amfi&ses kartı ve kulaklık konusu

herkese selamlar, ibanez grx20 alarak bu kafileye katılmış bulunmaktayım, henüz çok acemiyim birkaç sorum var izninizle;

1- gitarı aldıktan sonra elimde 500 600 tl gibi kısıtlı bir bütçe kaldı, bu para ile ikinci el ses kartı mı düşünmeliyim yoksa ikinci el amfi mi? (üniversite öğrencisiyim, apartmanda oturuyorum)

2- iki türlü de kulaklık almam gerekecek sanırım. benim için en ideal kulaklık 150 200 tl civarlarındaki profesyonel stüdyo kulaklıkları mı yoksa elimdeki 7.1'li oyuncu kulaklığı yeterli gelir mi?

şimdiden çok teşekkürler, iyi bayramlar :)

Şu apartman lafını kim soktuysa bu gençlerin aklına.... 500-600'e iş görecek ikinci bir el amfi bulabilirsin ve apartman dairesinde de çok rahat çalarsın. Lambalı amfi alırsan ki onu da bu fiyata alamazsın o zaman belki biraz kısıtlayıcı olur çalarken.
150-200'e profesyonel kulaklık bulacağını sanmam, müzik dinleme ya da oyun kulaklığı ile de çok düzgün bir ses alınmaz.
Önyargı ve kulaktan dolma bilgilere takılma 600 civarı alabileceğin amfileri araştır derim.
Bu konu 100 kere konuşuldu, başlıkları tararsan epey soruya daha sormadan cevap da bulacaksın eminim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Şu apartman lafını kim soktuysa bu gençlerin aklına.... 500-600'e iş görecek ikinci bir el amfi bulabilirsin ve apartman dairesinde de çok rahat çalarsın. Lambalı amfi alırsan ki onu da bu fiyata alamazsın o zaman belki biraz kısıtlayıcı olur çalarken.
150-200'e profesyonel kulaklık bulacağını sanmam, müzik dinleme ya da oyun kulaklığı ile de çok düzgün bir ses alınmaz.
Önyargı ve kulaktan dolma bilgilere takılma 600 civarı alabileceğin amfileri araştır derim.
Bu konu 100 kere konuşuldu, başlıkları tararsan epey soruya daha sormadan cevap da bulacaksın eminim.

Biraz araştırmam sonucu 600 liraya en uygun blackstar id core 10 bulunabiliyor sanırım ikinci el olarak.

Ses kartı olarak da behringer u-phoria um2 baktım, yanına yine behringer'in HC2000 tarzı 200 liralık bir kulaklığını koyduğumda hemen hemen bu iki kombin aynı paraya geliyor. Belki amfi işi biraz daha pahalıya patlayabilir. Forum içerisinde araştırma da yeterince yaptım fakat güncel bir konu bulamadığım için konu açtım. Bu amfiler hep konuşulmuş fakat işin piyasası çok değişmiş. Önceden sıfırı 250 tl iken şuan ikinci eli en ucuz 600 tl maalesef ki id core 10'un..

Sen bilirsin ... benim şahsi fikrim her zaman sesi dıştan yani amfi ile almaktır, kayıt kuyut vs için tamam da amfiler pahalı diye orta karar bir ses kartı ve kulaklığa razı olmam ama dediğim gibi kişisel tercih.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Sen bilirsin ... benim şahsi fikrim her zaman sesi dıştan yani amfi ile almaktır, kayıt kuyut vs için tamam da amfiler pahalı diye orta karar bir ses kartı ve kulaklığa razı olmam ama dediğim gibi kişisel tercih.

Anladım.. peki ikinci el 500 lira civarlarında amfi olarak ne önerebilirsiniz? yoksa sadece id core 10 mu araştırayım? (dinlediğim müzik türü genelde heavy metal/classic rock)

Geri