Bias fx2 Mobile

Selamlar..
2 yıldır İpad, irig hd2 ve jamup pro kullanıyorum. Jamup proyu ilk alırken, yorumlarda içeriğinin, efektlerin geniş olduğu yorumlarını okuyarak tercih etmiştim. Ama efekt konusunda çok yetersiz kaldı.
Şimdi Bias fx2 Mobile çıkmış. Bu ürünü İpad ve irig hd2 ile sorunsuz kullanabilir miyim? Tanıtım videolarında fena görünmüyor gibi ama jamup pro tanıtımları da öyleydi🙂
Satınalmayı düşünen yada alan var mı?

Bias Amp 2 ve Bias FX kullanıyorum. Açık ara Jamup'tan daha iyiler. Bias FX2 21 Mayıs'ta çıkacak, ön sipariş şu anda. Fiyat belli değil, umuyorum mevcut FX kullanıcıları için upgrade özel fiyatı olur. Hem FX hem FX 2 , Bias AMP ile entegre yani birinde tasarladığın amfiyi FX'e import edebiliyorsun, muhteşem.
Irig HD2 ile neden sorun yaşayasın, en iyi alet :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bias Amp 2 ve Bias FX kullanıyorum. Açık ara Jamup'tan daha iyiler. Bias FX2 21 Mayıs'ta çıkacak, ön sipariş şu anda. Fiyat belli değil, umuyorum mevcut FX kullanıcıları için upgrade özel fiyatı olur. Hem FX hem FX 2 , Bias AMP ile entegre yani birinde tasarladığın amfiyi FX'e import edebiliyorsun, muhteşem.
Irig HD2 ile neden sorun yaşayasın, en iyi alet :)
Ben 2 sene öncesine kadar hep prosesör kullandım. Sonra ipade jamup pro yükledim ve 2 senedir ilgimi kestim. Jamup pro da doğru düzgün bir ton yaratamadım. Zaten birkaç amfiye birkaç pedal ekleniyor pek bir seçenek yok. Geçenlerde kurcalayayım dedim, yarattığım ton da gitti.. Muhtemelen ben beceremiyorum ama yeni birşey denemek istiyorum.
İnternette bu programları araştırınca resmen ayrı bir dil oluşmuş. Yok plug in yok vst yok bilmem ne. Bu başlığı açarken endişem Biasfx2 mobile diyor ya, sadece telefonlar için bir uygulama olmasın... İpadim için sipariş vermeden önce bir sorun yaşamayayım dedim. Hem de satınalacak varsa düşüncelerini yorumlarını duymak istedim.
Bu arada ön sipariş verelim mi? Bir avantajı olur mu ki?

Son düzenleme:
mobile dediği taşınabilir tüm cihazlar... neden ön spiariş ben de anlamadım ama her halikarda verdim. Belki bir fiyat avantajı olur, eğer çok aşırı pahalı olacaksa belki iptal ederim fiyat belli olunca ama sanmam.
Dediğim gibi ipad kullanıcısıyım ve irig HD2 var bende... bugüne kadar amplitube 3 ve 4, Jamup Pro, Garagaband, Ampkit+ hepsini kullandım, bias AMP 2 ve Bias FX açık ara hepsinden daha iyi bence. FX 2 sabırsızlıkla bekliyorum.

Ben ön sipariş verecektim ama vazgeçtim. Sanırım ön sipariş vermenin bir avantajı olmayacak. 5 dolar avantajı bile olsaydı reklamını yaparlardı. Bekle gör moduna girdim. Hatta çok ön sipariş olursa fiyatı şişirirler diye düşünüyorum. Bias Fx Elite paketinin fiyatı şun indirimli hali 179 dolar. Alınca da elite paket almak lazım. Sonra birinin yaptığı tonu indiriyorsunuz, 1-2 pedal eksik kalıyor..

Bende elementary mi ne o var... varsın bilmemde pedalı olmasın, başkasının yazdığını indirmek için değil kendim yazmak için kullanıyorum, olmayan pedalın muadili bir şey de illa ki oluyor :)

Bende elementary mi ne o var... varsın bilmemde pedalı olmasın, başkasının yazdığını indirmek için değil kendim yazmak için kullanıyorum, olmayan pedalın muadili bir şey de illa ki oluyor :)
Bu listeye bakınca arada çok bir uçurum yoksa elite paket almak daha mantıklı gibi duruyor. Tahminim 60-70$ fark olur gibi. Bakalım, dananın kuyruğu 2 gün sonra kopacak. İnşallah 200$'ı geçmez..

Ultimate licence şu an baktım 449 TL.... herşey içinde. 200 usd filan olmaz daha neler....bir de dediğim gibi optimum iş görecek neyse onu al.... zittiri vittiri pedalı olmasın, en baz haliyle bile o kadar rahat müzik yapılıyor ki, boşver.
mesela standart licence alırsın sonra bir sürü deal çıkıyor, atıyorum 100 liraya da Pedal Pack diye bir şey vardır onu alırsın.

Positive grid shop sayfasında Fx2 Elite 179$ şu anda.
Valla gönül ister ki ucuz olsun tabi ki..
Standart paket alsam kullandığım jamup prodan çok da bir farkı olmaz. Sadece efektler değil, amfiler de eksik kalıyor. Dediğim gibi ben elite paketi gözüme kestirdim🙂 Milletin 20-30 tane pedalı var. 1 pedal parasını gözden çıkardım. Ama Ayın 21'inden sonraki yabancı kaynaklı yorumlara göre alacağım. Fiyat, stabil çalışıyor mu vs..

Selamlar iPad’ime Bias FX2 indirdim bir iki gün free pakette takıldıktan sonra 650 TL karşılığında Elite paket satın aldım. Benden daha tecrübeli Bias kullanıcıları bilirler muhtemelen; bu ödediğim para aylık/yıllık vs değil diye düşünüyorum doğru mudur ? Ömürlük diye düşünerek aldım, Apple profilimden aboneliklerimi kontrol ettiğimde herhangi bir süre yazmıyor. Aydınlatabilirseniz sevinirim.

bende pc için std edt var. süre sınırlaması olduğunu sanmıyorum. mobile edinmek için bütçe hazırlıyorum hatta. önce irig denen şeyi edinmem lazım.

@Sapiens Hayat boyu satın aldın. Aksi olsa zaten ödeme aşamasında açıkça yazıyor monthly ya da yearly filan diye.

@bodomer irig denen şey derken iyi araştır, çeşitleri var. irig HD2 olmasında fayda var. Alternatif çözümleri de araştır; full licence Bias artı irig alacağın parayla belki de (yoksa) ses kartı ve Neural DSP alabilirsin? Bakmadım fiyatlara, sadece Neural eğer iyi bir ses kartın varsa Bias ürünlerinden daha iyi - az oyuncağı var içinde ama taş gibi olan kadarı. Bu forumda Neural DSP başlığı var, aç bak bolca plugin bilgin kültürün olur o sayede.

focusrite starlette solo ses kartım var irig alırken dikkat edeyim hd2 olmasına uyardığın iyi oldu. 100₺ ye de var 1000₺ ye de sonuçta bir fark var demekki. neural dsp daha sağlamsa onu bir araştırim bias fx2 std var pc için ama. mobile de neural varsa onu tercih edebilirim o zaman

irig hd2 yi aldım.
ancak bazı sorunlar oluştu.

1. sorun bağlantıyı yapıp iphone dan bias fx mobile açtığımda telefondan ses gelmiyor, irig üzerinde kulaklık çıkışına iphone kulaklığını bağladığımda sinek vızıltısı gibi ses geliyor :). illa irig üzerindeki amfi çıkışına amfi mi bağlamak gerekiyor, telefondan ses alamayacak mıyım?

2. soruna gelince bias fx in pc versiyonunda kullandığım referans monitörlerim olan mckie crt5 lere bluetooth bağlantısı yaptığımda yine ses alamadım. sanırım zaten telefondan sesi alsam monitörlerden de gelecekti. monitörlere ses kartım üzerinden gireceksem sesi almak için zaten pc sürmüm var mobile in ne faydası olacak ki ?

sorunlarımın çözümlerini bilen ve yardımcı olabilecek varsa şimdiden teşekkürler..

irig hd2 yi aldım.
ancak bazı sorunlar oluştu.

1. sorun bağlantıyı yapıp iphone dan bias fx mobile açtığımda telefondan ses gelmiyor, irig üzerinde kulaklık çıkışına iphone kulaklığını bağladığımda sinek vızıltısı gibi ses geliyor :). illa irig üzerindeki amfi çıkışına amfi mi bağlamak gerekiyor, telefondan ses alamayacak mıyım?

2. soruna gelince bias fx in pc versiyonunda kullandığım referans monitörlerim olan mckie crt5 lere bluetooth bağlantısı yaptığımda yine ses alamadım. sanırım zaten telefondan sesi alsam monitörlerden de gelecekti. monitörlere ses kartım üzerinden gireceksem sesi almak için zaten pc sürmüm var mobile in ne faydası olacak ki ?

sorunlarımın çözümlerini bilen ve yardımcı olabilecek varsa şimdiden teşekkürler..
Telefondan ses alamıyorsunuz yani telefonun hoparlöründen almayı ben de beceremedim. Zaten irig aparatında çıkış kısmı vardı sadece orada alabildim.
(Benim ki kopya modeldi ucuz olandı ama sistemi aynı diye biliyorum)

Monitörlerinizden ses almanız için monitöre yine i rigden çıkış almanız lazım kablolu girişi umarım vardır. Ben bluetoothlu bağladığımda gecikme vardı çalınmayacak kadar.
Bağlama sistemim ise irigi pcye baglayıp çıkışını bilgisayardan alıp ordanda hoparlörü laptopa baglamıstım. Ufak bir aparat ile çözülebiliyordu galiba.

Şurada bir şeyler karalamıştım belki orada yazan bilgiler işinizi görür.

irig i pc ye bağladıktan sonra ne anlamı kaldı ki mobile olmasının. zaten pc de bias fx2 var açar oradan kullanırım geniş ekran. onun indirimi vardı satın aldım 12 $ a mobile i da ama kablolu ses sistemine gidekçe ses anlamı kalmıyor mobile almanın benim için. başka bir çözüm olsa gerek

20201021_130600.jpg

ben bu şekil setup ile kullanıyorum. Full versiyonu almıştım. Bence muhteşem soundlar çıkıyor. Düzgün müzik setinde veya iki benzer amfiyle stereo da muhteşem, tek amfiyle de çok iyi oluyor. Bence 10 numara halletmişler işi. Clean den thrash metal ve djente kadar tonları verecek her pedal var. Fuzz da başarılı. stereo efektler zaten keyifli.

atalay peki irig denen aletten sesi nasıl bir yöntemle alıyorsun, ben telefondan ya da referans monitöre bluetooth yoluyla düşünmüştüm ancak ikisinde de başarılı olamadım yoksa program gayet yeterli çalışıyor pc de hem standalone hem daw içerisinde kullanıyorum

irig i pc ye bağladıktan sonra ne anlamı kaldı ki mobile olmasının. zaten pc de bias fx2 var açar oradan kullanırım geniş ekran. onun indirimi vardı satın aldım 12 $ a mobile i da ama kablolu ses sistemine gidekçe ses anlamı kalmıyor mobile almanın benim için. başka bir çözüm olsa gerek
Dediğim gibi benimki kopya modeldi orijinalde belki daha iyi yöntemler farklı yöntemler vardır :/

atalay peki irig denen aletten sesi nasıl bir yöntemle alıyorsun, ben telefondan ya da referans monitöre bluetooth yoluyla düşünmüştüm ancak ikisinde de başarılı olamadım yoksa program gayet yeterli çalışıyor pc de hem standalone hem daw içerisinde kullanıyorum
HD2 denamfi için direkt çıkış, müzik seti, kulaklık vb. için mini stereo kulaklık çıkışı var, oradan büyütücü adaptör parça ile istediğin yere bağlayabilirsin.

Geri