GUİTAR RİG 5 SES KARTI KULLANIRKEN PC DEN SES ALAMAMA SORUNU

ASLINDA SORUN GAYET BASİT AMA BİR TÜRLÜ ÇÖZÜM BULAMADIM.
ROLAND UA4FX SES KARTI VAR. SES KARTINI PC YE TAKIP GUİTAR RİGDE TEPKİ VAR. SES KARTINA KULAKLIK TAKINCA YA DA HOPARLÖLR BAGLAYNCA ONDA DA SES VAR.
SES KARTINA MIKTOROFN TKAINCA DSCORDDA FALANDA KULLANIYORUM ONDA DA SORUN YOK.
AMA SES KARTI TAKILIYKEN PC DEN SESİ BİR TÜRLÜ ALAMADIM. OUTPUT SEÇENEKLERİNDE OUT VE OUT R VAR. ONALR DA DİREK SES KARTINA YONLENDIRIYOR.
GİRİŞ KISMINDAN ROLANDI SEÇİP DINLE DİYORUM BU SEFER DE PC DEN SESİ ALIYORUM AMA GUİTAR RİG DEN EFEKT VEREMİYORUM.
UMARIM ANLATABİLMİŞİMDİR.
TEAMVİEVER MEVCUT, YAPARIM DİYEN VARSA ŞİFVE FALAN VEREBLRM

benzer bir sorunu ben de yaşamıştım. sürücü olarak ne kullanıyorsun?
eğer asio4all kullanıyorsan , performans arttırmak için asio4all diğer programlardan gelen sesleri kapatıyor guitar rig açıkken.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Ses kartı onu yüklüyor otomatik. Evet oyle kullanıyorum ama diğer sesleri engellemiyor. Yani guitar rig dışından winamp vs sesi geliyor. Bi guitar rig sesi gelmiyor

Ses kartı onu yüklüyor otomatik. Evet oyle kullanıyorum ama diğer sesleri engellemiyor. Yani guitar rig dışından winamp vs sesi geliyor. Bi guitar rig sesi gelmiyor

yanlış anlamadıysam elinde ses kartına bağlayacak hoperlör yok ve sen sesi dışarı vermek içi laptopun hoparlörünü kullanmak istiyorsun
eğer doğru anladıysam aşağıdaki yolu deneyebilirsin

guitar rig'de file sekmesinden audio and midi settings diye bir pencereyi açacaksın
Adsız.jpg
oradan şöyle bir pencere açılacak ve driver ve device seçeneklerini şöyle ayarlaman lazım
Adsız1.jpg
ama eğer ses kartının kendi driveri varsa driver ve device olarak onları ayarlaman lazım
eğer kendi driveri yoksa asio4all kullanıyorsan ; üstteki resimde görünen asio config butonuna tıklayacaksın ve karşına aşağıdaki gibi bir pencere çıkacak
asio4all_2_541x261.jpg
bu pencerede "in" olarak ses kartını seç ve "out" olarak realtek out seç ve diğerlerinin hepsini kapat
eğer ses kartının kendi driveri varsa ordan girişi ses kartı çıkışı realtek olarak ayarla

umarım işe yarar kolay gelsin

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Evet pc hoparlörün den ses almak istiyorum, masaüstü. Asiolaı kendi yüklüyor ve menu boyle değil. Yoksa halletmiştim bunu biliyorum. Diğer türlü asioal oldugu için yapamadım zaten. Out vkısmkınınsadecr ses kartına veriyor. Kendi asio programı yonlenditemiyor

Evet pc hoparlörün den ses almak istiyorum, masaüstü. Asiolaı kendi yüklüyor ve menu boyle değil. Yoksa halletmiştim bunu biliyorum. Diğer türlü asioal oldugu için yapamadım zaten. Out vkısmkınınsadecr ses kartına veriyor. Kendi asio programı yonlenditemiyor

hoparlörleri direk ses kartına bağlayamıyor musun?
ya da en azından takıldığın noktada( giriş çıkış belirleme ekranı) ss alıp buraya koysan belki bir fikir belirtebiliriz dostum

Arkadaşın dediği gibi bi tane jack çevirici alıp hoperlörü ses kartına bağlayabilirsin. Ben de aynı şeyi denedim ama çok verimli bir sonuç alamadım. Referans kulaklıkla maksimum verimi alabilirsin, yine de sen bilirsin.

Geri