ibanez DE7 delay pedalı dip gürültüsü

Merhaba, ikinci el bir DE7 aldım, pedalda delay level ı 2/10 un üzerine çıkardığım anda dip gürültü başlıyor. Kablolar, manyetik, amfi kontrollerimi yaptım, diğer pedallarda herhangi bir sorun yok, sorun bu pedalda, ki zaten biraz hırpalanmış bir hali var.

Daha önce pedal işleriyle pek uğraşmış biri değilim, basit olarak yapılabilecekler nelerdir? Hani temizlik, içini aç, basitçe şu şu kontrolleri yap vs. Ya da hiç uğraşma, şu ustaya götür (Bostancı dayım) gibi önerileriniz var mı? Bu arada pedalı bir de pil ile çalıştırmayı deneyeyim belki sorun oradadır dedim ama pil ile hiç çalışmadı, o da ikinci problemim :)

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Genelde izole güç ünitelerini, delay, reverb, wah gibi efektlerde dip gürültüsü yaşamamak için önerirler. Sebebine inecek elektronik bilgim yok ama bilen arkadaş ekleyebilirse sevinirim ben de. Belki diğer pedallarınız da OD, EQ benzeri pedallarsa onlarda problem yaşamayıp bunlarda yaşıyor olabilirsiniz adaptör veya güç ünitesi kaynaklı. Ancak pil ile de çalışmıyorsa bu noktada aletin içinde daha ciddi birşeyler yanlış olabilir. O noktada da elektrik kaçağı benzeri konularda hassas olunması gerektiğini hatırlatayım, başınıza birşey gelmesin.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Genelde izole güç ünitelerini, delay, reverb, wah gibi efektlerde dip gürültüsü yaşamamak için önerirler. Sebebine inecek elektronik bilgim yok ama bilen arkadaş ekleyebilirse sevinirim ben de. Belki diğer pedallarınız da OD, EQ benzeri pedallarsa onlarda problem yaşamayıp bunlarda yaşıyor olabilirsiniz adaptör veya güç ünitesi kaynaklı. Ancak pil ile de çalışmıyorsa bu noktada aletin içinde daha ciddi birşeyler yanlış olabilir. O noktada da elektrik kaçağı benzeri konularda hassas olunması gerektiğini hatırlatayım, başınıza birşey gelmesin.
Aynen dediğiniz gibi adaptör ile alakalı çıktı, tek başına bir adaptöre bağlı olduğunda dip ses yapmıyor, teşekkürler.

Geri