Neural Dsp Başlığı

Bir kod daha buldum. GUITARNERDS yazdığınızda yaklaşık %30 indirim veriyor. Cory Wong'da 35 € civarı indirim oldu. Plini de de çalışıyor.
Snap 2020-10-08 at 12.36.17.jpg

12 Ekime kadar sürüyor bu yazdığım kodlu indirim, bana emaille geldi, hem neural dsp den hem fortinden...demo indirip kurarken newsletter listesine giriyorsun zaten hatırladığım kadarıyla...

Gerçekten çok başarılı. Kendi IR'ları bile çok iyi ki üstte de tavsiye edilen Ownhammer ile herhalde uçar.
Macbook Pro, irig hd2 ve monitör düzeneği ile deneme sürümlerini kurcalamıştım ... hani Ola'nın will it chug video'ları var ya kaç saniyede chug edecek diye ... onun gibi düşünürsek kutudan çıktığı andan güzel ton almama kadar geçen süre olarak en hızlı şey oldu bugüne kadar denediğim. Ekrana bakarken daha güzel ton geliyor insanın kulağına :)

ben çok koyu metal tonlarını kullanmam daha çok dream theater, megadeath, metallica, iron maiden vs. tonları olsa bana yetecek, bias fx2 var ama yanına dsp den hangisi bana göre karar veremedim 1 tanesini alacağım kesin bu indirimle

Bias Amp çok güzel ama Bias FX2 bana oyuncak gibi geldi ve açıkçası amfileri zayıf. FX2 içinden amfi olarak yine Bias Amp'tekileri kullanıyorum.
Neural'ın tüm modelleri free trial veriyor, indir dene. Sert olmayan da çok fazla seçenek tanıyor sana... inan farkı duyunca şaşıracaksın. Son zamanlarda en büyük para israfım FX2 oldu. Hani kötü değildi oynarken... taa ki Neural denemerli indirdiğim güne kadar. Bias Amp çok iyi ama ona laf yok.

Neural dsp pluginleri ciddi cpu gücü gerektiriyor bu arada...2015'te aldığım i7 masaüstü işlemciyle high da çalıştıramıyorum çıtır pıtır ediyor...5-6 yıllık laptopla vb kullanmak için alacaklar hayal kırıklığı yaşayabilir dikkat...

O kadar övülünce ben de cory wong ve fortin cali’yi denedim. Gerçekten beklediğimin çok üstünde çıktılar. Bir ton kullanışsız efekt vermek yerine adam gibi dinamikleri olan amfi ve kabinler vermişler. Az ve öz. Gerçekten çok başarılı.

Slipknot, Gojira, Trivium, Amon Amarth, Machine Head gibi grupların parçaları için, Drop C-B-A tuninglerinde bu tarz tonlar alınabilecek en uygun pluginleri hangisi bu arkadaşların? Nolly, Fortin Cali, Nameless falan hangisini seçmeliyim?

Hangi Neural DSP'yi alsam diye düşünenler için 1 2 video ekliyorum. Umarım yardımı olur.

Ayrıca YouTube'da Steven'in yapmış olduğu Q&A sessionları da pek çok sorunuza yanıt olabilir.

Hangi Neural DSP'yi alsam diye düşünenler için 1 2 video ekliyorum. Umarım yardımı olur.

Ayrıca YouTube'da Steven'in yapmış olduğu Q&A sessionları da pek çok sorunuza yanıt olabilir.

Üstteki videoda önce bas ve davulların olduğu miks hallerini, ardından guitars only olarak gösteriyor. Gitarı tek başına çalıyorken böyle biraz yavan geliyor ses. Mikste ise aynı gitarları çok daha canlı ve vurucu bir şekilde duyuyorum. Ya da bana mı öyle geliyor bilmiyorum. Bunun sebebi nedir bilginiz var mı?

Üstteki videoda önce bas ve davulların olduğu miks hallerini, ardından guitars only olarak gösteriyor. Gitarı tek başına çalıyorken böyle biraz yavan geliyor ses. Mikste ise aynı gitarları çok daha canlı ve vurucu bir şekilde duyuyorum. Ya da bana mı öyle geliyor bilmiyorum. Bunun sebebi nedir bilginiz var mı?

Videoyu izlemedim ama birçok sebebi olabilir bunun, post EQ, double track'ler vs gibi. Muhtemelen sevdiğimiz gitar tonlarını kayıtlardan soyutladığımız zaman aslında o kadar da hayal ettiğimiz tonlar olmadığını görmemiz çok olası. Aynı şekilde sadece gitar olarak evde çaldığınız ve beğendiğiniz bir tonu da mix'e koyduğunuzda yavan gelebilir. Dolayısı ile şu tonu almak istiyorum vs diye yola çıkılan çoğu alışveriş insanı sonunda mutsuzluğa sürükler ve başka alışverişlere yöneltir :)

Geri