar aksaklık olsa biz de çemkiriyoruz... @blackfriday666 gayet net açıklamış, burada üzüm yemek değil bağcı dövmek durumu var ... ayrıca Dore ve Zuhal ikisinin de internet siteleri çağdışı gerilikte onlar düzeltilsin diyen varsa zaten yanındayım ama adamlara durduk yerde kazıkçı, yalancı, dolandırıcı anlamlarına gelecek şekilde yüklenmek adil değil.
Neyse sonu yok bu muhabbetin herkesin işi görülsün inşallah ve herkes sağlıklı kalsın.

Ha bu arada ne zaman bir şey alacak olsam 30 saniye telefon ettim stok olduğunu teyit ettim, üçte birinde stok bilgisi hatalı çıktı ama sorduğum için hiç mağdur olmadım.

Geri