Zuhal İndirim

Zuhal her sene bu zamanlarda temizlik yapıyor. Teşhir, mağazada müşterilerin kullandığı pedalları amfileri veriyorlar. İkinci elde güvendiğiniz birinden almak daha mantıklı olabiliyor ömür açısından

Luthieri sizin secme sansiniz varsa siz seçin. Sizin secme sansiniz yok ise kendi bunyelerinin disindaki bir luthiere gotureceklerini sanmiyorum.
Seçme şansı vermedi ancak, Kendi bünyemizde yaptırmayacağını söyledi. Çarşamba gidip teslim edeceğim gitarı bakalım. Ayrıca bugün kargo geldi, jack göndermişler..

bir arkadaşım aslında konunun ciddi olduğunu belirtti. Yani teşhir ürünü olduğunu belirtmeden satış yapmak suç ki, belki de yüzlerce ürün garage sale adına satılıyor. Bir çok KVKK ihlali de yapıyorlar. Ters birilerine denk gelirlerse ciddi zor duruma düşecekler haberleri yok.

İnternetten gitar almak doğru değil. Sıfır diye satılan ve hatta kapalı kutu ürünlerde bile sapta kamburluk, fret buzz sorunları olabilir. Bazen fabrikadan çıkışı kötü oluyor. Sıfır gitar fret tesviyesi filan istiyor. Alt ve orta segment alanlar o yüzden daha çok dikkat etmeli. Ülkesi ve ağacı önemli. Ağacın verdiği rezonans önemli. Ağacın karakterinin manyetikle uyumu filan, bunları denemeden almak çok zor.

Ben daha önce zuhal müzikten 2 kere gitar aldım. Oldukça ilgiliydiler. Elime gitarı tutuşturup denemek için çok da rahat bıraktılar. Tellerini ve akort düzenini de ücretsiz değiştirdiler. Bir sorun yaşamadım.
Pedal da almıştım. Onu da yarım saat kendi başıma denemiştim. Yine kendi halime bırakıldım rahat rahat denedim.

Online siparişte stok yok gözükenlerin teşhir ürünü olabileceğini ve arayıp ürünün durumunu sorup alırsanız iyi olur diye kendi instagram hesabından açıklama yapmışlardı.
Fakat bu müzik marketlerin masum olduğunu da kastetmiyorum. Anlamayana da her türlü sap atmalı gitarı bile kakalıyorlar. Bu da gerçek.

11 Temmuz 2019: Fender Player Strat fiyatı 4200 lira. Dolar ise o gün 5,66 lira. Yani gitar 742 dolar.

12 Mayıs 2020: Fender Player Strat fiyatı 6200 lira. Dolar ise bugün 7,00 lira. Yani gitar 885 dolar.

Geçen biri firmalar doların artmasını ister mi hiç, adamlar satış yapamıyor falan demişti. Görünen o ki gayet de istiyorlar, dolar 1 artarsa kendileri 2 arttırıyor.

İndirime şöyle bir baktım, en az 5 senedir vitrinde duran şeyler hariç pek bir indirim yok. Zaten çoğu indirim de yurt dışı fiyatına denk geliyor.
21 Mayıs 2020: Dolar bir iki gün 7,24 liralara çıkıp sonra tekrar 7 seviyelerine indi. Birkaç gündür 6,80 civarı. Şu an Fender Player Strat fiyatı 6700 lira. Yani 985 dolar. :)

Batıp aç kalsalar gram üzülmem. Mesela bu gitar Thomann'dan kargo ve gümrük vergisi dahil 4500 liraya alınabilir ama adamlar ona da yasak koymuş. Ulan bu işten thomann para kazanmıyor mu ki bu fiyata satıyor gitarı? Bunlarda nasıl bir açgözlülük varsa Fender'in kazandığı kadar biz de kazanalım kafasındaslar. Herkes vatandaşı "sevmenin" derdinde.

Bu arada dore de indirim var ama orasi da evlere senlik.
Ellerinde patlayan gibson custom ürünleri hariç gitarlarda bir şey göremedim. Fiyatını bildiğim bir gitar gözüme çarptı. 520 dolar "normal fiyatı" ama bizim çakallar indirimsiz fiyatını 4900 lira gösterip, indirimlisine 3900 lira demişler.

Geçen bir video gördüm DW'de, bu yeni gümrük vergileri hakkında müzik camiası ile konuşuyorlardı. Bu dorenin sahibi de o kadar güzel boş yaptı ki, çocuklarımız müzikten mahrum kalıyor falan. :)

Ellerinde patlayan gibson custom ürünleri hariç gitarlarda bir şey göremedim. Fiyatını bildiğim bir gitar gözüme çarptı. 520 dolar "normal fiyatı" ama bizim çakallar indirimsiz fiyatını 4900 lira gösterip, indirimlisine 3900 lira demişler.

Geçen bir video gördüm DW'de, bu yeni gümrük vergileri hakkında müzik camiası ile konuşuyorlardı. Bu dorenin sahibi de o kadar güzel boş yaptı ki, çocuklarımız müzikten mahrum kalıyor falan. :)

Tipik dore, once bindir sonra indir 🙂

Çakma shure sm57 olarak satın aldığım dm57 yerine bt58a göndermişler. Ama kutusu dm57. İade etsen dert etmesen dert...
İleride almak isteyen olursa diye söylüyorum amfi için hiç uygun değil. Şahsen amp simi çok daha başarılı buldum. Vokal denemedim akustik gitar için fena değil. Bi de yanında kablo vermişler 5 metre kadar. 3 gün giderse öpün başınıza koyun. Bu arada kutunun her tarafı ezilmişti. Ayrıca hayatımda gördüğüm en dandik plastikten üretilmiş. 100 lira için fena değil gerçi

indirime girmemiş ürünlerde nakit alımda indirim yapıyorlar mı? mesela blues jr. 3 5178 tl'ye düşmüş. ben tweed olandan istiyorum onda indirim yok.

şunu 5-6bin arası bir şey yapsalar alacağım.
Ortalama %35 indirim istemişsiniz. :) Nakit alımda indirim yaparlar ama Fender grubu ürünlerde %5 yapıyorlar en fazla.

11 Temmuz 2019: Fender Player Strat fiyatı 4200 lira. Dolar ise o gün 5,66 lira. Yani gitar 742 dolar.

12 Mayıs 2020: Fender Player Strat fiyatı 6200 lira. Dolar ise bugün 7,00 lira. Yani gitar 885 dolar.

Geçen biri firmalar doların artmasını ister mi hiç, adamlar satış yapamıyor falan demişti. Görünen o ki gayet de istiyorlar, dolar 1 artarsa kendileri 2 arttırıyor.

İndirime şöyle bir baktım, en az 5 senedir vitrinde duran şeyler hariç pek bir indirim yok. Zaten çoğu indirim de yurt dışı fiyatına denk geliyor.
21 Mayıs 2020: Dolar bir iki gün 7,24 liralara çıkıp sonra tekrar 7 seviyelerine indi. Birkaç gündür 6,80 civarı. Şu an Fender Player Strat fiyatı 6700 lira. Yani 985 dolar. :)
30 Mayıs 2020: Dolar son haftada 6,81-6,83 civarında. Fender Player Strat şu an 6800 lira. Yani 995 dolar. 1000 dolar olunca bu postu editlemeyi bırakacağım. :)

Şuraya ABD ve Almanya fiyatlarını da bırakayım.

İyi indirimler vardı gerçekten. Zuhal'de satılan/tükendi olarak işaretlenen bazı gitarlar şu an farklı fiyattan sahibinden.com'da tek tek satışa çıkıyor. Bir süredir jackson modelleri ile ilgileniyordum. DX10D modelini alacaktım ancak araştırmaya kalmadan gitmiş. Şu an neredeyse 1.000 TL farkla satışa sunulmuş.

Geri