evde 15 watt almbalı amfi sorun çıkarırmı komşular açısından

Ben bilmiyordum mesela, sabah bias ayarıyla ilgili bir konuda öğrendim send-return'un preamp ile poweramp arasında olduğunu. Daha önce distortion'ı send-return'e koyanların farklı ve daha hoş bir sound elde ettiklerini okudum. Bakalım alırken deneyeceğiz.

Bence editleyebiliyorsanız editleyin de millet volume pedalını şuna çevirmesin sonra :)

s-d906e6e51eb58e6c5ce1722058a16acb0e89494b.webp

1w 5w 15 w seçenekli ironball amfimi rahat kullanabiliyorum. 1 w seçenekte düşük volümde tatlı talı tonlar alıyorum. fakat prs mt15 i efektif kullanamıyorum. 15 wat yarı güce yani 7.5 watta düşüyor. master volume de mevcut ama master volumde ibreyi milimetrik ayarlamak gerekiyor . başlangıcı saat 7 gibi varsayarsak, saat 7 hizası ile 8 arasında bir yerde ses sıfırdan oldukça yüksek volüme çıkabiliyor, fakat 40 watt marhall amfinin master volümü daha insaflı ve onda daha rahat ayarlama yapılabilmekte.

Vallahi herkes lambalı amfilerle (özellikle apartman dairesi için uygun olana denemeden bir şey diyemem de genel olarak ev için en fazla 5watt) ilgili farklı şeyler söylüyor. Bahar kampanyasında dsl5cr'lerde indirim yok da yıl sonunda umarım en az yüzde 20 indirim olacaktır. Dsl5cr'yi herhangi bir distortion pedalı olmadan da kullanabilirim kimi zaman ama dsl1cr'ninkiler çok basık geldi. 1:22 ve 2:22'ye dikkat. Cleanleri zaten on numara

Benim dsl20 combo amfim var apartman komşularımda dinlerler severler ama kayıt vs takılıyorum bi gün 20 watt güçte volume 2 de gain 6 da yan apartmandan şikayet geldi ama ertesi gün 10 watt ta volume 5 gain 7 ye doğru bu sefer diğer yandaki apartmandan şikayet geldi ama her türlü bu seviyelerde ki ton tamamdır çalışma düzeyi olarak 95 desibel de karar kılıyorum evde sorun olmuyor lamba tonu high gain yirtinislari hep var dsl 20 combo tavsiye ederim

Geri