Zuhal İndirim

link ilgili gitarı dün teslim aldım bende. Teşhirin dibi olarak geldi :) teller pert, sap, entonasyon ayarı pert. hardware de lekeler var vs. klavyede ölü deri var yahu :)

''kapalı kutulu efenim ürünlerimiz' şeklinde teyit etmesi de cabası.. Hepsini geçtim bu biraz saygısızlığa giriyor. Ayrıca iade süreci nasıl olacak onlarda karışık bir mesafeli satış sözleşmesi olayımızda yok. Keşke bulaşmasaydım, durup dururken stres olduk iyi mi..

Ekşi de birkaç arkadaş da yazdı özelden, tremolosu çatlak olanlar bile var.

Normalde Prestige'lerin çoğu 17-19 ya da 18-20 olur, Premiumlar da 18-20 genelde. Ama sap şekli farklı olabilir, Ibanez rg570'im vardı, onunki slim C idi, 17-19 mm kalınlıkları da. Aynı kalınlığa sahip D şeklinde bir sap kavrasak daha kalınmış gibi gelir ele sanki. Böyle bir fark olabilir rg2550'de, denemedim ama bilmiyorum.
Doğrudur. Rg570lerin son çıkanı da 17-19du herhalde. Benim gitardaki klavye gibi olduğuna göre. Çok hoş ya Ibanez'in 5 parça maple-walnut klavyeleri

Dosyalar

• IBANEZC2A0Prestige-RG652AHM-NGB-_79387_2.jpg
    IBANEZC2A0Prestige-RG652AHM-NGB-_79387_2.jpg
    18.5 KB · Gösterim: 143
Son düzenleme:
link ilgili gitarı dün teslim aldım bende. Teşhirin dibi olarak geldi :) teller pert, sap, entonasyon ayarı pert. hardware de lekeler var vs. klavyede ölü deri var yahu :)

''kapalı kutulu efenim ürünlerimiz' şeklinde teyit etmesi de cabası.. Hepsini geçtim bu biraz saygısızlığa giriyor. Ayrıca iade süreci nasıl olacak onlarda karışık bir mesafeli satış sözleşmesi olayımızda yok. Keşke bulaşmasaydım, durup dururken stres olduk iyi mi..

Bana söyledikleri "eğer internette stokta var görünüyorsa kapalı kutudur, eğer sadece mağazada varsa sergi ürünüdür". Benim geçen sene aldığım gitar stokta olmamasina ragmen kapalı kutuydu ancak muhtemelen bu durum su an cok nadirdir. Ben hep mağazayı arayip gitarın durumu hakkında ayrıntılı bilgi istiyorum. Aldığım gitar da sonuçta sergideydi ancak hicbir kullanım emaresi yok. Başka bir gitarın ise durumu feci olabiliyor (ki bu gitarların da indirim oranı daha yüksek oluyor genelde). Geri verebilirsiniz ama gitar çok güzel görünüyor, söylediğiniz sorunlar bence cok dert edilecek şeyler değil.

Bana söyledikleri "eğer internette stokta var görünüyorsa kapalı kutudur, eğer sadece mağazada varsa sergi ürünüdür". Benim geçen sene aldığım gitar stokta olmamasina ragmen kapalı kutuydu ancak muhtemelen bu durum su an cok nadirdir. Ben hep mağazayı arayip gitarın durumu hakkında ayrıntılı bilgi istiyorum. Aldığım gitar da sonuçta sergideydi ancak hicbir kullanım emaresi yok. Başka bir gitarın ise durumu feci olabiliyor (ki bu gitarların da indirim oranı daha yüksek oluyor genelde). Geri verebilirsiniz ama gitar çok güzel görünüyor, söylediğiniz sorunlar bence cok dert edilecek şeyler değil.

İade etmeyeceğim büyük ihtimal. Bu şartlar altında da iyi bir fiyata aldığımın da farkındayım. Ayarlarını 1 saatin sonunda zar zor yaptım. Ancak, sıfır diye aldığın bir ürünün geldiğinde çalınamayacak kadar perişan olması, bu şekilde gönderilmesi etik değil ki sana en azından açıklama da yapmışlar hangilerinin teşhir olduğu ile ilgili. Doğrudan kapalı kutu yorumu yaptı satan arkadaş da. Üzücü bir deneyim oldu malesef

Geçmiş olsun hocam. Ben de bir süredir Senkop'taki FGN'leri kesiyordum ama aklımda bu tür bir felaket senaryosu vardı, demek ki oluyor gerçekten böyle şeyler. Caydırdı biraz aynı mağaza olmasa da..

Tremolosu çatlak olan arkadaş ben oluyorum. Aylarca parasını biriktirip çok istediğim bu ürünü sonunda aldım ve bugün elime geçtiğinde teşhir ürünü çıktı. Klavye aşınmış ve çok pis baya çalınmış yani mağazada. Tremolo kolu çatlak, gövdede çizikler var. Ürünü satarken hiçbir şekilde belirtilmedi teşhir ürünü olduğu. Bu kadar para verip de sana gelen ürünün böyle çıkması gerçekten sinir bozucu. Ben bu teşhir ürünü dedikçe cevap bile vermediler, iade yapalım dediler. Kusura bakmayın bile demediler, o kadar çok yaptıkları bir şey çünkü bu. Gitara yeni başlayan kaç kişiye gidiyor böyle ürünler, haberleri bile yok insanların. Umarım bu mesajlar da bir çok kişiyi bu iğrenç firmadan online alışveriş yapmaktan vazgeçirir. Yapmayın!

O Jackson JS32'nin yurt dışı fiyatı da 300 dolar bu arada. Yani indirimli hali bile yurt dışına göre pahalı. Üstelik teşhir ürünü.

Bu forumda kaç defa yazmışımdır, özellikle bu (sözde) indirimli gitarları görmeden almayın. Ben bir kere dore müzikten almaya niyetlenmiştim. Mağazayı arayıp yarın geleceğim dememe rağmen gittiğimde gitarın hali berbattı. Vuruğu kırığı geçtim, gövdeyi değiştirecek halleri yok sonuçta ama insan pas içindeki telleri ve gevşeyen dolayısıyla çevrilemeyen potansları falan sıkar değil mi? Yoğun desek yoğun da değiller. Ben gittiğimde 3 tane çalışan boş boş dikiliyordu. Valla kıyak iş.

Sıfır olarak satılan gitardaki paslı ve çalınamayacak kadar kötü durumda olan teli neden alıcı kişi değistirmek zorundadır yıllardir anlam veremediğim bir durum. Her satılan gitarın telleri değişim olsun demiyorum. Ama ürün sıfirsa tellerde en az alınan ürün kadar çalınabirliği olmalı. Satılan gitarın yine sap ayari tel yüksekliği vs.. ayarları standart olarak bu işi bilen biri tarafindan yapılmalı ve ondan sonra teslim edilmeli. Yıllardan beri gördüğüm mağazaların genel tutumu böyle maalesef ki..

Herkese merhabalar, konusu açıldı mı bilmiyorum ama Zuhal'de Garage Sale adı altında güzel indirimler var şu anda. Ne zamana kadar olduğunu bilmiyorum ama indirimler fena değil. Gerçekten indirim önce yükseltip sonra düşürmeli değil. Amfi, gitar, pedal vs. her alanda ürün var. Şöyle linki bırakayım. Zuhal Müzik

Ben şahsen mxr stereo chorus almayı düşünüyorum 500 liraya kadar düşmüş yarısından az piyasanın. Bir de bassbreaker 15 tweed edition 5500 gibi bir şeydi değerlendirilebilir. Saygılarımla.
abi o lanet pedalı ben aldım sanırım mağaza teşhir ürününü sokmuşlar stoğa. Ve pedal arızalı çıktı. Şansıma kayıt yaparken anlaşıldı olan durum kanıtlı video vs de çektim. İade ediyorum. Allahın sevgili kuluymuşsun, saygılar..

arkadaşlar merhaba Zuhal indirim günlerinden bi buzuki almayı düşünüyorum da teşhir ürünü olup olmadıgın nasıl anlayabilirim direkt arayıp soruyor muyuz yoksa zaten indirimden dolayı büyük ihtimal teşhir ürünü yolluyorlar diye mi düşünmeliyim. şimdiden teşekkürler

Ülkenin haline bak !
Sıfır parasını verdiğin ürün, sıkıntısız hiç kullanılmamış diye sıfatlandırılan ürün, ikinci elden beter çıkıyor...Mağazadan aldığımız mala da güvenemiyoruz artık lanet olsun böyle düzene.

Mağaza ismi vermeyeyim ama bir büyük mağaza zincirinin elektro gitar departman sorumlusu, ülkeye kendilerinin soktuğu bir marka elektro gitarı, ikinci elde satarken abidik gubidik bir internet sitesinin (orada daha pahalıydı), üstelik de taksitli fiyatını sıfır fiyatı diye millete yutturmaya çalışıyordu.

Eskiler anlatır, 80'lerde 90'larda gitarın sapına fender decal uygulayıp millete fender diye satıyorlarmış. Aha bunlar da onların çocukları, torunları.

Hafta başında indirimi kaçırdım diye ciddi olarak üzülüyordum, bu konuyu okudukça şükretmeye başladım.
Hatta bir tane enstrüman kablosu almıştım, 5 gündür kargoda, acaba o nasıl gelecek diye şüphelenmeye başladım. Pedalı dahi kullanılmış arızalı gönderen adamlar kim bilir nasıl bir kablo gönderir, umarım iade ile uğraştırmazlar.
40 lira ucuz diye boşa aksiyona girdik, bir daha sitelerini dahi ziyaret etmem.

Bu arada az önce bir yetkili arkadaş aradı. Sanırım gönderilen ürünler için memnuniyet araması yapıyorlar, akabinde sorun varsa aksiyon için harekete geçiyorlar.

Bana teklifi, çarşamba gitarı aldırayım zuhal bünyesinde olmayan özel bir luthier e götüreyim ve adresinize tekrar teslim edeyim şeklinde oldu.

bu şekilde aksiyon oluyorsa (ki bu onlar için çok daha maaliyetli) ürünün çıkarken ayarlarının ve temizliğinin yapılması konusunda ciddi bir aksiyonları olacak bundan sonra diye yorumluyorum.(yine iyi niyetliyim kahretsin :( )

Ben Digitech Hardwire Cm-2 sipariş etmiştim, Aras kargo biraz uğraştırsa da pedal sorunsuz olarak elime ulaştı. Sanırım şansıma teşhir ürünü değildi ve kutu içeriği eksiksizdi. Tube Screamer muadili bir pedala ihtiyacım olduğu için indirim benim çok işime yaradı.

Salgın yüzün biraz ağırdan alıyor kargo. Ben de yeni boss pedal adaptörü ve kulaklık sipariş ettim. İşyerime sipariş ettiğim için kavuşmak 20 Mayıs'a kaldı.

Geri