Epiphone sg special VE

öncelikle hepinize merhaba, ben ilk defa gitar çalmaya başlayacağım. Sg kasaları çok seviyorum. Almak için aklımda Ephiphone sg special VE var. Bunu bir başlangıç gitarı olarak değerlendirin lütfen. Genellikle megadeth, metallica, black sabbath, iron maiden, slayer, gibi metal grupları çalacağım. Önerilere açığım. Cevap verirseniz çok mutlu olurum

Merhabalar, gitar güzel ama bence metallica, megadeth gibi metal gruplarını çalacaksanız aktif manyetikli bir gitar almanız sound açısından sizi daha çok tatmin edecektir.

Dinlediğiniz tarzdaki metal grupları daha çok shecter,jackson,esp gibi gitar markalarını kullanıyor diye biliyorum.O yüzden bu firmaların bütçenize uygun gitarlarına bakmanız daha yararlı olabilir sizin için.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Schecter bütçeme uygun güzel gitarını bulamadım.

Jackson markasının js11 dinky modeli var o da floyd rose.

ltd markasından da m-10 var aklımda. O gitar hakkında bir fikriniz var mıdır ?

Schecter bütçeme uygun güzel gitarını bulamadım.

Jackson markasının js11 dinky modeli var o da floyd rose.

ltd markasından da m-10 var aklımda. O gitar hakkında bir fikriniz var mıdır ?
Merhabalar. LTD M-10 modeline halen sahibim, hırçın parlak tonları var. Hard Rock için daha ideal diyebilirim. Pedal ile desteklerseniz biraz daha ağır tonlar yakalayabilirsiniz.

öncelikle hepinize merhaba, ben ilk defa gitar çalmaya başlayacağım. Sg kasaları çok seviyorum. Almak için aklımda Ephiphone sg special VE var. Bunu bir başlangıç gitarı olarak değerlendirin lütfen. Genellikle megadeth, metallica, black sabbath, iron maiden, slayer, gibi metal grupları çalacağım. Önerilere açığım. Cevap verirseniz çok mutlu olurum
Öncelikle bütçeni öğrenmeliyim, bazı arkadaşlar aktif önermiş sıfır fiyatına aktif manyetik bulamaz. Epiphone SG Special VE iyi bir gitar sadece biraz ağır yeni başlayan biri için fena olmayan bir işçiliğe sahip. Yazdığınız gruplar olarak genellikle Metal ve Rock dinliyormuşsunuz anladığım kadarıyla. SG gitarlar rock için bir simgedir gerek Black Sabbath (Black Sabbath Metal ile Rock sayılıyor) gerek ACDC fakat Epiphone Sg Special VE den pek Megadeth performansı alabileceğinizi düşünmüyorum. Zaten elektro gitara yeni başlayan biri olarak Metallica ve Megadeth gruplarının iyi parçalarını çalmak çok zor gelecektir ilk klasikleşmiş rock parçalarını çalabileceksiniz zaten sadece. Ben size SG Special VE almanızı tavsiye ederim. Gitarda 1,5-2 yıl sonra megadeth gibi metallica gibi grupları çalacağınız zaman iyi bir gitara geçersiniz zaten.

Dostum sen beni hiç dinlememişsin ki zaten. Ben sana ne anlatıyorum sen bana ne soruyorsun.Ltd seririlerinde 50 ve altındaki modeller genelde uzun ömürlü olmuyor ve sesleri biraz boğuk oluyor, ben önermem sadece headstockundaki ltd yazısına para vermiş olursun.
Ben 5 yıldır LTD M-10'u kullanıyorum, uzun ömürlü olmuyor derken? Ayrıca boğuk sesli olmasını nereden çıkarıyorsunuz? Yanlış bilgilendirme yapmamanızı tavsiye ederim. Arkadaşın bahsettiği model gayet hırçın, parlak tonlara sahip.

Başlangıç gitarı için gayet güzel diyen çok fazla arkadaşım vardı. Epiphone sg VE hakkında kötü yorumlar duydum o yüzden sordum. En çok rifflerini çalmak istediğim grup Metallica. james hetfield'ın gitarı Esp oldugu ve ltd esp'nin alt markası olduğu için iyi Hetfield tonları alabilirim dedim.

Başlangıç gitarı için gayet güzel diyen çok fazla arkadaşım vardı. Epiphone sg VE hakkında kötü yorumlar duydum o yüzden sordum. En çok rifflerini çalmak istediğim grup Metallica. james hetfield'ın gitarı Esp oldugu ve ltd esp'nin alt markası olduğu için iyi Hetfield tonları alabilirim dedim.
Bahsettiğiniz sanatçının gitarı ile bu gitarın arasında dağlar kadar fark var hocam. Üstüne LTD logosu basılmış klasik bir başlangıç gitarı. Ama işinizi SG'den daha çok göreceğini düşünüyorum.

Ben 5 yıldır LTD M-10'u kullanıyorum, uzun ömürlü olmuyor derken? Ayrıca boğuk sesli olmasını nereden çıkarıyorsunuz? Yanlış bilgilendirme yapmamanızı tavsiye ederim. Arkadaşın bahsettiği model gayet hırçın, parlak tonlara sahip.
gitar mağazadı yönettim 2 sene önce, fazlaca LTD gitar modelleri vardı. Bence sen kendi gitarını çok büyütmüşsün. Başka gitar tecrüben olmadan ton hakkında yorum yapman gülünç doğrusu.

Geri