Gitar tel tutacağı (string guide) önemli bir parça mı?

Merhaba, piyasaya göre çok uygun fiyata ibanez grx40 aldım, squier affinity'ler ile aynı seviyede gösteriliyorlardı bir çok konuda. 500 tl ye aldım. Bu fiyata oranla eski ve kasasında çizikler var. Evde gitarı test ederken tel tutacağı birden çıktı yerinden, sahibiyle iletişime geçtim, daha önce oradaki tutacağın çok eskiyince kırıldığını ve yanına yeni bir yuva açtırdığını söyledi ve kritik bi sorun yapmayacağını, hatta japon yapıştırıcısıyla bile geri takabileceğimi söyledi, istediğim takdirde iade kabul edecekmiş ama ben fiyattan dolayı bir şey demedim beklettim.
Önemli midir? 500tl'ye hala değer mi gitar?
Sizce nasıl bir yol izlemeliyim?

Dosyalar

• WhatsApp Image 2020-05-13 at 15.42.47 (2).jpeg
    WhatsApp Image 2020-05-13 at 15.42.47 (2).jpeg
    64 KB · Gösterim: 178
  • WhatsApp Image 2020-05-13 at 15.42.47 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2020-05-13 at 15.42.47 (1).jpeg
    69.6 KB · Gösterim: 149
  • WhatsApp Image 2020-05-13 at 15.42.47.jpeg
    WhatsApp Image 2020-05-13 at 15.42.47.jpeg
    46.1 KB · Gösterim: 137
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
String Trees, hayati bir parça değil olmasa da olur.Ama değiştirmişken öbür string tree yi de değiştirmenizi öneririm.Pek seçemedim ama sanırım baya paslanmış, akort kararlılığını bi nebze etkileyebilir.Solomusic'te en fazla 20 liraya bulabilirsiniz.Salgından önce ben de stratımdaki string tree leri yenilemiştim 15 lira gibi bir fiyatı vardı.

Ayrıca halihazırda takılı olan string tree, tellere çok fazla baskı uyguluyor gibi gözüküyor.Tornavida yordamıyla biraz yükseltmenizi öneririm.

String Trees, hayati bir parça değil olmasa da olur.Ama değiştirmişken öbür string tree yi de değiştirmenizi öneririm.Pek seçemedim ama sanırım baya paslanmış, akort kararlılığını bi nebze etkileyebilir.Solomusic'te en fazla 20 liraya bulabilirsiniz.Salgından önce ben de stratımdaki string tree leri yenilemiştim 15 lira gibi bir fiyatı vardı.

Ayrıca halihazırda takılı olan string tree, tellere çok fazla baskı uyguluyor gibi gözüküyor.Tornavida yordamıyla biraz yükseltmenizi öneririm.

çok teşekkür ederim bilgilendirme için, ama hali hazırda kendiliğinden çıkan string tree'nin yuvası bayağı bi geniş durumda, çok kalın bi deliği var, acaba orayı telafi edebilir miyim? Bir müzik mağazasına götürsem yardımcı olurlar mı?

çok teşekkür ederim bilgilendirme için, ama hali hazırda kendiliğinden çıkan string tree'nin yuvası bayağı bi geniş durumda, çok kalın bi deliği var, acaba orayı telafi edebilir miyim? Bir müzik mağazasına götürsem yardımcı olurlar mı?

Müzik mağzasından ziyade luthiere gitmenizin daha mantıklı olacağını düşünüyorum."Tahminimce" önce deliği kapatır sonra uygun boyutta bir delik açıp string treeyi takabilir.

luthier az ötede değilse bunun için gitarı goturmenize gerek yok bence. Bu cok basit bir şey. Internetten sipariş edin (solomusic) iki tane. Diğeri de ölmüş zaten arkadaşın dediği gibi. Vida deliği genişse de bir kürdan veya kibrit copu sokup doldurun orayi, vidayi oyle sıkın. Herhalde tornavida vardır.

luthier az ötede değilse bunun için gitarı goturmenize gerek yok bence. Bu cok basit bir şey. Internetten sipariş edin (solomusic) iki tane. Diğeri de ölmüş zaten arkadaşın dediği gibi. Vida deliği genişse de bir kürdan veya kibrit copu sokup doldurun orayi, vidayi oyle sıkın. Herhalde tornavida vardır.
yani babamın elinde ağaç deliği doldurmak için bi dolgusu da var aslında, kendim doldurup yapabilirim gerçekten hassas ve ayarlı yapılması gereken bir şey değilse

Geri