Neural Dsp Başlığı

NTS Suite indirdim 14 günlük. Dino Cazares ve Ola Englund preset'lerini görünce hah tam bir chug-fest olacak dedim. Bu arada bilmiyordum NTS zaten Satan'ın tersten okunuşu Natas'a gönderme yapan bir kelime oyunuymuş.... yani amfi aslında Ola'nın Satan'ı.
Presetlerle oynadım 1 saat kadar. Açıkçası ilk 15 dakika bu ne lan bildiğin Amplitube dedim daha geçen gün iPad için Bias FX2 almıştım, onun kadar bile olamadı dedim. Sonraki 45 dk ise HİÇBİR ayar yapmadan yine sadece presetlerle oynadım valla kulağım mı alıştı, önyargım mı kırıldı nedir, hayvan gibi beğendim. Şu anda irig hd2 ve Roland CM-30 var macbook'a bağlı. Bence zayıf halka CM-30. Çok yönlü bir monitör olmakla beraber bu işin hakkı galiba üstte bahsettiğim Rokit'leri almak olacak. Bazen cuv cuv kıtı kıtı yaparken sanki temiz bir şekilde kesmiyor sesi gibi geliyor gerçi irig de suçlu olabilir ama bana monitörün tepkileri ayak uyduramıyor gibi geldi. iPad üzerindeki amfilerde filan yapmıyor gerçi... Belki de biraz ayar yapmak gerekir sonuçta Ola preset'i de olsa onun kullandığı manyetik bile bendekinden farklı tepki verir.
Velhasıl, diğer deneme sürümlerini de sırayla kurcalamayı düşünüyorum oldukça başarılı görünüyor. Tek sıkıntı profesyonel değil Advanced amatör bile bir projem olmadığı için yaklaşık 700-800 hatta bin küsur liralar vermek lüzumsuz gelebilir şu anda. Daha yeni Bias FX2 Elite indirdim parayı basıp.

Omega granophyre’ı da mutlaka deneyin. Hepsinden farklı çok karakteristik bir duyuma sahip. Hiçbir harici IR preseti uygulamadan doğrudan kayıtta kullanabileceğim şekikde ton yaratabildiğim bir plugin aynı zamanda bu.

Temel olarak nameless, nts ve cali birbirine en yakın 3 plugin bana göre. Her birinin kendine has bir duyumu varsa da yakın sonuçlar almak mümkün. Granophyre ise acayip farklı geliyor kulağıma, mutlaka tavsiye ederim.

İndirdim onu da ama pek kurcalayamadım... 10 dakikada aldığım his, 19.yy yelkenli gemi ile okyanusta balina avlamışız, gemiye çekmek için dev baltalarla ztonk ztonk diye kemiklere girişmişiz, öyle bir ton hakikaten. Ya da odun kırma hissi diyeyim yazık hayvancıklara.... biraz kurcalamam lazım, gate olsun başka ayarlar olsun ekipmanım ile sweet spot yakalayamadım henüz, yine biraz boğuk kesik sanki hoparlör zorlanıyor gibi hırş hırş yapıyor biraz.

İndirdim onu da ama pek kurcalayamadım... 10 dakikada aldığım his, 19.yy yelkenli gemi ile okyanusta balina avlamışız, gemiye çekmek için dev baltalarla ztonk ztonk diye kemiklere girişmişiz, öyle bir ton hakikaten. Ya da odun kırma hissi diyeyim yazık hayvancıklara.... biraz kurcalamam lazım, gate olsun başka ayarlar olsun ekipmanım ile sweet spot yakalayamadım henüz, yine biraz boğuk kesik sanki hoparlör zorlanıyor gibi hırş hırş yapıyor biraz.

Ahahah tanım çok iyi. Aynen, epey gaddar bir plugin granophyre. Muhtemelen ekipmanlar bir araya gelince daha çok seversiniz. Ben grano’da gate’i -55 civarı tutuyorum. Fakat logic üzerinden açtığım için ek bir noise gate de kullanıyorum, dediğiniz doğru biraz fazla hırıltılı bir duyumu var.

İyi fikir ama açıkçası çok tek amaca yönelik gibi geldi.... Rokit gibi bir şey alırsam (çift) ileri de her amaçla kullanırım gibi geldi. Bu da güzelmiş gerçi...

Ahahah tanım çok iyi. Aynen, epey gaddar bir plugin granophyre. Muhtemelen ekipmanlar bir araya gelince daha çok seversiniz. Ben grano’da gate’i -55 civarı tutuyorum. Fakat logic üzerinden açtığım için ek bir noise gate de kullanıyorum, dediğiniz doğru biraz fazla hırıltılı bir duyumu var.

Hangi ses kartını kullanıyorsunuz? Ben roland rubix 22 kullanıyorum sanırım biraz paraya kıyıp daha iyi bir ses kartı almayı amfi almaya tercih edeceğim.

Monitörlerin yok odaya göre ayar yap, yok kulak hizası, yok bilmemne açısı gibi dertleri var, bu alet sanki nereye koysan olur gibi duruyor o açıdan da pratik aslında.
Ciddi ciddi almayi kafaya koyup baya bi arastirmistim. Yabancı forumlarda alto ve bunu baya bir öneriyorlar ama deneme fırsatım olmadı, bütçe kalmadı buna :) Gitar efekt cihazları için yapılmış olması baya cezbedici oluyor. Aklınızda bulunsun, deneme fırsatı bulursanız yorumlarınızı bekliyorum.

Hangi ses kartını kullanıyorsunuz? Ben roland rubix 22 kullanıyorum sanırım biraz paraya kıyıp daha iyi bir ses kartı almayı amfi almaya tercih edeceğim.

3 yıldır focusrite scarlett 2i4 2nd gen kullanıyorum, hiçbir sıkıntı yaşamadım. Sadece aynı anda kullandığım monitör ve kulaklık sayısını artırmak için 8i6 3rd gen’e geçmeyi planlıyorum.

Selamlar, bu headrush fr fr a mooer ge250 yi direk bağlayabilirim sanırım değil mi?
VST sisteme geçtikten sonra amfiyi neredeyse hiç açmamışımdır. Amfiden ziyade bu yönde yatırım yapmak bana da daha mantıklı geliyor açıkçası.

Headrush’ı compel haricinde bulabileceğim bildiğiniz bir yer var mı? Mağazanın ykb ile sorunları olduğu için sipariş veremiyorum. Sesçibaba diye bir sitede görünüyor orada da stokta yokmuş malesef. Alabilirsem hem vstilar ile hem de mooer ile ses kayıtlarını karşılaştıran bir başlık açmayı planlıyorum. Bakalım.
Bu arada 3, 4 gündür mooer ve bias ile takılıyorum. Monitörlerim kurzweil uygun fiyatlı monitörlerden. Mooer’i çok beğenmeme rağmen bias fx2’nin aşağı kalır bir yanını göremedim. Hatta clean tonlarda bias daha başarılı bence.
Konu başlığı olan fortin namelesse gelecek olursak 14 günlük beraberliğimizde çok ısınamadım açıkçası. Hatta açıp kullanmaya elim gitmedi genelde.
Sonuç olarak bias fx2 rulez 🤘🤘🤘 diyorum ama zevkler ve renkler meselesi tabii.

Monitörlerin yok odaya göre ayar yap, yok kulak hizası, yok bilmemne açısı gibi dertleri var, bu alet sanki nereye koysan olur gibi duruyor o açıdan da pratik aslında.
Monitör kullanımında kafanızı sağa sola çevirince bile ses baya farkediyor. Yalnız şöyle bir artısı var: Sinyali iki tarafa panlayıp ufak eq değişiklilkleri ile dinleyeni paralize etme imkanınız oluyor 😁

Bende bir çift Yamaha HS5 var. Bunları satıp FRFR108 veya 112 alsam gitar çalma dışında normal hoparlör olarak da kullanabilir miyim? Soru biraz tersten oldu ama idare ediverin :)

Surround falan düşünmüyorum bu arada.

fırfır 108 tam ideal ama piyasada var mı yok mu belli değil.... Compel'e güven olur mu? Yani eski firma sağlam firma ama ne zaman eski firma güvenilir firma diye birilerine sipariş vermeye kalksam sipariş alıyorlar ama mal stokta yok....

Geri