Nux Loop Core Deluxe

Merhaba,

Bu muhterem ve severek kullandığım pedalın minik ama can sıkan bir problemi var. Sahip olduğum pedala özel bir durum değil çünkü birebir aynı başka bir pedal da aynı şeyi yapıyor.

Pedal looper olmak dışında içerisinde 40 civarı hazır davul ritmi var. Sorun şu ki ritmi aktive edip ritim volümünü azıcık bile açsam ses çok yüksek başlıyor. Aynı hadise looper volümünde yok.

Bu pedalı kullanıp aynı sorunu yaşayan var mı bir sorayım dedim. 2-3 tane farklı amplide de denedim ayrıca. (TSA15H, Fender Mustang 3 v2, Boston at-15)

Teşekkürler şimdiden..

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Potansı audio ile değiştirmek lazım sanki Yücel. Ama o da epey iş olabilir özellikle boarda monte bir potans yapısı kullandılarsa.

B

Garantisi devam eden ürünler, açmak garantisini bozacağından müdahale etmek istemedim.

Sanırım pot ile ilgili değil. Gitar potansları ile haşır neşirim. Linear potlar bile 0 ile başlıyor. Bu pedalda milim kımıldattığımda belkide %40-50 lere ulaşıyor ses. Tahminim içerisindeki kayıtların ses seviyeleri çok yüksek kalıyor. Ya da başka bir sıkıntı.

Üzerindeki potans Dual Concentric denilen potanslardan sanırım. Şu şekilde. İç içe iki ayar knob u mevcut.

Teşekkürler yanıtınız için.

Dosyalar

• images (16).jpeg
    images (16).jpeg
    24.2 KB · Gösterim: 118
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba, looperı fx looptan mı yoksa inputtan mı girdiniz?

Boston At-15 de FX Loop yok. TSA15H de var. Fx loop a girdim değişen birşey olmadı. Sadece Mustang 3v2 de FX looptan girersem ve ayarlardan fx loop ayarını looper pedal a getirirsem bu sorun düzeliyor. Işin kötüsü daha çok ibanez ve boston da kullanıyorum 🤦

Son düzenleme:
Bende de Ammoon Pock Loop(Stereo olmayan model)'den var. Bende de buna benzer bir sorun var. Volume potunu açarken %25'lik kısıma gelince ses geliyor. %25'lik kısımdan sonra çok küçük arttırmada bile ses ciddi manada artıyor.

Aynı pedal bende de var, gayet düzgün çalışıyor, keyifle kullanıyorum.. Gerçi evde olduğu ve evde de kızımla öyle uzun gitar çalma vakti bulamadığımdan 5-6 aydır kutusunda duruyor.. Yalnız haklısınız ryhthm volumü yüksek gerçekten de, yani kayıtlı ritimlerin ses seviyeleri yüksek ama bunu sorun olarak görmedim ben.. Baştan volume seviyeleri kontrollü çalmak gerekiyor.. Yoksa ryhthm patlıyor kulakta..

Garantisi devam eden ürünler, açmak garantisini bozacağından müdahale etmek istemedim.

Sanırım pot ile ilgili değil. Gitar potansları ile haşır neşirim. Linear potlar bile 0 ile başlıyor. Bu pedalda milim kımıldattığımda belkide %40-50 lere ulaşıyor ses. Tahminim içerisindeki kayıtların ses seviyeleri çok yüksek kalıyor. Ya da başka bir sıkıntı.

Üzerindeki potans Dual Concentric denilen potanslardan sanırım. Şu şekilde. İç içe iki ayar knob u mevcut.

Teşekkürler yanıtınız için.

Yok o zaman açıp potansa falan girişmek olmaz.

B

Double press yapıp durdurmakta bazen sorun yaşıyorum tam vokale girmeye konsantre olurken bir de double press zorluyor beni açıkçası. Footswitchteki butonlardan birini tek basmayla loopu durdurur şekilde atamamız mümkün mü acaba.

Double press yapıp durdurmakta bazen sorun yaşıyorum tam vokale girmeye konsantre olurken bir de double press zorluyor beni açıkçası. Footswitchteki butonlardan birini tek basmayla loopu durdurur şekilde atamamız mümkün mü acaba

Ben double press ile kullanıyorum. Footswitch ile de değişen birşey yok sanırım. Footswitch i çok kullanmadığım için yorum yapmayacağım ama şu videoda instant record ve instant play stop yapabiliyor. Bir göz atın isterseniz. Şema vs de paylaşmış.

Benim şu ara hiç vaktim yok iş güç nedeniyle. Çözerseniz paylaşın lütfen. Olmadı işlerim hafiflediğinde ben de göz atarım. Güzei olur instant olayı.

Ben double press ile kullanıyorum. Footswitch ile de değişen birşey yok sanırım. Footswitch i çok kullanmadığım için yorum yapmayacağım ama şu videoda instant record ve instant play stop yapabiliyor. Bir göz atın isterseniz. Şema vs de paylaşmış.

Benim şu ara hiç vaktim yok iş güç nedeniyle. Çözerseniz paylaşın lütfen. Olmadı işlerim hafiflediğinde ben de göz atarım. Güzei olur instant olayı.

Video faydalı oldu teşekkür ederim, kontrol pedalını B&A kısmından bağladığımızda 1. tuş tek basışta durduruyor loop'u onu hallettik. Ama o şekilde bağladığımda da pedal tuşlarının looplar arası geçiş özelliği kaybolmuştu ki videoda yanlış anlamadıysam 1. tuşa uzunca basılı tutup looplar arası geçişi de yapıyor ama henüz pedal üstünde denemedim bugün deneyeceğim umarım.

Geri