Okul Konserlerinde ve şahsi kullanım için elektro gitar amfisi önerisi...

Herkese merhaba. Sizlerden okul konserlerinde kullanacağım bir amfi önerisi istiyorum. Kapalı mekanda kullanılacak. Yaklaşık 800 tl bandına kadar çıkabilirim. Müzik grubumuzda her türden müzik yapıldığı için belli bir kriterim yok. Şimdiden teşekkürler...

800 Tlnin size aldırabileceği en büyük amfi 15 watt gibi görünüyor 2. el piyasasında.

Bkz*Çokta zor olmayan bir Sahibinden araması

Eğer bu segment bir amfi ile kendinizi doğrudan duyurmayı planlıyorsanız, o işi tamamen unutabilirsiniz. Half stack kullansanız bile ilk birkaç sıradan sonra sesiniz tamamen dağılır ve manasız bir gürültüye dönüşür. Bu işin adeti amfi mikrofonlanmasıdır. O noktada da, amfiyi mikrofonlayacak teçhizata (Mikrofon, Di Box vb ekipmanlar ve Front of House'a dair tüm bileşenler) öyle durumda da Marshall MG15 kullanmaktan hayır gelmez. İlinizdeki düzgün bir stüdyodan kafa kabin kiralamak, daha da güzeli bulunabiliyorsa, eş dost soruşturulup ortalama bir prosesör edinip bunu line üzerinden yollamak risksiz ve zahmetsiz olur.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
800 Tlnin size aldırabileceği en büyük amfi 15 watt gibi görünüyor 2. el piyasasında.

Bkz*Çokta zor olmayan bir Sahibinden araması

Eğer bu segment bir amfi ile kendinizi doğrudan duyurmayı planlıyorsanız, o işi tamamen unutabilirsiniz. Half stack kullansanız bile ilk birkaç sıradan sonra sesiniz tamamen dağılır ve manasız bir gürültüye dönüşür. Bu işin adeti amfi mikrofonlanmasıdır. O noktada da, amfiyi mikrofonlayacak teçhizata (Mikrofon, Di Box vb ekipmanlar ve Front of House'a dair tüm bileşenler) öyle durumda da Marshall MG15 kullanmaktan hayır gelmez. İlinizdeki düzgün bir stüdyodan kafa kabin kiralamak, daha da güzeli bulunabiliyorsa, eş dost soruşturulup ortalama bir prosesör edinip bunu line üzerinden yollamak risksiz ve zahmetsiz olur.
Çok teşekkür ederim fikirleriniz için...

Tech21 TM30 önerebilirim. Ben de ev ve ufak bar sahnelerinde kullanmak için geçtiğimiz haftalarda satın aldım. Sahnede 30 watt yeterli olur mu derseniz de amfinin XLR çıkışından faydalanabilirsiniz.

so
haklısınız ama 800 altı ne bulunabilir ki başka
soran arkadaşın sorusunun rasyonel cevabı duymak istediği şey değilse ve/veya buna verecek sağlam bir önerimiz yoksa ...... "cevap vermemek" de bir seçenek.
sahneye çıkacam 800 liralık amfi bakıyorum diyen adam da eminim satılık ilanlarına bakmıştır.... gerçi çok da emin değilim, turkrock 2020 aksi örneklerle dolup taşıyor.

Ben okul sahnesinde ve okul bahçesinde Cort MX15 kullanmıştım. Mecbur olmasam kullanmazdım. Ses yetersiz ve iğrençti. Kabin olmadan okul hoparlörüne bağlamayı da denemiştim, daha beter çiğ bir ses çıkmıştı. Bence en iyisi preamp pedal veya kabinli bir pedal(bütçenize yok maalesef :().

Geri