Kullanırken en çok haz aldığınız pedal nedir? (wah dışında)

Son günlerde çeşitli pedalları dinliyorum ve hoşuma gidenleri de yapmaya çalışıyorum. Yaptıklarım arasından love pedal ''purple plexi'' ve ''eternity'' oldukça hoşuma gitti. Tabi ''orjinalleri'' ile birebir aynıları değiller ister istemez farklı devre elemanı ya da entegre kullanmak zorunda kalabiliyorum. Zen drive diye başka bir overdrive daha denedim lakin hoşuma gitmedi aynı şekilde fuzz face de pek hoşuma gitmedi bu devreleri bozdum. Bir noktadan sonra internette pedal aramaktan yoruldum, sürekli mainstream sonuçların karşıma çıktığını düşünmeye başladım. Şu an elimde hazır yaptığım dört pedal var bunları kutuya yerleştirdikten sonra tekrar yeni bir pedal yapmak istiyorum. Sizlerden isteğim size hitap eden tek bir pedalı paylaşmanız. Paylaşımlarınız doğrultusunda yeni fikirler ve sesler kazanmak istiyorum.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Şu sıralar Fulltone GT-500. HSS Maple Strat > GT-500 > Kırılmanın kıyısına gelmiş JTM. Taze teller + Ultex Jazz III ile ıssız adaya düşsem başka bir şey aramam.
Üç tane penam var neredeyse dokuz yıl hep aynı penaları kullandım. Geçen şubat ayında Jim Dunlop Jazz III aldım, kendimi klasik gitar sapından elektronik gitar sapına geçen masum köylü gibi hissettim.

İnsan bir çocuğunu diğerinden çok sever mi hiç? Hem farklı overdriveları birbiriyle stack edince yepyeni dünyalar keşfediliyor.

İlla tek bir pedal seçecekseniz, elde etmesi nispeten zor bir pedal olduğu için Timmy’e bakabilirsiniz. Yanlış hatırlamıyorsam thegearpage.net’te pedalın yaratıcısı Paul Cochrane pedalın devresinin basit olduğunu da söylemişti. Daha pahalı ve çok benzer bir pedal olan Vemuram Jan Ray’i de inceleyebilirsiniz.

858B9D5F-D9D3-4AE1-BBB5-196819D5AA75.jpeg

İnsan bir çocuğunu diğerinden çok sever mi hiç? Hem farklı overdriveları birbiriyle stack edince yepyeni dünyalar keşfediliyor.

İlla tek bir pedal seçecekseniz, elde etmesi nispeten zor bir pedal olduğu için Timmy’e bakabilirsiniz. Yanlış hatırlamıyorsam thegearpage.net’te pedalın yaratıcısı Paul Cochrane pedalın devresinin basit olduğunu da söylemişti. Daha pahalı ve çok benzer bir pedal olan Vemuram Jan Ray’i de inceleyebilirsiniz.

137430 eklentisini görüntüle
Doğru söylüyorsun sizleri zor bir seçim yapmaya zorluyorum. Timmy'e bakacağım dediğinde haklısın. Bu arada MXR'ın micro amp 'klonunu' yaptım. Oldukça basit ve beklentimin ötesinde çıktı ayrıca overdrive stacklamanın da etkili olduğunu bilmiyordum, sesi boğacağını düşünmüştüm. Bakalım önerilerin güzel gibi.

Strymon Mobius/Timeline, provalada sahnede farklı delay ve modülasyonlarla experimental takılmak güzel oluyor, adamı step dansçısına çeviriyor mübarek..

Edit: Pardon ilk mesajınızı okumadan başlığa dayanarak cevap vermiştim.
"Multi" veya dijital olmayıp da en kullanmaktan zevk aldığım Zvex Fuzz Factory diyim o halde, o oscillating fuzz seslerine hastayım.

137430 eklentisini görüntüle
Bu arkadaşın setupdan tek fark bende Friedman yok boss DS1 var.

Şimdi düşündüm de satsak bunları araba alırmıyız yav :D

Geri