İhtiyar'a Başlangıç İçin Yardım :)

Herkese merhaba

Arkadaşlar uzun araştırmalarım sonunda belli bir noktaya geldim fakat kafa karışıklığım devam ediyor. Tabi beni en çok zorlayan şey bütçe.
Karar verme noktasında sizlerden yardım istiyorum.
Seçenekler şöyle,
1. seçenek -) Amfi olarak 2. El vox V40+ (1100TL) bunun yanına SX sst naturel. (1600 TL) burada beni korkutan sx gitarının bazı kronik sorunlarının beni gitardan soğutması.
2. Seçenek ise şöyle, diyorum ki madem 2700 gibi bir rakamı gözden çıkardım, neden epiphone slash afd set almıyorum (2800 TL) taş gibi gitar ve sıfır paket. lakin arada amfi farkı var.
Sizlerin tavsiyesi nedir? Geniş bi müzik zevkim var, HH veya sss çok farketmez diye düşünüyorum. Varsa başka gitar ve amfiler için de fikrinizi alabilirim

Öncelikle merhabalar sx gitarlar için pek bir yorum yapamayacağım solak bir arkadaşım 2. El bir tane aldı kirli tonlarda başarılı olmadığını söylüyordu. ancak ilk başladığım yıllarda Epiphone lp special 2 kullanmış biri olarak açıkçası slash afd yi pek önermem.Manyetikleri farklı ve tonal açıdan daha başarılı ancak tunerları ve hardware iyi kalitede değil ve bu sizi bir süre sonra gitar çalmaktan soğutuyor her 10 dakikada bir akort etme ihtiyacı duyuyorsunuz ve bir süre sonra çileden çıkartıyor bu sizi.(en azından bende öyle olmuştu) Amfi konusunda kesinlikle dijital bir amfi tercih etmeniz yararınıza olacaktır tonal çeşitlilikleri sizi uzunca bir süre tatmin edecektir.Geriye kalan bütçeniz ile de 2. El temiz bir Epiphone sg bakarsanız pişman olmayacağınızı düşünüyorum şuan 1500-1800 arası bir kaç ilan mevcut.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Öncelikle merhabalar sx gitarlar için pek bir yorum yapamayacağım solak bir arkadaşım 2. El bir tane aldı kirli tonlarda başarılı olmadığını söylüyordu. ancak ilk başladığım yıllarda Epiphone lp special 2 kullanmış biri olarak açıkçası slash afd yi pek önermem.Manyetikleri farklı ve tonal açıdan daha başarılı ancak tunerları ve hardware iyi kalitede değil ve bu sizi bir süre sonra gitar çalmaktan soğutuyor her 10 dakikada bir akort etme ihtiyacı duyuyorsunuz ve bir süre sonra çileden çıkartıyor bu sizi.(en azından bende öyle olmuştu) Amfi konusunda kesinlikle dijital bir amfi tercih etmeniz yararınıza olacaktır tonal çeşitlilikleri sizi uzunca bir süre tatmin edecektir.Geriye kalan bütçeniz ile de 2. El temiz bir Epiphone sg bakarsanız pişman olmayacağınızı düşünüyorum şuan 1500-1800 arası bir kaç ilan mevcut.
Çok teşekkür ederim. Ben nedense bunca zaman hiç SG kasa videosu izlemedim. LP kasa ile arasındaki farkı da hiç bilmiyorum açıkçası.

Kalitesiz amfi insanı gitar çalmaktan soğutur o yüzden benim de tavsiyem dijital küçük çalışma amfileri olacak. Boss katana mini, blackstar id core 10, Mooer Hornet, Roland Micro cube arasından bütçeniz dahilinde sıfır veya 2. El bir tane seçebilirsiniz.

Gitar için de tavsiyem başlangıç seviyesinde görseli en çok hoşunuza giden gitara yönelmeniz. En sevdiğiniz gitarist Hendrix ise bir strat, Slash ise bir les paul, Richie Kotzen ise bir tele, Stevie Vai ise super strat vs vs...

Bu işler ne kadar ekmek o kadar köfte. O yüzden her türlü başlangıç seviyesi gitar malzeme kalitesi olarak sizi çok memnun etmeyecektir.

Çok teşekkür ederim. Ben nedense bunca zaman hiç SG kasa videosu izlemedim. LP kasa ile arasındaki farkı da hiç bilmiyorum açıkçası.
Şu dönemde pek mümkün değil belki ancak mutlaka gidip kendiniz denemelisiniz

Sg ler 61 yılının başında Les paul lerin yerini almış daha ince,double cut,top carve a sahip olmayan gitarlardır.Midleri her zaman daha belirgin ve dolgun oluyor Les paul lere göre ancak çalım ve hissiyatı bir hayli farklı.Başlangıç olarak görüntüsünü,çalımını ve hissiyatını sevmeniz çoğu şeyden önemli bence.Zaten ileri dönemlerde sevdiğiniz şeyleri anladıkça nasıl bir gitar almanız gerektiği aklınızda iyice şekillenecektir.Epiphone Sg G400 ler yeni başlayan birini bir hayli gelişene kadar üzmez diye düşünüyorum.

Herkese merhaba

Arkadaşlar uzun araştırmalarım sonunda belli bir noktaya geldim fakat kafa karışıklığım devam ediyor. Tabi beni en çok zorlayan şey bütçe.
Karar verme noktasında sizlerden yardım istiyorum.
Seçenekler şöyle,
1. seçenek -) Amfi olarak 2. El vox V40+ (1100TL) bunun yanına SX sst naturel. (1600 TL) burada beni korkutan sx gitarının bazı kronik sorunlarının beni gitardan soğutması.
2. Seçenek ise şöyle, diyorum ki madem 2700 gibi bir rakamı gözden çıkardım, neden epiphone slash afd set almıyorum (2800 TL) taş gibi gitar ve sıfır paket. lakin arada amfi farkı var.
Sizlerin tavsiyesi nedir? Geniş bi müzik zevkim var, HH veya sss çok farketmez diye düşünüyorum. Varsa başka gitar ve amfiler için de fikrinizi alabilirim
Bütçe 3 aşağı 5 yukarı anlaşılabilir ancak HH ve SSS çok farkeder be. Hemde deli farkeder. Gitar çalmayı biliyor ve biraz elektro gitar tadı almanın derdindeyseniz ben olsam gitar+amfi almaya çalışırdım. Sonrasında yavaştan gitarı değiştirebilirsiniz. Öbür türlü gitardan ses gelmeyecek, efekt kullanayım ses çıksın vs. derken bilgisayara bağlamaya aparat alacaksınız falan, odak noktası gitar çalmaktan alet edevat tedariğine kayar :) sonuç= gitar bir köşede paslanır.
Çok kasmayın derim, çünkü belirttiğiniz bütçe aralığında gitar kaliteleri aşağı yukarı yakın. Siz tarza odaklanın,bir küçük amfiniz olsun, hem distortion hem clean ses alayım diyorsanız da H-S-S bir gitar almanızı tavsiye ederim. Çalışma boyundaki bir amfide gitarın kalitesini zaten anlayamazsınız. Sapı tuttuğunuzda elinizi rahat hissediyorsanız gerisine takılmayın derim.

2. elden 1500-2000 lira arası Cort veya Ibanez'in eski serilerinden Kore üretim temiz bir gitar düşürmeye bakın. Gitarın tonuna etki eden önemli şeylerden biri sap bağlantı şeklidir. Bolt-on bir LP yer çekimsiz ortamda çilek yiyeyim ama tadı muz gelsin olayının karşılığı olabilir. :)

Üstte @Yetgin bey güzel amfi tavsiyeleri vermiş ama sıfırı 1000 lira olan amfiye 900 lira istemeye başladılar. Sıfırının %70'inden fazla olana bence para vermeyin, bırakın ellerinde patlasın.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Herkese yorumları için çok çok teşekkür ederim. Sakarya mağazalarını gezdim biraz şimdi ama boş verin gitsin, anlatmaya değmez. Mahrumiyet bölgesi resmen.

Herkese yorumları için çok çok teşekkür ederim. Sakarya mağazalarını gezdim biraz şimdi ama boş verin gitsin, anlatmaya değmez. Mahrumiyet bölgesi resmen.
Pasaj müzik dükkanı gibi yerleri gezdiyseniz çok model olmuyor ne yazık ki. Büyük firmalar bile distribütörü olduğu markaların bazı gitarlarını getiremiyor artık, satılmıyor diye.

Bu arada üstteki muz, çilek yorumum yanlış anlaşılmasın. Size karşı demedim. Bolt-on LP yapan ve bunu Slash etkiketi altında satan firmaya karşıydı o laf.

Pasaj müzik dükkanı gibi yerleri gezdiyseniz çok model olmuyor ne yazık ki. Büyük firmalar bile distribütörü olduğu markaların bazı gitarlarını getiremiyor artık, satılmıyor diye.

Bu arada üstteki muz, çilek yorumum yanlış anlaşılmasın. Size karşı demedim. Bolt-on LP yapan ve bunu Slash etkiketi altında satan firmaya karşıydı o laf.
Anladım, sağolun :)

Gecenin bir vakti Ibanez rga32 aldım. Piyasası 3 bin ile 3300 arası idi. 2700 liraya verdi adam. 2014 Endonezya üretimiymiş. Bütçeyi aşınca haliyle amfiden kıstık ve 15 vattlık basit bir cort aldım. Amfi biraz can sıkacak gibi ama ben gitar hakkındaki yorumlarınızı merak ediyorum.

Gecenin bir vakti Ibanez rga32 aldım. Piyasası 3 bin ile 3300 arası idi. 2700 liraya verdi adam. 2014 Endonezya üretimiymiş. Bütçeyi aşınca haliyle amfiden kıstık ve 15 vattlık basit bir cort aldım. Amfi biraz can sıkacak gibi ama ben gitar hakkındaki yorumlarınızı merak ediyorum.
Merhaba, bu gitar değil dimi?

madem gecenin bir yarısı yangından mal kaçırır gibi burada hiç bahsi geçmeyen ürünleri alacaktınız, o zaman buraya niye sordunuz diyesi geliyor insanın. :)

tam başlığı gördüm faydam olur mu diyecektim ki.... bir daha bu tip başlıklara 48 saat geçmeden açıp bakmayacam bile :)

ayrıca o paraya sıfır düzgün bir Schecter alınır neredeyse..

RG32 mydukkan'da 2990 TL

Geri