Neural Dsp Başlığı

Üstteki videoda önce bas ve davulların olduğu miks hallerini, ardından guitars only olarak gösteriyor. Gitarı tek başına çalıyorken böyle biraz yavan geliyor ses. Mikste ise aynı gitarları çok daha canlı ve vurucu bir şekilde duyuyorum. Ya da bana mı öyle geliyor bilmiyorum. Bunun sebebi nedir bilginiz var mı?
Normal olan da bu zaten. Kayıtta gitara, basa, davula belli frekans aralığı ayırırlar. Aynı kayıttan davul ve bası çıkarılırsa, gitar çok yavan kalır.

Cali ile yaptığım 2 kanal gitar kaydı...bunu mixe koysan bambaşka duyulur mesela...
Telefon hoparlorunden dinliyorum ama benim kafamdaki "kamyon gibi metal tonu" tam da bu oluyor işte. İki amfiyi ustuste mi bindirdiniz yoksa tek amfi ayni ayarlae iki kanal mıydı ? Bir de başka bir işlem var mı, yukarıda bahsettiğiniz mikse güzel duyulması için belli bir frekans aralığına mı sığdırdınız gitarı ?

Telefon hoparlorunden dinliyorum ama benim kafamdaki "kamyon gibi metal tonu" tam da bu oluyor işte. İki amfiyi ustuste mi bindirdiniz yoksa tek amfi ayni ayarlae iki kanal mıydı ? Bir de başka bir işlem var mı, yukarıda bahsettiğiniz mikse güzel duyulması için belli bir frekans aralığına mı sığdırdınız gitarı ?
Amfi sonrası hiçbir işlem yok dümdüz sağ sol kaydettim davulcumuza göndermek için yapmıştım aslında, sadece master bus ta limiter var mp3 olarak çok düşük ses kalmasın diye, Ownhammer IR kullandım, "CUT" diye bir kategori var oradan seçiyorum genelde ya da fred yazanları da çok iyi sonuç veriyor...sağ sol aynı ton yani...

Amfi sonrası hiçbir işlem yok dümdüz sağ sol kaydettim davulcumuza göndermek için yapmıştım aslında, sadece master bus ta limiter var mp3 olarak çok düşük ses kalmasın diye, Ownhammer IR kullandım, "CUT" diye bir kategori var oradan seçiyorum genelde ya da fred yazanları da çok iyi sonuç veriyor...sağ sol aynı ton yani...
Hocam ownhammer ir larinda cut ne anlama geliyo.Ben daha cok oh1 kismini kullaniyorum da

Hocam ownhammer ir larinda cut ne anlama geliyo.Ben daha cok oh1 kismini kullaniyorum da
Cut mixte daha duyulur tonlar anlamında kullanılıyor gitar söz konusu olunca, "cut through the mix" derler, mix içinde kaybolmaması, tuşenin artikülasyonların belirgin kalmasını sağlamak anlamına geliyor, normalde sen çok köşeli, pena sertliğiyle vb. çalarsın ama mixte kaybolabilir, buna mixte dikkat ediliyor zaten ama bu IR ları kullanarak daha bir kolaylaşıyor işimiz gibisine...kendi başına çalarken de keyif veriyor bu IR'lar...

OH'ın IR'ları Neural DSP'ler içine direkt tanıtılabiliyor mu yoksa ikisini de bir DAW'a mı taşıyıp kullanmak gerekiyor. Deneme sürümlerim bitti, deneyemiyorum ondan sordum.

OH'ın IR'ları Neural DSP'ler içine direkt tanıtılabiliyor mu yoksa ikisini de bir DAW'a mı taşıyıp kullanmak gerekiyor. Deneme sürümlerim bitti, deneyemiyorum ondan sordum.
Kabin/mikrofon bölümünde mikrofonları seçtiğiniz yerde en altta “load custom IR“ ibaresi var. Buna tıklayıp stand alone modundayken bile istediğiniz IR presetlerini yükleyebiliyorsunuz. DAW içinde açmanıza gerek kalmıyor.

ben abasyi aldım bugün. hepsini denedim. nolly daha geniş yelpazeli. nameless drive tonları çok iyi geldi bana ancak clean yetersiz tabi. abasi hem drive hem clean olarak hoşuma gitti. ancak ownhammer ir olayını merak ettim. bende yüklü değil. demosu felan var mı yükleyip denesem.

Ben Irig 2 Hd ile neural da abasiyi denedim yalnız sanki iphone da tonebridge uygulamasının tonları daha bi güzel geldi. En son guitar rig 5 ile bi deneyim dedim Dombag’s Elite preseti var orginalinde Metallica’nın ve Megadeth’in tonlarını çok güzel yakalamış bu preset bence bi denemelisiniz ben rg370dx’ten ilk kez bu kadar tad alarak çaldım. Abasi benim için yanlış bi tercihte olabilir.

ben irig hd2 yi kullanmadan satışa çıkarttım. zaten ses kartımdan pc ye giriş yapıp referans monitörlere çıkış yapıyorum. bana kablosuz aktarım için düşünmüştüm ancak gecikme oluyor, anlamı kalmadı. ancak abasi gerçekten güzel çığır açtı. şu ir kabin kurma işini çözemedim sadece.

Quad cortex in plugin versiyonu gibi anlaşılıyor sanki cümleden...quad cortex ile yazılım geliştirmeyi paralel götürdük, sonuç?

aslında mevcut neural dsp yelpazesiyle alamayacağın ton yok gibi bu arada daha neyi kovalıyorlar ilginç :)

Quad cortex in plugin versiyonu gibi anlaşılıyor sanki cümleden...quad cortex ile yazılım geliştirmeyi paralel götürdük, sonuç?

aslında mevcut neural dsp yelpazesiyle alamayacağın ton yok gibi bu arada daha neyi kovalıyorlar ilginç :)
Valla ben de anlamadım, bakalım 2-3 güne çıkar ortaya. Hem çok merak ediyorum şu quad cortex macerası neye evrilecek, hem de bir türlü tam olarak ısınamadım. Deneyip elimde oyuncak etme şansım olmayınca sanırım böyle araf'a düşüyorum.

Geri