amfi satıp ses kartı almak

Merhaba Black Star id core 10 v2 yi satıp üzerine para koyarak ses kartı ve bias Fx2 almak istiyorum. Referans monitörü olarak bir süre geçende forumda bahsettiklerimi kullanmayı düşünüyorum. Sizce mantıklı mı olur ? daha iyi bir ton alabilirmiyim

Ben de her ikisi var ama gece vakti dışında id core veya katana kullanmayı tercih ediyorum. Amfi eger kaliteliyse her zaman cok daha pratik ve organik geliyor bana. Kaldi ki id core cok kaliteli tonlara sahip. Bias FX2 tartismasiz en iyi yazilimlardan ancak düzgün bir ses sistemi yoksa verim almak zor. Bence id core'u elinizde tutup biraz para biriktirip ikinci el bir ses kartı alıp deneme sürümünü indirin. Uzunca süre kullanın, baktınız pc'den kullanımı daha çok tercih ediyorsunuz o zaman amfiyi satin.

Benim ID Core V2 ile aramda duygusal bir bağ var. High-end lambali amfim, katana 100 gibi daha büyük bir modellemeli amfim var ama o küçük şey öyle mest ediyor ki beni, objektif yorum yapmam cok zor 😊. Üstelik taşınabiliyor kolayca da kerata.

Merhaba Black Star id core 10 v2 yi satıp üzerine para koyarak ses kartı ve bias Fx2 almak istiyorum. Referans monitörü olarak bir süre geçende forumda bahsettiklerimi kullanmayı düşünüyorum. Sizce mantıklı mı olur ? daha iyi bir ton alabilirmiyim

"Daha iyi ton" amacınsa alamazsın, üzerine işin pratiğini de kaybedersin...bilgisayar ve ses kartına muhtaç kalmak hiç hoş bir şey değil...kayıt vb ile ilgileneceğim, midi enstruman yazacağım vb demiyorsan sadece ton için bana mantıklı gelmedi...

idcore 10'um vardı, tatile bile götürdüm yanımda, hiçbir zaman yarıdan fazla sesini açamadım ama her zaman işimi gördü...pille bile çalışır, elektrik kesilse bile çalarsın, çift hoparlörü var stereo delay vs için...nefis alet...

Bias tüm uygulamaları mükemmel ama.....amaaaa..... AMA .... söylendiği gibi tad almak için iyi monitor ya da Ref kulaklığın olacak, amfinin organik hissini ancak öyle alırsın. Ben de hepsi var ama aynen arkadaşların dediği gibi vaktimin büyük kısmı hep ID:TVP ve THR arasında geçiyor.

Ses kartı çözümleri pahalı gelenler için, ben Real Tone Cable kullanıyorum. Ses kartı olsun amacıyla almamıştım ama nerdeyse bir ses kartı kadar gecikmeyi düşürdüğü için ucuz yollu çözüm arayanların belki işine yarar

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bir kaç gündür araştırıyorum ve kafam çok karıştı sizce en iyisi ne olur ? Şu anda amfiyi satmadan bütçem 800 tl civarı eğer amfiyi satarsam 1600 olur. İstediğim şey ise gitar kaydetmek ve distortionlu güzel bir lead gitar tonu almak açıkçası İD CORE un overdrive kısmı çok tatmin etmiyor. Ne yapmam lazım ? yardım ederseniz sevinirim.

vox vt20x alabilirsin amfi alcaksan düşük seste kayıp yok ama kayıt yapcam diyosan thr 10 ama gereksiz pahalı direk bir ses kartlı prosesör alırsın efektsiz 3-5 wat amfi alıp amfi tadınıda unutmazsın prosesörü ampe bağlayıp ve kayıt için kullanırsın

Bir kaç gündür araştırıyorum ve kafam çok karıştı sizce en iyisi ne olur ? Şu anda amfiyi satmadan bütçem 800 tl civarı eğer amfiyi satarsam 1600 olur. İstediğim şey ise gitar kaydetmek ve distortionlu güzel bir lead gitar tonu almak açıkçası İD CORE un overdrive kısmı çok tatmin etmiyor. Ne yapmam lazım ? yardım ederseniz sevinirim.
Behringerin UMC202HD modelini al , o bütçelere oldukça güzel bir ses kartı. Hem amfini de satmamış olursun. 800 liralık kart ile 1600 liralık kart arasındaki fark o derece fiyat farkına değecek büyüklükte değil :)

Bu konuda bir de gitar çalmak için bilgisayar açıp program çalıştırmak ister misin onu düşünmek faydalı olabilir. Örneğin kendi adıma, günümün çoğunu bilgisayarda geçiriyorum zaten (programcıyım), gitar çalarken de bilgisayarla uğraşmak istemiyorum. O yüzden Katana çok işimi görüyor ve ses kartı ile değişmezdim (ses kartımı sattım hatta birkaç ay önce). Kayıt yapmak istediğimde ses kartı olarak da kullanabiliyorum zaten amfiyi, referans monitöre de gerek kalmıyor.

Artık amfinin sesini unuttuğum için sağlıklı bir yorum yapamam ama neden amfiyi satmadan (kendi amfimi seneler sonra sattım ben) programları mevcut ses kartı ve varsa düzgün bir kulaklıkla denemiyorsun? Bias iyidir güzeldir ama eğer ki sert tonlar arıyorsan. Overloud th-u bence çok daha iyi. Tabii ton için çok ayar gerekiyor. Sabredip iyisini bulmak gerekiyor. Hazır ayarlar bir yere kadar. Biliyorsunuzdur ama tekrar söyleyeyim gitar kanallarında ayrıca scream pedal da kullanmak gerekiyor. Kayıt odaklı düşünülüyorsa artık zaten bu mecburi bir şey oldu. Evde amfi mikrofonlayanların kayıtları ile kıyaslayınca bu sonuca varıyorum. Bir yerden sonra ton meselesi herkesin kendine güzel gelmeye başlıyor. O yüzden sen kişisel olarak hangisinden tam keyif alıyorsan onda ısrar et. Bunu da şu an eldeki imkanlarla kıyaslayarak bulabilirsin. Mevcut ses kartı ve kulaklıkla biraz olsun bu iş olacak gibidir diyorsan iyi ses kartı ve iyi ses çıkışı ile kat kat daha iyi sonuç alacağın da bariz.

Yardım eden herkese teşekkürler galiba zuhaldeki indirimden yararlanıp katana mk2 alıcam. Bütçemi biraz aşıcak ama olsun değer heralde.

Geri