Zuhal İndirim

Geçen yıllarda beni Zuhal indirimleri konusunda heyecanlandıran Boss pedalları ucuza alma ihtimaliydi, ucuzdan kastım da yurtdışı fiyatına yaklaşıyordu fiyatları. 🤣 Şu anki indirimde bir iki tane Boss pedal var sadece onlar da TU-3w haruç bedava verseler almayacağım pedallar... RC-10r, SY-1 için falan bi indirim yapsalardı da ben de nasiplenseydim.

İndirimin çıktığı ilk zamanda cv strat alacaktım telefonda aradım müsteri hizmetlerini başka ürünlere indirim gelmeyeceğini söyledi. 4mayısta squier cv telecaster 50s aldım. normal fiyat 4200 N11de 3000tl idi 3 tane stok vardı. Gece siparişi verdim sonra sabah düşündüm bu teşhirdir almayım iptal ettim. Ertesi günde jazzmüzikmarket fender playeri hepsi buradada n11de 6100 gittigidiyorda 5100e satıyor tek stok var fiyatı düzenlemeden aldım ve gönderdi:) yani başka ürünlere indirim beklemeyin

Bazı şeyler ağır aksak ilerlese de Zuhal indiriminden kendime de arkadaşlarıma da totalde 10 gitar almışımdır hepsi çiçek gibiydi.

1- Stok kontrolü aşırı yavaş.
2- Ne var ne yok o gitar ne anlatmak aramak bulmak zulüm.

Buna rağmen arkadaşıma yeni San Dimas aldık çiçek gibi alet, gıcır gıcır, jelatini de üzerinde hesabı. Zuhal’in indiriminin neye göre yapıldığının bir algoritması yok gibi.

İndirim yaptık = TR’de olması gereken fiyata çektik.

Ben mesela ROLI Seaboard aldım, thomann Almanya fiyatı 1200 eu, oradan bile ucuza geliyor baya. Neden thomann’dan? ROLI EU üretimi zira, thomann’dan Mesa Boogie Triple Rectifier bakın mesela uçuk kaçık fiyatlar, Amerika’da ENGL bakın Bogner’leri solluyor, neyse.

Stok durumu kötü, siteden bulmak, bulup ulaşmak zor ama aradığınızı tırmalarsanız bulup memnun olacağınız bi indirim.

Ne demişler;

Ask and you shall receive.

Son düzenleme:
@LuciferioN Haklısın ama yine de üzülüyor insan... yıl olmuş 2020, iletişim ve teknoloji çağındayız. Tüketici olarak daha iyisini hakediyoruz. Bu iş sonunda 80-90'lı yıllara dönecek, müzik mağazasına girecen kasanın arkasında göğüs kılları açık, madalyonlu, turuncu takımlı kibarca kadın simsarı diye tabir edebileceğimiz kılıklı bir tip oturacak.... gitar alacaktım dediğinde şşş paran var mı lan diyecek... tipini beğenmezse çık lan diyecek. Abarttım ama böyle.
Zuhal ve Dore en büyükler böyle, küçük yerler kimbilir nasıl. Öte yanda kendimize de bakalım.... tüketici olarak değil de hobi sahibi ve/veya müzisyen olarak bu işler biraz da emek ister, bir tık ile oturduğun yerden trendyol'dan çiöek desenli don alır gibi alınmamalı. Lojisstik problemi olan arkadaşların (şehirlerin) yaptığından bahsetmiyorum tabi ama müzik biraz emek de istemeli.... iki boyutu var elbet her konunun.

30 Haziranmış son gün. Newslettera abone olduğunuzda mailinize gelen haber maillerinde yazar. Ayrıca almak istediğiniz ürünü tükenmeden almak da esas. Çünkü daha çok üretimi biten ürünler bu indirime tabii oluyor. Sene sonunda sanki biraz daha geniş oluyor. Mesela Marshall DSL5CR'de sene sonunda indirim vardı, şimdi yok. Bir de sabit kur var sanki

Son düzenleme:
@LuciferioN Haklısın ama yine de üzülüyor insan... yıl olmuş 2020, iletişim ve teknoloji çağındayız. Tüketici olarak daha iyisini hakediyoruz. Bu iş sonunda 80-90'lı yıllara dönecek, müzik mağazasına girecen kasanın arkasında göğüs kılları açık, madalyonlu, turuncu takımlı kibarca kadın simsarı diye tabir edebileceğimiz kılıklı bir tip oturacak.... gitar alacaktım dediğinde şşş paran var mı lan diyecek... tipini beğenmezse çık lan diyecek. Abarttım ama böyle.
Zuhal ve Dore en büyükler böyle, küçük yerler kimbilir nasıl. Öte yanda kendimize de bakalım.... tüketici olarak değil de hobi sahibi ve/veya müzisyen olarak bu işler biraz da emek ister, bir tık ile oturduğun yerden trendyol'dan çiöek desenli don alır gibi alınmamalı. Lojisstik problemi olan arkadaşların (şehirlerin) yaptığından bahsetmiyorum tabi ama müzik biraz emek de istemeli.... iki boyutu var elbet her konunun.

Kesinlikle katılıyorum. Hop stok sorgu hop query anlık kesin çözüm bekliyor insan, zira ödemeye gelince, dur yan cebimde 200 vardı, kredi kartından 150 alalım, borç için bir arkadaşı arayayım vs. diyemiyoruz.

2005-2007 dönemlerine göre yine iyi ama yine çok eksikler var, Dore bir tık daha kurumsal ve ürün adedine hakim olsa da zuhal biraz daha düzensiz duruyor bu aralar. Arkadaşların dediği gibi, stokta görünen bitmiş oluyor, stokta olmayan mağazadan bulunuyor vs. o hala şans.

Ufak dükkanlar ise allahlık, ya aşırı güzel bilgili insanlar çıkıyor, ya da tutturduğuma saplayayım. Hele anadolu şehirleri daha fena bu konuda.

2020’ye geldik yeminle ama 2030 ya da 2040‘ta falan belki düzelir bu işler.

Ben de bir adet japon custom tele yapıştırdım.Teşhir ürünü tabi ki gitarların çoğu ama yoğun kullanılmış gibi de değildi valla.Bitek telleri eskiydi ordan puan kırdım ama bu dönemde olur öyle.Kargo da ışık hızında geldi.Arayıp sormak ve stok bilgisi almak o kadar zor değil arkadaşlar, hatta daha güzel çünkü muhabbet edip daha detaylı bilgi alabiliyorsunuz ürünle alakalı.

Stokta sadece 20 adet gitar (onlarin da 18'i akustik) indirimde oldugu icin pek ise yaramayan indirimdir. 1 hafta once ilk duyurduklarinda da yoktu stoklarda.Stokta olmayan urunler icin iletisime gecin diyorlar.Hatta inceledigim 3 degisik kategoride yaklasik 20 urun indirimde sadece.

Yanlis anlasilmasin Zuhal'in daha onceki indirimlerinden cok faydalanmisimdir ama bu seneki bir tuhaf.
İlkbahar dönemi pek kapsamlı olmuyor. Salgın yüzünden olacağını pek sanmıyorum ama. Salgın olduğu için geç başlatmışlardır en fazla. Geçen sene Nisan'da başlamıştı sanki

Genelde vuruğu, çiziği veya teşirde çok kalmış gitarlar genelde indirimde oluyor.
Modeline göre. Mesela şu Ibanez rg570ler tükenmedi iki yıldır. Ne kadar güzel, hoş gitarlar aslında. Case olmadığından mııı, manyetikler DiMarzio olmadığından mııı? İnsanların çeşitli kriteri var ama o modellerin hala kalmış olmasını anlayamıyorum. Alabilsem durmazdım. İlk 2-3 yıl öyle kullanırdım sonra manyetik modifiyesine başlardım.

11 Temmuz 2019: Fender Player Strat fiyatı 4200 lira. Dolar ise o gün 5,66 lira. Yani gitar 742 dolar.

12 Mayıs 2020: Fender Player Strat fiyatı 6200 lira. Dolar ise bugün 7,00 lira. Yani gitar 885 dolar.

Geçen biri firmalar doların artmasını ister mi hiç, adamlar satış yapamıyor falan demişti. Görünen o ki gayet de istiyorlar, dolar 1 artarsa kendileri 2 arttırıyor.

İndirime şöyle bir baktım, en az 5 senedir vitrinde duran şeyler hariç pek bir indirim yok. Zaten çoğu indirim de yurt dışı fiyatına denk geliyor.

Bu mevzunun Fender kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Her sene 20 - 30 - 50 dolarlık zamlar görüyorum FMIC kapsamındaki Jackson modellerde.

Modeline göre. Mesela şu Ibanez rg570ler tükenmedi iki yıldır. Ne kadar güzel, hoş gitarlar aslında. Case olmadığından mııı, manyetikler DiMarzio olmadığından mııı? İnsanların çeşitli kriteri var ama o modellerin hala kalmış olmasını anlayamıyorum. Alabilsem durmazdım. İlk 2-3 yıl öyle kullanırdım sonra manyetik modifiyesine başlardım.
Kağıt gibi incecik sapları olmasa direk çökmüştüm bir prestige rg'ye. Bence Ibanez'in aşması gereken sıkıntı şuan bu. Tombul sap sevenler için gitarı yok koskoca markanın..

AZ prestige'ler daha kalın ama fiyatları yüksek.
3 ay önce mağazaya RGAIX6FM denemeye gittiğimde oradaki eleman AZ2402'yi çaldı önümde, gitara aşık oldum. Dün de baya bi araştırdım bu AZ serisini, sapları benim istediğime çok yakın, 20.5-22.5 mm 1. ve 12. perde kalınlıkları. Şekli de D'ye biraz daha yakınmış C yerine. Ama sizin de dediğiniz gibi Prestige olanlar 15 milyardan başlıyor, Premium olanlar da kağıt üstünde aynı özelliklere sahip ama sap renkleri çok açık, iyi kavurmamışlar ağacı premiumlarda. 9 milyar da verilmez o Premiumlara.
Bu ayarda bir gitar arıyorum daha uygun fiyatlı, kalın saplı.

Mağazalar genelde indirimi stok eritmek için yaparlar. Burada da benzer bir durum olması normal. Arayınca iyi fiyatlı ekipman bulmak mümkün. Biz gitar ağırlıklı baktığımız için bunları göremeyebiliyoruz. Örneğin ben dijital piyano aldım. Taksitli fiyatı Thomann Almanya fiyatından ucuza geldi. Gitar zaten denemeden almayı sevmiyorum.

3 ay önce mağazaya RGAIX6FM denemeye gittiğimde oradaki eleman AZ2402'yi çaldı önümde, gitara aşık oldum. Dün de baya bi araştırdım bu AZ serisini, sapları benim istediğime çok yakın, 20.5-22.5 mm 1. ve 12. perde kalınlıkları. Şekli de D'ye biraz daha yakınmış C yerine. Ama sizin de dediğiniz gibi Prestige olanlar 15 milyardan başlıyor, Premium olanlar da kağıt üstünde aynı özelliklere sahip ama sap renkleri çok açık, iyi kavurmamışlar ağacı premiumlarda. 9 milyar da verilmez o Premiumlara.
Bu ayarda bir gitar arıyorum daha uygun fiyatlı, kalın saplı.
Ben Charvel DK24 aldım (hep Zuhal karısı yüzünden 😊). Sapi cok güzel dostum. Deneyebilirsen aklinda olsun. Ibanez prestige sapını da cok severim açıkçası. Farklı çalım deneyimleri ve hazlari benim için.

Kağıt gibi incecik sapları olmasa direk çökmüştüm bir prestige rg'ye. Bence Ibanez'in aşması gereken sıkıntı şuan bu. Tombul sap sevenler için gitarı yok koskoca markanın..
Mağazalar genelde indirimi stok eritmek için yaparlar. Burada da benzer bir durum olması normal. Arayınca iyi fiyatlı ekipman bulmak mümkün. Biz gitar ağırlıklı baktığımız için bunları göremeyebiliyoruz. Örneğin ben dijital piyano aldım. Taksitli fiyatı Thomann Almanya fiyatından ucuza geldi. Gitar zaten denemeden almayı sevmiyorum.
Aynen katılıyorum. Bildiğin, daha önce mağazada incelediğin bir ürün bile olsa yine en azından distribütör firmanın online mağazasından almak lazım ki bir sorun olduğunda yine garantisi olsun. Yurtdışından aldığında ürünün Türkiye'de muhatabı olmayacak. Peki aldığımız site bu konuda bir servis hizmeti sağlayabilecek mi?

Benim gitar Ibanez premium serisi. 3 sene önce bir pedal denerken Rg2550Z ile denemiştik. Gitarın klavyesini kavradığımda benim gitarın klavyesinden kalın geldi.
Normalde Prestige'lerin çoğu 17-19 ya da 18-20 olur, Premiumlar da 18-20 genelde. Ama sap şekli farklı olabilir, Ibanez rg570'im vardı, onunki slim C idi, 17-19 mm kalınlıkları da. Aynı kalınlığa sahip D şeklinde bir sap kavrasak daha kalınmış gibi gelir ele sanki. Böyle bir fark olabilir rg2550'de, denemedim ama bilmiyorum.

Geri