Jimi Hendrix Sound İçin Ekipman

Binlerce dolarlık profesyonel VST ve plug-inleri bir kenara bırakırsak bence iyi performans aldıklarım şahsi sıralamam ile:
Bias Amp 2
Bias FX 2 ...ipad için FX 2 yok sadece FX olan var. Adı yanıltmasın sadece FX değil amfi de var.
Jamup Pro
Amplitube 4
Garageband
Ampkit

Üstte @Berkay Aşar anlatmış ses kartı daha komplike olur, uğraşmayayım dersen iRig HD 2 tavsiye ederim ya da Apogee Jam. Eski nesil kulaklık 1/8 ile bağlanan cihazlar randımansız olur, yeni nesil digital olanlar (mesela bende iRig HD 2 var) daha iyi. Burada en önemlisi sesi nereden alacağın, yani Bias FX 2 oldukça iyi ama gidip Philips telefon kulaklığı kullanırsan bir şey anlamazsın. İyi bir monitör düşünülebilir.
Monitor nasıl bir monitor olmalı mesela full range state monitor gibi bir monitor mu? Bu monitör olayı mixer aşamasında kullanılmıyor mu. Ben kayıt felan almiyacagim sadece çalacagim. Monitorden randıman alabilir miyim?

Hocam 15 dakika google yap istersen.... monitör de bir hoparlör sonuçta. Mix yaparken de kullanılır müzik dinlerken de... spesifik olarak hangi durumda hangisi daha iyi olur binlerce kere yazıldı çizildi. Biraz oku araştır sonra detay soru varsa bilenler yazar. Hendrix amfisi almaktan referans monitör seçmeye geldi olay.

Hocam 15 dakika google yap istersen.... monitör de bir hoparlör sonuçta. Mix yaparken de kullanılır müzik dinlerken de... spesifik olarak hangi durumda hangisi daha iyi olur binlerce kere yazıldı çizildi. Biraz oku araştır sonra detay soru varsa bilenler yazar. Hendrix amfisi almaktan referans monitör seçmeye geldi olay.
Kusura bakmayın hocam monitör olaylarına hiç hakim değilim ne demek istediğinizi anlayamadım sadece.

Hendrix'in stratının sağlak olması yani tellerinin ters olmasının tonal sonuçları var. Manyetik pole piece yükseklikleri ters tellere denk geldiğinden tınısı farklı. Aynı şekilde bridge manyetiğinin açısı da olması gerekenin tam tersi. Reverse headstock da tel uzunluklarını ve hissiyatını değiştiriyor.

Bu özelliklere dikkat edilerek yapılmış bir fender strat linkte var. Onu alarak başlayabilirsin veya 65 reissue bir solak strat alıp ters çevirirsin (üst eşiği de değiştirerek) hendrix gibi çalarsın bu da bir seçenek.

Amfi için ise; 100 watt plexi zor iş. Dsl 40c gibi bir amfi tercih edilebilir.

Kalan para ile de pedalboard alınabilir.

Hendrix'in stratının sağlak olması yani tellerinin ters olmasının tonal sonuçları var. Manyetik pole piece yükseklikleri ters tellere denk geldiğinden tınısı farklı. Aynı şekilde bridge manyetiğinin açısı da olması gerekenin tam tersi. Reverse headstock da tel uzunluklarını ve hissiyatını değiştiriyor.

Bu özelliklere dikkat edilerek yapılmış bir fender strat linkte var. Onu alarak başlayabilirsin veya 65 reissue bir solak strat alıp ters çevirirsin (üst eşiği de değiştirerek) hendrix gibi çalarsın bu da bir seçenek.

Amfi için ise; 100 watt plexi zor iş. Dsl 40c gibi bir amfi tercih edilebilir.

Kalan para ile de pedalboard alınabilir.
Plexi baya zor iş. Onun yerine vst ye geçmeyi düşünüyorum. Gitar içinde Fender Artist Series Jimi Hendrix Tribute Stratocaster | Reverb
Bu gitarı düşündüm sizce nasıl?

Geri