Neural Dsp Başlığı

Geçtiğimiz akşam dost meclisindeki bir ucuz ve pahalı sohbeti sonucu ufak bir test yaptım. Asıl mevzu dimarzio manyetikli 300 dolar bile etmeyen hint yapımı Js Jackson, SD JB'li orta segment Japon Warrior ve 3800 dolarlık SD JB'li Usa KV2 arasındaki farktı. Çok daha net sonuçlar veren, çok daha güzel hi-gain testler var ancak literatüre katkı hesabı benimkini de bırakayım araya.

WRMG ile KV2 arasında büyük bir fark yok gibi ama bence en güzel ton WRMG'den gelmiş. JS32'deki manyetik ne abi bu arada ? Söyle de uzak durayim ondan. Gitar da pek güvenilir değil ama gene de birşeyler anlatıyor şu ton.

WRMG ile KV2 arasında büyük bir fark yok gibi ama bence en güzel ton WRMG'den gelmiş. JS32'deki manyetik ne abi bu arada ? Söyle de uzak durayim ondan. Gitar da pek güvenilir değil ama gene de birşeyler anlatıyor şu ton.

İkisi de Alder ve aynı manyetikler zaten, bir de üstüne mix içinde, bu kadar hi-gain olunca kayboluyor belirli farklar. JS32'deki manyetik ise Dimarzio DP220 D-Activator. Ancak biraz sıkıntılı, forumdan bir arkadaş sağolsun bridge diyerek neck manyetiği yollamış. Aldıktan 6 ay sonra farkettim, duruyor öyle üstünde. Yine bir SD Jb veya HERHANGİ BİR BRİDGE MANYETİĞİ ile de biraz daha köşeli ve yüksek clarityde bir ton alınabilir gibi geliyor bana.

Geçtiğimiz akşam dost meclisindeki bir ucuz ve pahalı sohbeti sonucu ufak bir test yaptım. Asıl mevzu dimarzio manyetikli 300 dolar bile etmeyen hint yapımı Js Jackson, SD JB'li orta segment Japon Warrior ve 3800 dolarlık SD JB'li Usa KV2 arasındaki farktı. Çok daha net sonuçlar veren, çok daha güzel hi-gain testler var ancak literatüre katkı hesabı benimkini de bırakayım araya.

Şiddet ve felaketlerin büyük eşitsizlikleri düzlemek için tek yol olduğu tezini inceleyen bir kitap okumuştum. Şiddet, felaket ve hi-gain diye düzeltebiliriz bence. 🤘🤘🤘

O işi 1940'ların başında denemişlerdi sanki ama pek tutmamıştı. Aman hocam! :D
Hahah. Doğru ama herhangi bir siyaset ve tarih öğrencisine sorsak 2. Dünya savaşı, Versay Anlaşması'nın adaletsizlikleri ve Büyük Buhran alakasını madde madde sıralamaya başlar tahminen. Zaten kitapta da o şiddetin çözülmeyen eşitsizliklerin patlaması olduğu söyleniyor biraz. Doğal afet gibi. Aslında şu an içinde olduğumuz ara baya büyük bir anomali. Hele ki eşitsizliklerin geldiği seviyeyi düşününce. İşkembeden atıyorum biraz ama farkı yaratan olay baseline olabilir mi acep? Yani örneğin serf olarak maks 30 sene yaşam beklentisinin verdiği mobilizasyon enerjisi ile iyi kötü 2+1'de tekdüze bir ömür geçirmenin oluşturduğu 'aman bunu da kaybetmeyelim' kaygısı farklı olsa gerek. Ha tabi COVID movid, bundan sonra nereye savruluruz bilmem.

Neyse konuyu dağıttım. Abi ID core al geç.

Nameless’da yeni birkaç ton denerken elimdeki IR’lardan gideyim dedim. Şans eseri cali suite’in IR dosyalarının da hala aktif olduğunu gördüm ki deneme süresi dolalı haftalar olmuştu. Özellikle V30_sm57 varyasyonlarını çok başarılı buldum, d1_5 ve d2_5 presetleri evladiyelikmiş mesela. Nasıl gözümden kaçtığını bilemiyorum, vurmayın.

Yumurtadan Soldano SLO - 100 çıktı.

82B3526F-4CD6-49A9-9131-867214D13BD8.jpeg

SLO-100 vs. Granophyre seri ve mini test şeysi;

İki plugin'de de harici bir IR preset'i veya herhangi bir traşlama/parlatmaca yok, yazılımların kendi başına yapabildiği neyse o. SLO-100, Grano ve tekrar SLO-100 şeklinde gidiyor. Her iki versiyon da double track ve genel olarak -12/-9db civarı geziyorlar, matah bir seviye farkı yok.

Riff meshuggah - bleed'in küçük bir kuplesi. Devamını beynim eriyip aktığı için çalamıyorum.

FALAN.

plexi modelini merak ediyorum ben bu zımbırtının. nameless suite mi neyse adı.
Nameless pek plexi gibi gelmeyebilir, fazlaca “harsh” bir drive karakteri var. Görsel tasarımının bu anlamda biraz yanıltıcı hatta doğrudan yanlış olduğunu düşünüyorum. Çoğunlukla harici IR presetleri kullanarak dizginliyorum ben durumu. Cali için ise plexi namına temizinden gol derim.

SLO-100 vs. Granophyre seri ve mini test şeysi;

İki plugin'de de harici bir IR preset'i veya herhangi bir traşlama/parlatmaca yok, yazılımların kendi başına yapabildiği neyse o. SLO-100, Grano ve tekrar SLO-100 şeklinde gidiyor. Her iki versiyon da double track ve genel olarak -12/-9db civarı geziyorlar, matah bir seviye farkı yok.

Riff meshuggah - bleed'in küçük bir kuplesi. Devamını beynim eriyip aktığı için çalamıyorum.

FALAN.

Soldano partisyonları Peterbilt 379 gibi maşallah...

Geri