Zuhal İndirim

Herkese merhabalar, konusu açıldı mı bilmiyorum ama Zuhal'de Garage Sale adı altında güzel indirimler var şu anda. Ne zamana kadar olduğunu bilmiyorum ama indirimler fena değil. Gerçekten indirim önce yükseltip sonra düşürmeli değil. Amfi, gitar, pedal vs. her alanda ürün var. Şöyle linki bırakayım. Zuhal Müzik

Ben şahsen mxr stereo chorus almayı düşünüyorum 500 liraya kadar düşmüş yarısından az piyasanın. Bir de bassbreaker 15 tweed edition 5500 gibi bir şeydi değerlendirilebilir. Saygılarımla.

Stokta sadece 20 adet gitar (onlarin da 18'i akustik) indirimde oldugu icin pek ise yaramayan indirimdir. 1 hafta once ilk duyurduklarinda da yoktu stoklarda.Stokta olmayan urunler icin iletisime gecin diyorlar.Hatta inceledigim 3 degisik kategoride yaklasik 20 urun indirimde sadece.

Yanlis anlasilmasin Zuhal'in daha onceki indirimlerinden cok faydalanmisimdir ama bu seneki bir tuhaf.

Son düzenleme:
Valla dolar o kadar artmış ki indirimle bile gitarlar bana pahalı geliyor artık. Ki öyle nakit derdim de olduğundan değil, bu fiyatlara alışamıyorum hala. İki humbucker'lı bir superstrat veya LP tarzı gitar edinesim var lakin düzgün bir gitar 5000 TL'den başlıyor.

bazı ürünler mağaza stoklarında görünüyor ama site üzerinden sipariş oluşturulmuyor o ürünleri almak istersek mağazaların açılmasını mı bekleyeceğiz anlamadım o işi.

sepete ekleyemediğiniz ürünler için, mağaza stok durumu butonuna basarsanız hangi mağazada olduğunu görebiliyorsunuz. Eğer stokta gözüküyorsa müşteri hizmetlerini arayıp ürün kodu verdiğinizde ilgili mağazayla görüşüp siparişinizi oluşturuyorlar, daha sonra da online ödeme için bir form gönderiyorlar, siz de ödemeyi o şekilde yapıyorsunuz.

bu şekilde stokta görünmeyen bir gitar aldım ben de. Bazı gitarları koydukları fiyatlar yurtdışı liste fiyatlarından bile daha uygun durumda, bu piyasada fena bir indirim olmamış doğrusu.

Fikir güzel ama stok ve site yönetimi o kadar kötü ki lanet olsun diye uğraşası gelmiyor insanın. Online alışveriş yaparken kod verip, telefon edip uğraşmak bana prensip olarak saçma geliyor. Ama güzel fırsatlar yakalanabilir elbet. Bu tip indirimlerin sakıncası hiç ihtiyaç olmayan saçma sapan şeyleri fiyat çok cazip diye alıyoruz çoğu zaman :)

Gayet güzel indirimde olan gitarlar var, 1 haftadır bir tanesini seçip almayı planlıyorum ama Zuhal'in sadece mağazada askıda yıllarca beklemiş gitarları indirime sokmuş olabileceği aklıma geliyor. Eğer bu indirimden gitar alıp memnun olan birkaç insan görürsem ben de alırım muhtemelen 1 gitar. 4-5 tane sabit köprülü 3-5k lira civarı fiyatlı gitar indirime girmiş. Şimdi sipariş edersem eve perişan halde gelirse o gitar birdaha sitelerine bile girmem.

ben squier classic vibe strat aldım. son kalan çin üretimleri indirimde. yeni endonezyalar indirimde değil. gitar 2018 üretimi. askıda mıydı depoda mıydı bilmiyorum. farketmiyor açıkcası. gitarda herhangi bir kusur yok manyetik jelatinleri üstündeydi.

Benim aldığım gitar gayet güzel paketlenmiş şekilde geldi, Uniq mağazasından gönderdiler. Hiç bir kozmetik problemi yoktu. Ayarlarını da yapmışlar gitarın sağolsunlar. Bir de inanılmaz bir hızla geldi. Cuma öğleden sonra almıştım, bu sabah elimdeydi. Ama tabi diğer gitarlara kefil olamam.

Bu indirimden Squier Classic Vibe 50s alabilen oldu mu arkadaşlar?

Solak olandan halen stokta var ama standart olanlar indirimli fiyatta yok. Acaba vardı da ben mi kaçırdım, yoksa hiç mi eklemediler merak ediyorum.
Şu an ne telecaster ne strat var stokta. Sadece 4 bine satılan yeni üretimler mevcut.
O kadar almak istedim bir tane strat kasa, kaç gündür günde 50 defa bakıyorum belki eklerler diye ama yok.

Bir tane eflatun finishli strat vardı, matching headstocklu. Fakat herhâlde stoklarında öyle bir bitmiş ki siteden bile kaldırmışlar. Ben sitelerinde her günün sabahında kura göre fiyat güncellemekten başka bir şeye dokunduklarını sanmıyordum ki çok şaşırdım. Onun dışında butterscotch blonde telecaster var fakat iletişime geçmeniz gerekiyor galiba. Ben strat, jazzmaster veya jaguar umuyordum, maalesef sadece vintage modifiedlar indirimde. Nihayetinde her şeyin sonunda, ahval iyice düzeldiğinde görüp alma niyetindeyim, zaten başka türlü içime tam sinmez gibi hissediyorum.

İnşallah herkes istediği gitara kavuşur da şu da aklımdan çıkmıyor ... yani Zuhal öveyim ya da kötüleyeyim diye bir derdim yok ama iki durumu da bizzat yaşadım:

1- mağazaya gittiğimde bir gitar beğendim, elemanı beklememek için siteyi açıp fiyatına bakayım dedim (etiket yoktu)... o da ne sitede yok. Hiç bir bilgi vs yok ... farkında değilmiş gibi vitrindeki gitarın etiketi yok sistemden bakar mısın dedim o da bulamadı sistemde. Mağaza müdürü bir yerlere telefon etti 15 dakikada ancak fiyat söylediler. Yani öylesine mağazaya uğramasam haberim olmayacak.
2- Sitede olan bir gitarı yine sitede olduğunu yazdığı mağazaya gidip denemek istedim ... detaya girmiyorum;, 15 dakikalık bir mücadele sonunda öyle bir gitarı ne duymuşlar ne görmüşler, en son 2 sene önce galiba gelmişti diye hatırlayan bir eleman çıktı.

Demem o ki işiniz allaha emanet, denk gelirse alın :)

@lemavora Evet o eflatun olanı bende görmüştüm ama mağaza stok sorgulama ekranında stok yok görünüyordu, sonrasında da dediğiniz gibi siteden kaldırıldı. Muhtemelen ilk satışı açtıkları 1-2 tane stok vardı ve hemen satıldı. Yada site trafiği artsın diye öylesine eklediler :)
Bugün bahsettiğiniz telecaster için de aradım, stokta yok dediler. Anladığım kadarıyla müşteri hizmetleri de biz arayınca ürüne girip mağaza sorgulamaya tıklıyor, mağazada stok görünmezse yok diyor, varsa mağazaya ulaşıp teyit alıyorlar. Eğer 2-3 den fazla mağazada stokta görünüyorsa da doğrudan stokta var diyorlar.

Bugün bir tane enstrüman kablosu alayım dedim indirimden, telefondan bütün kişisel bilgileri, tc numarasını verme saçmalığını geçtim, tahmin ettiğim gibi mail adresini yanlış yazdı ilgilenen arkadaş. Sonuç olarak ne ödeme linki geldi, ne sipariş bilgisi. Sms ile gelen linkten telefon ile ödemeyi yapmama rağmen şu an hiçbir sipariş bilgisi ulaşmadı bana. Tekrar arayıp ilgilenen arkadaşa anlattım, düzelteceğim dedi ama saatlerdir hiçbir bilgi yok. Artık 3-4 güne gelirse gelir, gelmezse tekrar ararım.

Çalışanlar her ne kadar ilgili arkadaşlar olsa da sistemleri çok saçma geldi bana.

11 Temmuz 2019: Fender Player Strat fiyatı 4200 lira. Dolar ise o gün 5,66 lira. Yani gitar 742 dolar.

12 Mayıs 2020: Fender Player Strat fiyatı 6200 lira. Dolar ise bugün 7,00 lira. Yani gitar 885 dolar.

Geçen biri firmalar doların artmasını ister mi hiç, adamlar satış yapamıyor falan demişti. Görünen o ki gayet de istiyorlar, dolar 1 artarsa kendileri 2 arttırıyor.

İndirime şöyle bir baktım, en az 5 senedir vitrinde duran şeyler hariç pek bir indirim yok. Zaten çoğu indirim de yurt dışı fiyatına denk geliyor.

Geri