Baget Tutarken Yaşadığım Zorluk

Merhaba,
Yaklaşık 2 aydır evime aldığım elektronik bateride çalışma yapıyorum. İlk başlarda Onur Akça nın ve internetten bulduğum diğer videoları izleyerek stick egzersizleri yaptım ve yapıyorum. Geçenlerde onur akçanın videolarına baştan izleyeyim dedim ve bageti iki elimde de işaret parmağının ikinci boğumunda değilde son boğumunda tuttuğumu ve parmağımla bageti kavradığımı farkettim ve sanırım o da hani çalarken son 3 parmağı kapatıp açarak bagete yardımcı olunuyor ya onu yapmaya çalışırken daha rahat etmek için bageti biraz daha içe çektim ve böyle de birşeyler yapmaya çalışıyorum tabi henüz yapabilmiş değilim.
Olması gereken default tutuşa alışmak zor mu çünkü dünden beri deniyorum hadi sağ eli biraz biraz alıştırdım ama sol el çok fena o hiç alışmıyor. Bİrde ben şimdiden hani yeni öğreniyorken parmak aç kapa ve finger methotu da öğrenmeye çalışıyorum hepsi karışıyor olabilir mi?
Bunun standartı nedir yani ilk önce standart tutuşu öğren güzel çal sonra parmakları kapatıp açı mı öğrenirim? Bilgi verirseniz ve yönlendirirseniz sevinirim.

Merhaba,
Yaklaşık 2 aydır evime aldığım elektronik bateride çalışma yapıyorum. İlk başlarda Onur Akça nın ve internetten bulduğum diğer videoları izleyerek stick egzersizleri yaptım ve yapıyorum. Geçenlerde onur akçanın videolarına baştan izleyeyim dedim ve bageti iki elimde de işaret parmağının ikinci boğumunda değilde son boğumunda tuttuğumu ve parmağımla bageti kavradığımı farkettim ve sanırım o da hani çalarken son 3 parmağı kapatıp açarak bagete yardımcı olunuyor ya onu yapmaya çalışırken daha rahat etmek için bageti biraz daha içe çektim ve böyle de birşeyler yapmaya çalışıyorum tabi henüz yapabilmiş değilim.
Olması gereken default tutuşa alışmak zor mu çünkü dünden beri deniyorum hadi sağ eli biraz biraz alıştırdım ama sol el çok fena o hiç alışmıyor. Bİrde ben şimdiden hani yeni öğreniyorken parmak aç kapa ve finger methotu da öğrenmeye çalışıyorum hepsi karışıyor olabilir mi?
Bunun standartı nedir yani ilk önce standart tutuşu öğren güzel çal sonra parmakları kapatıp açı mı öğrenirim? Bilgi verirseniz ve yönlendirirseniz sevinirim.
Selamlar. Yardımcı olmak adına birkaç öneri de bulunmak isterim. Öncelikle başlangıç seviyesi için parmaklarinizdan ziyade bileklerinizle calmanizi tavsiye ederim kolunuzun alt kisminda ki çizgili kasların gelismesi adina ve tabiki de bunu yavas olarak yapmaniz sizin açınızdan saglikli olacaktir. Sol elinizi gelistirmek icin de örnek veriyorum 80 metronom da 4 er 5 er dakika single stroke 4 luk 8 lik ve 16 lik varyasyonlar da gunluk olarak calismaniz sol elinizi olumlu yonde etkileyecektir. Yardimci olabildiysem ne mutlu.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
@Doguhawk Merhaba,
Bilgilendirmeniz için çok teşekkürler ederim fakat ben bageti kavrarken sorun yaşıyorum aslında çünkü hep 3 ncü boğumdan tutuyordum rahat olmuyordu.
Yani parmaklarımı kapatıp açacağım diye bageti yanlış tutmuşum. İnternette bir hocanın anlatımını izledim de diyor ki normal tutuşta avuç içi yere bakarken zaten parmak kapatıp açamazsın uğraşmayın diyor. Sanırım dediği de doğru. Bu yüzden şimdi baget tutuşumu olması gerekene göre değiştiricem ve bugün çalışma pedi sipariş verdim çünkü hem elektronik bateri de çalışırken gerektiği gibi sekmiyor hem de elektronik aleti stick egzersizi çalışarak daha fazla ezmek istemiyorum. :)