Presesör ile Ses Kaydı

GT8 üretimi biteli biraz vakit olmuş bir prosesör. DSP gücünün de günümüzdeki aletlere kıyasla çok daha düşük olduğunu düşünüyorum. Bütçe el veriyorsa Helix, olmuyorsa Mooer GE modellerine bakılmasını öneririm. Hepsini kayıt anında deneme fırsatı buldum, herhangi bir gecikme yaşamazsınız. Hatta, tonunuzu VSTler yerine prosesörünüzden şekillendirdiğiniz için PC işlemcinize de nefes aldırmış olursunuz bir nebze.

GT8'in ses karti islevi olmadığından doğrudan bilgisayara bağlayamazsınız. Bağlasanız da on board ses kartı ile gecikmeli ses alırsınız. Ancak ses kartınız varsa elbette kullanabilirsiniz. Ben yıllarca bu şekilde kayıtlar aldım.

Ben boss me 70 i direk record out dan bilgisayar a giriyorum hat girişi olarak , USB ses kartını da USB üzerine kulaklığı takarak monitöring olarak oraya sesi yonlendiriyorum ve kayıt alıyorum gecikme falan yaşamadım direk monitöring almak isterseniz sorun olabilir ama benim bir tane Jack girişim var bilgisayar da bu sebeple monitörü bu şekilde yapıyorum

• Konu Sahibi Konu Sahibi
GT8 üretimi biteli biraz vakit olmuş bir prosesör. DSP gücünün de günümüzdeki aletlere kıyasla çok daha düşük olduğunu düşünüyorum. Bütçe el veriyorsa Helix, olmuyorsa Mooer GE modellerine bakılmasını öneririm. Hepsini kayıt anında deneme fırsatı buldum, herhangi bir gecikme yaşamazsınız. Hatta, tonunuzu VSTler yerine prosesörünüzden şekillendirdiğiniz için PC işlemcinize de nefes aldırmış olursunuz bir nebze.
merhabalar hocam. Helix maalesef beni aşıyor ancak mooer ge 200 nasıldır bilginiz var mı? Birde Pod X3 live düşünüyordum kendi bilgilerinize değerlendirebilir misiniz?

Zoom G Serisi (G3/G3N/G3X) prosesörlere de bakmanı öneririm. 2. El fiyat/performans olarak başarılı. Benim analog setup'um var sadece Clean Amfi-Cab modellemesi ve USB ile direk kayıt için Zoom G3 kullanıyorum yıllardır. Demo kaydetmek için yetiyor.

Geri