Zuhal İndirim

Temsilciliği gerek yok, adam gibi distribütör ile çalışsa yeter ama görüyoruz ki en adam gibi sayılacak firmalardan Zuhal bile google translate kullanıyor.

Temsilciliği gerek yok, adam gibi distribütör ile çalışsa yeter ama görüyoruz ki en adam gibi sayılacak firmalardan Zuhal bile google translate kullanıyor.
Distribütör olsun yine. Temsilcilikler markanın genel merkezi ile distribütörler, toptancılar,bayiler vs arasında bir tür elçilik görevi görmüyor mu sonuçta? Çalışanları da o ülkeden oluyor.

Distribütörlerle ilgili memnuniyetle veya memnuniyetle alakası yok tabi bu düşüncemin. Ha olursa da, bu konuda bir faaliyeti olur elbet ama söz konusu olduğunu düşünmüyorum. Thomannda bile bazı ürünler burdakinden ucuzsa bazı ürünler de daha pahalıdır, ya da aynıdır.

Temsilcilik açması için önemli pazar olman lazım.... mesela bizde akıllı telefon pazarı oldukça büyük ve telefon yenileme hızı yüksek o yüzden Apple olsun, Samsung olsun burada resmi olarak ofis açıyorlar (ve vergi ödüyorlar). Herhangi bir müzik aleti için Türkiye bırak öncelikli pazar olmayı, dikkate değer bir pazar bile değil. Neden açsınlar ki, yap sevkiyatını distribütöre olsun bitsin. Elbette işin hakkını verecek distribütör olması lazım o ayrı mevzu.

Temsilcilik açması için önemli pazar olman lazım.... mesela bizde akıllı telefon pazarı oldukça büyük ve telefon yenileme hızı yüksek o yüzden Apple olsun, Samsung olsun burada resmi olarak ofis açıyorlar (ve vergi ödüyorlar). Herhangi bir müzik aleti için Türkiye bırak öncelikli pazar olmayı, dikkate değer bir pazar bile değil. Neden açsınlar ki, yap sevkiyatını distribütöre olsun bitsin. Elbette işin hakkını verecek distribütör olması lazım o ayrı mevzu.

hmm. O zaman Rockçı ve müzik aleti çalma isteğine ve yeteneğine bir nesiiilll geliştirmek gerek ülkemize 🤘🤘🤘🤘

Sektör çalışanı varsa doğrusunu yazsın ama ben çok büyük ihtimalle bu firmaların cirosunun "rockçı" camiadan değil, çocuğuna akustik gitar, keman, org, piyano vs alan kesimden geldiğine inanırım.

Sektör çalışanı varsa doğrusunu yazsın ama ben çok büyük ihtimalle bu firmaların cirosunun "rockçı" camiadan değil, çocuğuna akustik gitar, keman, org, piyano vs alan kesimden geldiğine inanırım.
Org hocam, 70lerden sonra org her düğün salonunun vazgeçilmezi oldu ve bi çok profesyonel org 10 - 15 bin tlden başlıyor. Bi de öğrenci gitarları tabi. Unkapanı'nda sadece öğrenci gitarı satarak yıllardır piyasada kalan onlarca dükkan var. Büyük mağazalar için konuşamam ama küçük dükkanların asıl geliri bu ikili. Son zamanlarda dijital piyano da bu ikiliyle yarışmaya başladı.

Pandemi yüzünden son zamanlarda home studio ekipmanı satışlarının patladığını düşünüyorum, geçen ay sıfır ses kartı bulamamıştım yeni yeni giriyor stoklara. Eskiden bir arkadaşın ses kartı olurdu 10 kişi işini hallederdi onunla :)

Son zamanların büyük patlama yapanları .... plug-in'ler, app'ler, netflix üyeliği ve muadili streaming işleri.... evet ses kartları.

AdBlock Tespit Edildi

Lütfen devam etmeden önce adblock/reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakın.

Sitemizin yazılım/donanım/servis sağlayıcı giderleri reklam gösterimleri ile karşılanmaktadır.

AdBlock'u devre dışı bıraktım    Hayır teşekkürler