Yabancı şarkı söylemekte zorlanıyorum

Yani, söylemeye devam edin. Sesinizi kaydedip şarkıdaki vokalle kıyaslayın. Sanırım telaffuzda sorun yaşıyorsunuz, telaffuzunu ona benzetmeye çalışın. Zamanla daha iyi olursunuz diye düşünüyorum.

Belli ki telaffuz ederken sorun yaşıyorsun öncelikle uzun vadeli çözüm olarak; kulağının aşina olması için o dili konuşan insanları daha iyi dinlemen lazım, eğer ingilizcen orta veya iyi seviyedeyse (-ki bunu söyleyince insanlar genelde alınır :D) İngilizce dizi/film vs altyazısız izlemeye çalış telaffuzlarına bak. Ya da kısa vadeli olarak vokali dinle ve durdurup arkasından tekrar et bunu her birkaç kelimede bir yapabilirsin etkili bir yöntemdir. Ayrıca şarkının başka coverlarını da dinlersen farklı yorumlar bakış açını değiştirebilir.

Bedavaya halletmek istiyorum. Yok mudur çaresi

Ingilizce kitap okuyabilirsin bol ingilizce sarki dinleyebilirsin, bazi bilgisayar oyunları geliştiriyormus ( benim oğlan söylüyor 😊) filmleri ingilizce seyredebilirsin( ise yarıyor)
Mektup, yok bu cok eski bir yöntem oldu pardon 😊
Yabancı bir arkadaş edin maillesin ( bu da ise yarıyor) benim mektup arkadasim vardi cok ise yaramisti

Geri