Alınık 5 adet Gibson R4 R7 R9 ya da R8 ariyorum

Ayrıca, ben memory lane falan hatırlamıyorum arkadaşlar.

Hani okumak ister misiniz bilemem ama hazır madem mesaj atıyorum, iki kelam gördüklerimi söylüyeyim. Bence RI'lar an itibari ile fahiş fiyatta. Şaka gibi hatta, bana öyle geliyor. Özlem'de bakıyorum fiyatlara küt küt gidiyor. Ama bu sadece burada değil, Chicago Music Exchange'de de öyle. Acaip yüksek. Aynı şekilde PRS'ler de. Benim görüşümdür değer, değmez siz bilirsiniz. Ama bunun yanında eski 70lerden kalma gitarlar, tersine burada da Chicago'da da nisbeten daha ucuz. Ve RI alacağıma hani hele hele saçma sapan ağır değilse, kırk deluxe alırım, vintage mıntage demem deşerim ve DiMarzio Super D'yi köprü çakarım giyerim taytımı yani...

Neyse...

Kolay gelsin.

B

Hocam;

Nakite sıkışıklık olur, bir şey olur, bir bakmışsın 15.000'e R8 var, zaten sarı sitede o ilanın ömrü şanslıysa 10 saat. Kredi çekip alıp satıp, kredinin fazini kapatacak adamlar da var alıp anında 3500 dolara koyacak adamlar da var. Ben buraya 2004'ten beri yazdıklarımı silmedim hiç, bu burda dursun eğer ki olay şahsım minvalinde 4 lespaul 15.000'den getirdim niye almıyorsuna dönecekse ki sorun değil alırım. Doların önlenemez yükselişi karşısında her zaman alırım şu saatten sonra. Bulursanız sahibinden'de letgo'da söyleyin alıp SRV'ye bırakırım satılsın diye. Bu cevabı siz yazarken de niyetinizin kötü olduğuna dair en ufak düşünce yok aklımda.

Lakin ki 400-500 dolarlık alışverişte bile o olur mu bu olur mu şurdan bozduralım burdan bozduralım o banka kuru bu eft masrafı diyen adamların, başlık sahibini tenzih ederim, 15.000'e Les Paul araması ya var mı buralarda keriz demesinden farksız. Türkiye'de sizin ya da benim hiç bilmediğimiz, görmediğimiz, duymadığımız ne gitarlar ne insanlar var, inanın bilsek uçuklarız ve hiçbiri aa James Trussart ama Türkiye'de gitmez ben bunu 11.000 e koyayım alamaz yoksa kimse diye satmıyor. Kendimi bildim bileli forumdayım, onun harici Kıvılcım,SRV,Dore yakınen gelirim giderim araştırırım... Afedersiniz de şu son ayda 4000 dolara iki kere Tom Anderson satıldı, sırf biz görmüyoruz bilmiyoruz diye olmadı sayamayız. Onun haricinde yakın bir arkadaşım yine uçuk bir rakama R6 aldı, bir sürü masterbuilt var satışta rakamı 4000'i geçen.

Şu anda ülkenin durumundan kimse gitar alamıyor, kimse veremiyor diye bu iş gitarın değerini yarı yarıya kırmaz. Gitar zaten zırt dediğinizde elden çıkarılacak nakde dönecek bir şey değil. 1.3 milyona ev aldınız diyelim yarın satıcam acilen satmam gerek deseniz yine zarardasınız, benzer mevzular, bu şekilde oldu diye evin bedeli 900.000 olacak değil, evet acil nakde ihtiyacım var sattım diyen olursa o ayrı.

Farklı yerlerden fiyat verip manipüle ederek bu konuda hepimiz ayrı ayrı haklı çıkabiliriz ben Thomann'da mesa 3600 eu diyeyim, biri Amerika'da ENGL Bogner'den pahalı desin sonsuza kadar örnek veririz. Ammavelakin üretildiği yerde bile en düşük ikinci eli 2800 dolar olan Reissue'yu alma hayali dünya barışı hayaline eşdeğer. Milletin studio les paul sattığı rakama standart satamamak ise gitarın ya da yayınlanan sitenin kerameti değil, satan zat-ı muhteremin yeteneğidir ve genel olarak benim gözümde bizim emmioğlu geçen bi köy evinde dayıdan 78 flying v bulmuş 1000 liraya vermiş de almamış örneğinden öteye gidemez.

Benim eyyorlamam bu. Yukarıda da yazdım, buraya yazma niyetim yok, ama @sandimas6 , seni yanıtsız bırakmak istemedim.

Ben elli saat konuşayım, bu forumda ya da geriden geriden whatsapp gruplarında kimin ne olduğu ne aldığı neye sattığı ne kadar katladığı ayan beyan bilinmekte.

(INSERT SEDA SAYAN ATARI HERE)
Hocam benim lafım size değil belki siz yüzde 90'lık kısımda değil yüzde 10'dasınızdır. Belki de hakkaten biraz uyguna bir ilan olsa parasını şak diye çıkarır alırsınız bilemem. Ben sizi tanımam siz de beni. Lakin ben de aktif olarak müzik yaparken r8 modeli kullanıyordum. Bir tane süper stratım vardı bir tane de fender stratım. Sonra iş güç işin içine fazlaca girmeye başlayınca bir tek favori gitarımı elimde tuttum(strat) ve diğerlerini sattım. r8'in hastası çok olmasına rağmen satarken nakit satmakta zorlandım. 5 ay bekledi. Yüzde yüz eminim şu an satan da öyle tak diye satamaz nereden mi biliyorum sarı siteye bakın aylardır hatta yıllardır ilanda olan gitarlar var takip edenler iyi bilir. Evet gitara çok teklif geliyordu ama nakit almak isteyen yok herkes elindeki ıvır zıvırı takasta saydırmanın peşindeydi. He 15000'e bulamayabilir 18000e bulur ben inanmıyorum 4000 dolara birinin r8 alacağına. Alacak adam da zaten sahibindenden filan almaz 40 yılda bir denk gelirse gelir ama zor yani kusura bakmayın (benim görüşüm). R8 öyle aman aman müthiş bir gitar da değil (evet linç yiyebilirim birazdan ama şahsi fikrimdir siz de strata sabaha kadar bok atabilirsiniz o da beni ilgilendirmez.) Yani bizim ülkede forumlarda birisi bir şeyi övmeye bir başladı mı ohoooo alıyor başını gidiyor. r8'in durumu da bana göre bu zamanında gitarpedalda çok fazla övülmüştü sonra bir baktım herkes r8 alma peşinde. Kötü gitar demiyorum yanlış anlamayın çok güzel gitar ama çok da abartmamak lazım. Öyle komik bir algı var ki; insanlar r8'i aldıklarında gary moore slash veya artık kimse sizin için ikonik gibson artisti, onun tonunu şak diye alabileceklerini zannediyorlar. O kadar gözünüzde büyütmüşsünüz. Neyse zaten konu güzelliği de değil dağıldık yine. Piyasası vardır her bir ürünün bunu da anlıyorum. Ben arkadaş beklesin 17-18 bandında çok rahat bu gitarı bulabileceğini düşünüyorum. Yeterki sabırla satıcıya ulaşmayı denesin.

Son düzenleme:
SRV fırlatma rampası gibi RI lar için maşallah, düşen düştüğü gibi gidiyor :) Bir meraklı kitle de var hakikaten, biraz bana da balon geliyor yanlış anlaşılmasın Tr de değil, dünya genelindeki fiyatlar..

Aynen...

Geçen gün Wildwood'a baktım, oradaki elemanı (sahibini) eskiden biliyordum ve hani ne bileyim iki defa iyi davrandılar falan severim. Arkadaş, nasıl acaip fiyatlar... Amerika için de fiyatlar az değil, böyle değildi. Yani misal olarak benim sarı gitar aklımda 2300 dolar mıydı neydi:

Rakam 3150 dolar çıkıyor yeni fiyat olarak. Kaldı ki üretim miktarları da 300'den bir rivayete göre 1400'lere artmış vaziyette yıllık.

5bin küsür. Hani Wildwood spec falan geçiyorum onu az biraz fark etsin ama o kadar da fark etmez.

Onun yanıdna

2500 dolar...

10 defa da 20 defa da ikincisini alırım. Hatta geçen dayamadım aldım.

B :)

Ben de denedigim ve daha once aldigim cogu reissue serisi gitarda asiri bir matlik sorunu yasadim. Ozellikle mi oyle bilmiyorum ama beni rahatsiz etmislerdi. Bu konuda gitarlarin serisinden ziyade sap olculerini sevdigim icin ve biraz da mojo mantigiyla bu gitarlara bakiyorum. Fiyatina gore performans acisindan guzel traditionallar da daha iyi tercih olabilir bence fiyat farkina gore.

AdBlock Tespit Edildi

Lütfen devam etmeden önce adblock/reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakın.

Sitemizin yazılım/donanım/servis sağlayıcı giderleri reklam gösterimleri ile karşılanmaktadır.

AdBlock'u devre dışı bıraktım    Hayır teşekkürler