Sapı Kırılmış Akustik Gitarın Sap Ayarı Yapılabilir Mi?

Merhabalar. Benim Epiphone DR-100 gitarım var, 3 kez sapı kırıldı ve tamir gördü, sap ayarı için giriş alt kısımda yer alıyor, sapta değil. Gitarımdan çok memnunum ancak Si telinde ve mi telinin bazı perdelerinde cızlama yapıyor. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim? Yardım edebilir misiniz? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

3 kez nasıl, niye ve nereden kırıldı bunu anlatmakla başlayabilirsiniz. Bi de akıllı telefonunuz varsa bi fotoğraf çekip koyabilirsiniz konuya, yanıt alma ihtimaliniz çok daha fazla olur.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
3 kez nasıl, niye ve nereden kırıldı bunu anlatmakla başlayabilirsiniz. Bi de akıllı telefonunuz varsa bi fotoğraf çekip koyabilirsiniz konuya, yanıt alma ihtimaliniz çok daha fazla olur.
Cevabınız için teşekkür ederim. İlk kırılışı evde düşmüştü. O zamanlar gitar sehpasına değil, 5₺'lik kılıf ile duvara yaslıyordum. 2. kırılışı ise, okulda gitar elimden çat diye düşüyor ve kırılıyor. 3. kırılışı ise, evde kedim(yine o 5₺'lik kılıf ile duvara yaslı) gitarı patisiyle itmesi sonucu düşüyor ve kırılıyor. 3. kırılışından sonra gitar sehpası kullanıyorum. :D

WhatsApp Image 2020-05-20 at 12.32.07 (1).jpeg

WhatsApp Image 2020-05-20 at 12.32.07.jpeg

cızlama yapan fretin bir sonraki freti daha yüksek olduğu için buzz yapıyor olabilir. Bu arada mi la re tellerini takarken yanlış taraftan takmışsın dostum. Genelde teller iç tarafa bakacak şekilde( sol si mi tellerini taktığın gibi) takılır :)

cızlama yapan fretin bir sonraki freti daha yüksek olduğu için buzz yapıyor olabilir. Bu arada mi la re tellerini takarken yanlış taraftan takmışsın dostum. Genelde teller iç tarafa bakacak şekilde( sol si mi tellerini taktığın gibi) takılır :)
Galiba ben tel takma hakkında hiçbir bilgi bilmiyorum :D. En iyisi bir sonrakinde bir rehberden faydalanıp tel takmak olacak. Bu arada, ilk 2 perde normalde ölüydü, kendim tesviye ettim :).

Geri