2 manteyikli elektro gitara 3. Sünü ekleme

Merhaba bu zamanlarda çalım tarzımı değiştirmek için bir strat a geçmeyi düşündüm fakat onun yerine şimdilik sadece bir tane strat manyetiği alarak gitarımı modifiye etmek istedim. Gitarım 2 humbuckerlı 3 tane switch bölümü var internetten uygun fiyata fender 50s single coil buldum ve bunu takarak hsh bir gitar yapmak istiyorum. Swtich kontrolünü de değiştirerek 5 aşamalı bi swtich koyarsam yeni manyetiğide çalabilirmiyim yoksa başka bir şey gereklimi hiç bir yerde bunla alakalı bir bilgi bulamadım yardım ederseniz sevinirim

Dosyalar

• Screenshot_20200527-113359_Chrome.jpg
    Screenshot_20200527-113359_Chrome.jpg
    309.5 KB · Gösterim: 125
  • Screenshot_20200527-113334_Chrome.jpg
    Screenshot_20200527-113334_Chrome.jpg
    226.8 KB · Gösterim: 117
Merhaba bu zamanlarda çalım tarzımı değiştirmek için bir strat a geçmeyi düşündüm fakat onun yerine şimdilik sadece bir tane strat manyetiği alarak gitarımı modifiye etmek istedim. Gitarım 2 humbuckerlı 3 tane switch bölümü var internetten uygun fiyata fender 50s single coil buldum ve bunu takarak hsh bir gitar yapmak istiyorum. Swtich kontrolünü de değiştirerek 5 aşamalı bi swtich koyarsam yeni manyetiğide çalabilirmiyim yoksa başka bir şey gereklimi hiç bir yerde bunla alakalı bir bilgi bulamadım yardım ederseniz sevinirim
bunun için kasayı ona göre oydurman vs. gerek fakat hh bir gitar ile hsh bir gitarın manyetiklerinin arası daha farklı olduğu için buna göre bi farklı bir gövde alman lazım, sonrasında farklı bir switch bunun içinde o yeni aldığın gövdeye boya yapılması gerekiyor. Ki bu işlemler pahalıya patlar. benim önerim yeni bir gitar alman doğrultusunda

Gitarınız hangi marka model söyleyebilirseniz daha kolay yardımcı olabiliriz. Ayrıca orta kısım için ben olsam Dimarizo True velvet middle manyetik alırdım Zuhalden veya ikinci el. Bu da klasik bir strat manyetiği ve fiyatı daha uygun.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
bunun için kasayı ona göre oydurman vs. gerek fakat hh bir gitar ile hsh bir gitarın manyetiklerinin arası daha farklı olduğu için buna göre bi farklı bir gövde alman lazım, sonrasında farklı bir switch bunun içinde o yeni aldığın gövdeye boya yapılması gerekiyor. Ki bu işlemler pahalıya patlar. benim önerim yeni bir gitar alman doğrultusunda
Gitara oyuk açmak sorun değil atolyemde yapabilirim pickguard için de fakat hsh manyetiklerin arası daha farklı derken daha uzak mı demek istediniz +mesajınız için teşekkürler

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Gitarınız hangi marka model söyleyebilirseniz daha kolay yardımcı olabiliriz. Ayrıca orta kısım için ben olsam Dimarizo True velvet middle manyetik alırdım Zuhalden veya ikinci el. Bu da klasik bir strat manyetiği ve fiyatı daha uygun.
Gitarın modeli cort g100hh ve tavsiyeniz için teşekkürler manyetikler hakkında pek bir bilgim olmadığı için fenderin iyi olucağını düşünmüştüm dediğinizide değerlendiricem :)

G100 için tüm o uğraşa hic değmez inan. Eğer hobi amaclı uğraş arıyorsan başka tabii.
Yaaani hobi için diyebiliriz kayıt ekipmanlarım var amfi var ama genelde kendi çapımda şarkılar çalıp akradaşlarıma ve ya instagraöa atıyorum açıkçası beni de düşündürğyor değermi diye. Hala kararsızım ama bir yandan da ilginç bişey orataya çıkacağı için heycanlandırıyor :D

Yani swtich i 3 bölümlüyken 5 parçalı bi switch takıp bağlamak dışında başka bir şey gerekmiyor diye düşünüyorum doğrumuyum ?
o kısmında fazla bilgili değilim ama o gitara o kadar uğraşmak değmez bence. zaten sonuç öyle ahım şahım birşey olmayacak. 3 yollu switchi ortaya aldığınızda humbuckerlar single olarak çalışıyor zaten. fender tone istiyorsanız o gitardan alamazsınız tek bir modifiye ile.

Yaaani hobi için diyebiliriz kayıt ekipmanlarım var amfi var ama genelde kendi çapımda şarkılar çalıp akradaşlarıma ve ya instagraöa atıyorum açıkçası beni de düşündürğyor değermi diye. Hala kararsızım ama bir yandan da ilginç bişey orataya çıkacağı için heycanlandırıyor :D
hobiden kastı gitar çalmak değil, modifiye etmek bir hobi mi senin için diyor. ben de bu gitara değmez diye düşünmekteyim

Pickguardın altında havuz tipi ya da hsh kavite olabilir, bu durumda sadece pickguardda single için yuva açmak ve manyetik seçiciyi değiştirmek yeterli olacaktır.

Kasada yuva açıp devre şemasını biraz değiştirmeniz gerekiyor. 3 ya da 5 yollu switch kullanabilirsiniz. 5 yolluda daha geniş bir ton yelpazesine sahip olabilirsiniz. Sizin isteğinize kalmış tabi ki. Kısacası yapmanız gereken şey gövdede oyuk açıp devre şemasını da hsh dizilimine göre yapmak.

G110 kullanıyorum. Bende single var, ama sizinki H-H'miş. Eğer gövdede ve pickguard'da delik açacaksanız dikkat edin. Nedense bu Cort'a uyumlu Pickguard göremedim, Squire ve Fender olanlar uyumlu değil.

Geri